Sık Sorulan Sorular - Sipariş ve Kargo Takibi

Sipariş ve Kargo Takibi
Siparişlerinizin durumunu ve kargolama adımları
Kargo Ücretleri

Kargo Ücreti Ne Kadar?
75 TL üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo ile gönderim yapılmaktadır, 75 TL altı tutarlı siparişlerinizde ise 5 TL kargo ücreti bulunmaktadır.

Teslimat Sırasında Kapıdan Ödeme var mı? Ücreti Ne Kadar?
Kozmela.com sitemiz üzerinden kapıda ödeme ile sipairş verebilirsiniz. Aras Kargo seçimi sağlayarak tahsilat sırasında kredi kartı veya nakit olarak ödeme yapabilrsiniz. 
Kapıda ödeme tercih etmeniz durumunda kargo şirketinin talep etmiş olduğunu kargo tahsilat ücreti 5,90 TL otomatik olarak ödeme tutarınıza eklenmektedir.

Sipariş takibini nasıl yapabilirim?
Siparişiniz onaylandıktan sonra size ulaşan emailde, sipariş numaranız bulunmaktadır. Sipariş numaranız ile Sipariş takibi sayfasından adresinden siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Siparişimin ne zaman kargolanır?
Pazartesi – Cuma günleri 15.00'a kadar iletmiş olduğunuz siparişleriniz aynı gün kargolanmaktadır. Cumartesi kargo firmaları yarım gün çalıştığı için saat 10:00 a kadar iletilen siparişler aynı gün kargolanmaktadır. Cumartesi 10:00 dan sonra ve Pazar günü verilen siparişleriniz Pazartesi kargolanır. 
Kargoya teslim edilen siparişinize ait kargo takip kodunuz 24 saat içerisinde kayıtlı e-posta adreslerinize iletilmektedir.

Siparişimin teslimat adres bilgisini değiştirebilir miyim ?
Siparişinize ait teslimat adres değişikliği talebinizi destek@kozmela.com adresimize veya 0850 811 07 66 numaramız aracılığıyla müşteri hizmetlerimiz ile görüşme sağlayarak iletmenizi rica ederiz. Siparişleriniz aynı gün kargolandığı için bu değişikliğin en kısa sürede tamamlanması gerekmektedir.
Siparişim adreste bulunmadığım zaman gelmiş ve not bırakılmış ne yapmalıyım?
Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden teslim alabilirsiniz. 3 gün içerisinde iletişime geçmemeniz durumunda, Kargo firmalarının işleyişi siparişinizin otomatik iadeye dönüşmesi şeklindedir. Kargo notu size ulaştığında, otomatik iadeye dönüşmemesi için Kargo firmasıyla veya Kozmela Müşteri Hizmetleri ekibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Kargo Kaç Günde Gelir?
Siparişinizi takiben 2 iş günü içerisinde ürününüz tarafınıza iletilmek üzere kargo şirketine teslim edilir. Siparişlerinizin çıkışı İstanbul, Çamlıca depomuzdan yapılmaktadır.

Ortalama kargo teslimat süreleri:
-Kargo Şirketleri İstanbul’dan 600 km mesafeye  kadar 1 günde, 600 km sonrası 2 iş gününde paketinizi teslim eder.
-Cumartesi yarım gün olarak teslimat yapılmaktadır. Fakat Pazar günleri ve Resmi tatil günlerinde Kargo şirketleri teslimat yapmamaktadır. 

Not: Bulunduğunuz bölgenin kargo sistemi sebebiyle ürünün tarafınıza ulaşmasında farklılıklar olabilir. Mücbir sebeplerden dolayı (kar, sel, kasırga ve ulaşım güçlüğü yaratan diğer durumlarda) paketinizin ulaşmasında gecikmeler yaşanabilir. 

Kargo Firmaları Teslimat Günleri
Kargo teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi aracılığıyla 09.00- 18.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Kargo firmaları Cumartesi günleri yarım gün çalışmakta olduğundan teslimatlar saat 12:00’ye kadar yapılmaktadır. Kargo firmaları Pazar günleri çalışmamaktadır.
Siparişinizin teslimatını randevulu bir şekilde yapmak isterseniz, bu hizmetimiz sadece İstanbul içi Moto Kurye hizmetimizde mevcuttur. 

Kargo İçeriği ve Gizliliği
Kozmela.com müşteri gizliliğine önem verir. Ürünleriniz özel Kozmela kutusu içinde kapalı ve ambalajlı sadece sizin açabileceğiniz şekilde paketlenmiş olarak kargo şirketine teslim edilir.
Kargo şirketine paketinizin tarafınıza ulaşması için sadece iletişim ve adres bilgileriniz bildirilir.

Sık Sorulan Sorular Sayfasına geri dön