Kozmela.com

OLD SPİCE

Old Spice markasında 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Old Spice Parfüm, Deodorant ve Erkek Bakım Ürünleri

Procter & Gamble merkezi Amerika Ohio’da olan ve temizlik, kişisel bakım ve hijyen ürünleri üreten çok uluslu bir şirkettir. Kozmetik ve parfümeri alanında 1980’lerin sonu ve 1990’ların başında ciddi bir atılım yapmış olan firma pek çok popüler markayı kendisine katmıştır. Bu popüler markalar sayesinde ise küreselleşme adımları da hızlanmıştır. Bunlar arasında Richardson-Vicks ve Max Factor özellikle P&G’nin uluslararası arenada büyük bir firma olmasına katkıda sağlamıştır.

Küresel bir dev haline gelmeye başlayan firma dünya genelinde bir AR-GE kanalı kurarak sınırların çok ötesine, Japonya, Avrupa ve Latin Amerika gibi ülkelere bu kanalı taşıdı. Bu geniş yayılma ve kanallar sayesinde dünya lideri markalarla piyasada neredeyse eşitliğe kavuşmuş oldu.

Old Spice ise bu güçlü firmanın alt markalarından bir tanesidir. İlk defa 1937 senesinde William Lightfoot Schultz tarafından kendi firması altında Early American Old Spice olarak piyasada kendisine yer bulmuştur. İlk etapta sadece kadınlara yönelik ürünlere yönelmiştir. Erkeklere yönelik ürünler ise sadece yılsonunda Noel öncesi insanlara sunuldu. Ancak zaman içerisinde dengeler değişti ve erkek ürünleri kadın ürünlerinden çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Firma bunu gördü ve stratejisini değiştirmeye karar verdi.

Marka ilk ürününü insanlarla tanıştırmasından itibaren 50 yıl geçmiş ve bir yeniliğe ihtiyaç olduğu düşünülmüştü. 90’lı yıllarda artık sektörün de etkisi ile bir sıradanlaşma söz konusuydu. Bu çizginin dışına çıkmak ve bir farklılık yaratmak amacıyla 2010’da Old Spice yeni bir slogan ve kampanyaya imza attı. Erkek gibi kok sloganı ile ses uyandırdı ve modern markalar arasında kendisine yeniden yer buldu. Günümüzde Old Spice erkek bakım ürünleri ile ülkemizde pek çok erkeğin favori markası konumundadır.

Old Spice markasının erkek deodorant, duş jeli, roll-on stick çeşitleri bulunuyor. Erkek kişisel bakımında özellikle yoğun ve etkili içeriği ile tercih sebebi olan marka her duyuya hitap edecek farklı deodorant çeşitleri ile ön plana çıkıyor. Old Spice deodorant çeşitleri cildi rahatlatan, ter kokusunu engellemeye yardımcı etkisi, hoş kokusu ile gün boyu etkisini sürdürmektedir. Old Spice erkek ürünlerinin tamamını Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun