Kozmela.com

PİNE SMART

Pine Smart markasında 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Pine Smart

1992 senesinde faaliyetlerine başlayan Arkan Grup, 2007 senesinde bebek bezi üretimine başlamıştır. %100 yerli sermaye ile kurulan şirket son teknolojiye sahip bir fabrikaya sahiptir. Ürettiği ürünleri ise 50’yi aşkın ülkeye ihraç etmektedir. Bu anlamda ülke ekonomisine de ciddi katkılar sağlamaktadır. Firma olarak inovasyon son derece önemli bir konudur. Büyüme ve kalıcı olmanın bu önemli noktadan geçtiğine inanan grup Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Bebek bezi üretirken odağında sadece hijyen sağlamak değil aynı zamanda bebeğin sağlığı hakkında bilgi vermek olmuştur. Bu soru beraberinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile geliştirdiği Pine Smart bu konuda bir öncü niteliğindedir. Pine Smart bebeklerde ortaya çıkabilecek idrar yolu enfeksiyonunu tespit etme özelliğindedir. Bu anlamda dünyanın ilk ve tek akıllı bebek bezidir.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa patent ortaklığı ile Arkan Grup Pine Smart’ı tüm dünya genelinde patent korumasına almıştır. Pine Smart 2019 Doctor Club Awards’ta ise 20 bin doktorun oy kullanması ile senenin ‘Yılın Ar-Ge ve İnovasyon Ürünü’ ödülüne hak kazanmıştır.

Pine Smart Akıllı Bebek Bezi

Arkan Grup bünyesinde geliştirilen Pine Smart akıllı bebek bezi idrar yolu enfeksiyonunu tespit edebilme özelliğinde olan dünyanın ilk akıllı bebek bezidir. Bu akıllı bebek bezinin geliştirilme aşaması İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile birlikte olmuştur. İdrarın pek çok hastalığı tespit etmede önemli bir atık olduğu bilinmektedir. Hastanelerde de pek çok hastalığı tespit etmek için idrar tahlilleri yapılmaktadır. Bu önemli biyolojik atık doktorların sağlık hakkında fikir edinmesi adına önemlidir.

Yıllardır bebek bezi üretimi yapan Arkan Grup Pine Smart ile idrarla temas halinde idrar yolu enfeksiyonunu analiz etme özelliği ile büyük bir yeniliğe adım atmıştır. İdrar yolu enfeksiyonu geçiren bebeklerin büyük kısmının idrarında nitrat kalıntısı oluşmaktadır. Bilim çevrelerince idrarda nitritin bulunması idrar yolu enfeksiyonuna işaret etmektedir. Pine Smart geliştirilirken ise nitritin varlığını tespit etme özelliği ön planda tutulmuştur.

Pine Smart kullanmanın pek çok avantajı bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise idrar enfeksiyonunu erkenden fark ederek bir doktora daha erken başvurmaya olanak sağlamasıdır. Erken tedaviye başlamak demek çocuklarda çok daha kısa sürede sonuç almak demektir. Hafif ilaçlar dahilinde bu hastalıktan kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu sayede bebeğin böbrek sağlığı da korunmuş olur. Bazı belirti göstermeyen idrar yolu enfeksiyonları Pine Smart sayesinde rahat bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Pine Smart akıllı bebek bezi çeşitlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü Türkiye’nin her yerinden tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun