Kozmela.com

PROXENTİN

Proxentin markasında 2 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Proxentin

Uzun yıllar boyunca eczacılık, gıda takviyesi ve dermokozmetik gibi alanlarda uluslararası standartlarda hizmet sağlayan Biota Laboratuvarları üretim, kalite ve Ar-Ge konusunda kapsamlı bir bilgi ve deneyime sahiptir. Hem ülkemizde hem de dünyada gelişen ihtiyaçları göz önünde bulunduran Biota Laboratuvarları üretim kapasitesi ve Ar-Ge standartları ile hijyen ve temizlik alanlarına daha fazla yönelmeye başlamıştır. Yapılan araştırma ve çalışmalar sonucunda uluslararası alanda tescil olmuş Proxentin markası ile antibakteriyel hijyen ürünleri üretmeye karar vermiştir.

Tüm dünyada ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar ve yoğun talepler sonucunda Biota Laboratuvarları bu talebe en hızlı şekilde karşılık vermiştir. Vakit kaybetmeden ruhsat ve izinleri alan firma üretime başlamıştır. Bu ürünlerin hem yurtiçinde satışına başlanmış hem de 60’dan fazla ülkeye ihraç süreci başlatılmıştır. 

Proxentin her daim daha iyi hijyen standartları oluşturma ve sağlığı koruma ilkesi ile adımlarını atmaktadır. Marka, cilt sağlığını desteklemekle birlikte virüs ve bakteri gidermede güçlü ürünler ortaya çıkartmaktadır. Bu sayede daha hijyenik ve güvenli hissetmeyi mümkün kılmaktadır. Proxentin ile hedeflenen enfeksiyon ve hastalıkları önlemekle beraber sağlıklı bir yaşama katkıda bulunmaktır.

Bakterilerin, vücut, el ve çamaşırlara yayılmasını önleme amacı geliştirilen ürünler ile geniş kitlelerin bu konudaki kaygıları giderilmeye çalışılmaktadır. Bu sayede hayatın her alanında kişi kendisini korunmuş hissederek hayatına devam edebilmektedir. Yakın zamanda

Biota Laboratuvarları 35.000 m2’lik tesislerinde kendi Ar-Ge laboratuvarlarındaki uzmanlar tarafından geliştirilen formülleri ile üretimlerini sürdürmektedir. Kalite kontrol laboratuvarlarında hammaddelerin, mamul ve yarı mamullerin tamamında kalite kontrol uygunluk analizleri gerçekleştirilmektedir. Biota gıda takviye üretim alanı pozitif basınçlı, HEPA filtreli imalat alanları ile interlock girişli kapalı sistem çerçevesinde çalıştırılmaktadır.

Üretimlerin tamamı eğitimli, uzman kadronun sahip olduğu modern alt yapı standart ve kalite belgelerine uygun biçimde ekipman, cihaz ve bilgi teknolojileri ile birlikte planlanıp hayata geçirilmektedir.

Biota Ar-Ge laboratuvarları Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylıdır. Merkez bünyesinin tamamında alanında uzman kişiler hizmet vermektedir. Bunlar içerisinde kimyager, kimya ve gıda mühendisleri, moleküler biyolog, botanik uzmanı gibi değişik meslek gruplarından ve alanlardan uzmanlar yer almaktadır.

Firmanın bilim kurulu ülkenin önde gelen üniversitelerindeki akademisyenlerden oluşmakta olup merkeze düzenli olarak destek vermektedirler. Medikal departmanın klinik çalışmaları güvenlik, etkinlik test süreçlerini kapsamlı bir şekilde yürütmektedir. 

Ruhsatlandırmanın tüm süreçleri Ar-Ge merkezi bünyesinde yürütülmektedir. Biota Ar-Ge merkezi 800 m2’lik bir alanda altı bağımsız laboratuvar ile çalışmalarını yürütmektedir. Cihaz ve donanım açısından gelişmiş bir Ar-Ge merkezi bulunan firmanın önemli cihazları arasında DNA-RNA protein görüntüleme sistemi, moleküler biyoloji alanında Real Time PCR, HPLC-MS-MS, GC-MS gibi cihazlar bulunmaktadır. Üniversitelerin ortak işbirlikleri, TÜBİTAK projeleri ile yeni proje ve ürün geliştirme çalışmaları tam bu merkez içerisinde yapılmaktadır.

Proxentin Dezenfektan

Biota Laboratuvarları tarafından geliştirilen Proxentin dezenfektan, el jeli, sıvı sabun çeşitleri günlük hijyeni sağlamada son derece kullanışlı ürünler olarak öne çıkmaktadır. Özellikle mikroorganizmalara ve bakterilere karşı tedbir amaçlı olarak kullanılan bu ürünler kapsamlı bir hijyen sağlama adına etkili oluyor. Dezenfektan çeşitleri içerisinde bulunan gliserin elleri nemlendirerek kurumanın önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Günlük, sık kullanıma uygun olarak üretilmekte olup içeriğinde aldehit, fenol, hidrojen peroksit, klorheksidin ve benzeri maddeler bulunmamaktadır. Dermatolojik olarak test edilmiş olan dezenfektan her yerde rahatlıkla kullanılabilecek ambalajlarda muhafaza edilmektedir.

Proxentin sıvı sabun çeşitleri ise cildi maksimumda nemlendirmeye ve hijyen sağlamaya yardımcıdır. İçeriğinde bulunan aloe vera özleri cildin ihtiyacı olan nemi sağlamaya katkı sağlar. Aromatik portakal özleri hoş koku bırakır. Özel tasarım pompası ile çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Evde, işyerinde, banyo ve tuvaletlerde elleri temizlemenin en pratik ve etkili yolu olmaktadır.

Proxentin ürünlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü anında sipariş verebilirsiniz.

 

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun