Kozmela.com

SUSAM YAĞI

Susam Yağı kategorisinde 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Susam Yağı

Ülkemiz susam yağı açısından oldukça zengindir. Pek çok ülkede susam yağı faydalı yönlerinden ötürü yemeklerde kullanılmaktadır. Susam yağı susam tanelerinin ezilmesi ve posasından ayrılan sıvının biriktirilmesi neticesinde elde edilmektedir. Susam yağı içeriğindeki vitamin ve mineraller nedeni ile sadece yemeklerde değil kişisel bakım ürünlerinde de kendisine sıklıkla yer bulur. Susam yağı içerisinde B6 vitamini, protein, fosfor, demir, çinko, kalsiyum, magnezyum gibi önemli bileşenler bulunmaktadır. 

Susam Yağı Ne İşe Yarar?

Cilt bakımında susam yağının oldukça özel bir yeri vardır. Susam yağı cildi nemlendirmeye destek sağlar ve cildin yenilenerek ölü derilerden arındırılmasına yardımcı olur. Sivilce, siyah nokta oluşumunun engellenmesi için katkı sağlar. Cildin bu sayede pürüzsüz oluşunda payı vardır. Susam yağı cildin parlaklığına kavuşmasına ve nem seviyesinin dengelenmesine yardımcıdır. Cildin çevresel faktörlerden etkilenmemesi için savunma desteği oluşturur. Güneşin kötü ışınlarına karşı koruyucu katkı sunar.

Susam yağının cilde olduğu kadar saçlara da büyük desteği bulunmaktadır. Saç diplerine masaj yaparak uygulandığı takdirde bölgenin nemlenmesine katkı sağlar. Kepeklenmenin önlenmesinde yardımcıdır. Susam yağının saç derisini beslemeye katkı sağladığı bilinmektedir. Saç köklerine sürüldüğü takdirde hem gür hem de parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Saç bakım ürünlerinin bazılarında kimyasal katkı maddeleri olduğundan saçlar kısa bir sürede yıpranabilmektedir. Susam yağı kullanıldığı takdirde bu yıpranmaların önüne geçmek için gerekli destek sağlanmış olur. Zaman içerisinde saçların çok daha ışıltılı ve parlak olduğu görülebilir.

Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam yağını hem cilt hem de saç bakımında takviye destek olarak kullanabilirsiniz. Ciltte nemlendirmeye yardımcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Cildinize parmak uçlarınıza sürdüğünüz susam yağını gezdirerek masaj tekniği ile yedirebilirsiniz. Saç için kullanımda ise saç ve saç derisine masaj yapmak sureti ile uygulayabilirsiniz. Saçların onarılmasına ve güç kazanması için gerekli katkıyı susam yağından alabilirsiniz.

Susam yağı ağız sağlığı için de kullanılabilmektedir. Bir miktar su ile karıştırılan susam yağı gargara yöntemi ile kullanılabilir ve dişlerdeki plak oluşumunun önüne geçme adına destek sağlanabilir. Susam yağının lif bakımından zengin bir içeriğe sahip olduğu bilinmektedir. Sindirim problemi yaşayanlar için oldukça yardımcı bir etkiye sahiptir. Susam yağı magnezyum açısından zengindir. Bu anlamda astım hastalarına yardımcı olarak dinlendirme, rahatlatma özelliğini gösterir. Kalp ve damar sağlığını destekleyici yapısı vardır.

Susam Yağı Fiyat

İnsan bünyesine sağladığı katkılar ile adından sıklıkla söz ettiren susam yağı amaca yönelik kullanıldığında gayet olumlu sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Susam yağını bir takviye olarak kullanmaya başladığınızda pek çok probleminiz için gerekli desteği aldığınızı görebilirsiniz. İçeriğindeki faydalı bileşenler sayesinde cilt, saç gibi bölgelerde yaşadığınız sorunlara etkili bir yardım alabilirsiniz. Susam yağı fiyat ise marka ve ürün miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Susam yağı marka ve fiyatlarını Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz susam yağı takviyesini anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun