Kozmela.com

ADEDA YAYINLARI

Adeda Yayınları markasında 35 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Adeda Yayınları Çocuk Kitapları

2006 senesinden beri çocukların öğrenme, dikkat ve algı alanlarını geliştirmeye yönelik ürünler sunan Adeda Yayınları geniş ürün yelpazesi ile her yaş grubuna hitap etmektedir. Adeda Yayınları ürünleri içerisinde pek çok kitap ve set bulunmaktadır. Türkiye’de çocuklara yönelik dikkat, algı, düşünce, eğitim ve araştırma alanlarında ilk ve tek yayınevi olma özelliğindedir. Adeda Yayınları, Dikkati Güçlendirme Setleri ile çocukların gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.

Adeda Yayınları vizyonu gelecek nesillerin daha dikkatli, daha mutlu ve başarılı olmalarına katkı sağlamak olmuştur. Özellikle günümüzde teknolojik cihazların hayatımızda çok fazla yer alması ile birlikte insanlarla olumsuz pek çok etki ortaya çıkarabilmektedir. Çocuklar özellikle bu teknolojik cihazların olumsuz etkilerinden sonra derece fazla etkilenmektedir. Adeda Yayınları, Dikkat Güçlendirme Setleri ile bu olumsuz etkileri en aza indirmek ve daha dikkatli, daha konsantre olmuş ve başarılı bireylerin yetişmesine katkı sağlamak istemektedir. 

Adeda Yayınları, her kitabında, setinde ya da hayata geçirmiş olduğu her projede bir çocuğun hayatına dokunmak ve ona gelişiminde katkı sağlamak istemektedir. Adeda Yayınları setlerinde çocukların sağlığına zarar verebilecek hiçbir materyal kullanmamaktadır. Bu anlamda organik boya kullanmakta ve çocukların sağlığını hiçbir şekilde riske atmamaktadır. 

Adeda Yayınları sadece çocuklara yönelik değil, anne, anne adayları, baba adayları, babalar ve öğretmenler için kaynak sayılabilecek kitaplar da hazırlamaktadır. Bu kitaplar çocukların bebeklik dönemlerinden ergenliğe kadar olan süreçte hiperaktivite, dikkat eksikliği gibi konularda sade ve anlaşılır bilgiler vermektedir. Pek çok hikâye kitabı içerik itibarı ile normal hikâye kitaplarından ayrılmaktadır. Adeda Yayınları kitapları çocukların dikkat, algı, düşünce gibi konularda gelişimini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. 

Adeda Yayınları, çocukları özellikle teknoloji, bilişim ve uzay çağına hazırlamak için pek çok eser ortaya koymaktadır. Çocukların algı ve dikkat sistemlerini daha iyi hale getirerek onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak istemektedir. Çocuklara özel hazırlanan Adeda Yayınları kitapları ve setleri ile çocukların sıkılmadan, dikkatleri dağılmadan öğrenme kapasitelerini artırmak hedef olmuştur.   

Adeda Yayıncılık 2 Yaş

Adeda Yayınları sayısız kitabı akademik bir altyapıya sahiptir. Ve her yaşa uygun bir seti bulunmaktadır. Dikkati Güçlendirme Setleri yaklaşık 20 senelik akademik bir tecrübeye sahip olan Doç. Dr. Osman Abalı tarafından hazırlanmaktadır. Adeda Yayınları Neuro-Via sistemi ile özgün bir şekilde hayata geçirilen Adeda Yayınları Dikkati Güçlendirme Setleri 2 yaş grubundan 18 yaş grubuna kadar hitap eden çeşitliliktedir. Bu setler hedef olarak 27 farklı algı alanını çalıştırmayı amaçlamaktadır. Aritmetik becerilerden uzaysal mekânsal yeteneklere, kâğıt kalem ile el göz koordinasyonuna pek çok farklı alanda gelişimi desteklemektedir. 

Adeda Yayınları setleri içerisindeki sticker bölümleri çocuklara başarma duygusunu tattırırken aynı zamanda eğlenmelerine de olanak sağlıyor. Adeda Yayınları Dikkatli Güçlendirme Setlerinin her birinde 3 kitap bulunmaktadır. Kademe kademe zorluk seviyeleri bulunmaktadır. Dikkati Güçlendirme Seti Plus adı verilen setler antibakteriyel ahşap, tamamen doğal materyallerle tasarlanmıştır. Bu set çocukların öğrenme, zekâ, algı, dikkat sistemlerinin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. 

Adeda Yayınları Plus setler tamamen doğal, ahşaplardan üretildiğinden sağlığa karşı hiçbir tehdit oluşturmamaktadır. Adeda Yayınları Plus setleri içerisinde yer alan yönerge kitaplarındaki şekiller çocukların hayal gücünü geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Bu set 3 yaştan 11 yaşa kadar her yaş grubu için özel olarak tasarlanmıştır. Set içerisinde 3 yönerge kitabı ile her yaş grubuna hitap edecek materyaller bulunmaktadır.

Adeda Yayınları tarafından üretilen bir diğer ürün Dikkatli-Puzzle ise çocukların keyifle, sıkılmadan oynayabileceği üç boyutlu bir yap bozdur. Bu yap boz seti iki farklı yaş grubuna hitap etmektedir. Adeda Yayınları Puzzle, çocukların eğlenmelerini sağlarken aynı zamanda el-göz koordinasyonlarının gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Dikkatli Puzzle, yönerge kartları ile birlikte gelmektedir. Yaş grubuna göre farklı sayılarda materyaller içermektedir. 

Adeda Yayınları çocukların fiziksel gelişimi kadar ruhsal gelişimini de desteklemek istemektedir. Çocukların karakterlerinin oluşumunu, hayata bakış açısının gelişmesini sağlayan dönemde ürünleri ile bu sürece katkı sağlamaktadır. Çocukların hayatı tanıdıkları ilk dönemlerde ne kadar anlamlı, öğretici oyun ile uğraşırlarsa eğitim hayatı da o kadar iyi şekillenecektir. Gerek okul öncesi çağ, gerekse ilkokul düzeyi dönemde yapılacak olan her türlü eğitim bazlı aktivite çocuklar tarafından kolayca kavranacaktır. 

Adeda Yayınları eğitici oyunlar tamamen kendi alanında uzman kişiler tarafından tasarlanmaktadır. Uzman kişiler çocukların gelişim evrelerini dikkate alarak bu oyunları hayata geçirmektedir. Bu sebeple Adeda Yayıncılık bünyesinde her yaş ve evreye uygun oyun ve oyuncaklar, eğitici setler yer almaktadır. 

Günümüz yetişkinlerinde bile sıklıkla görülen dikkat eksikliği genellikle çocukluk çağında gerekli eğitimlerin verilmemesi ile ilgilidir. Her yaş grubuna uygun olarak üretilen oyunlardan çocuğunuzun yaşına uygun olanı tercih ederek çocuğunuzun bu dönemdeki bilişsel, zekâ ve beceri kabilelerinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. 

Osman Abalı tarafından geliştirilen 6 yaş dikkat güçlendirme seti, adından da anlaşılacağı üzere 6 yaş çocuklara özel tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra 6 yaş öncesi 2 yaş dikkat güçlendirme seti de bu yaştaki çocukların gelişimine özel olarak tasarlanmıştır. Bebeklik sonrası ile ilkokul dönemi öncesi evre için hazırlanmış setler ise çocukları ilkokul dönemine en iyi şekilde hazırlamayı hedeflemektedir. 

Okul öncesi eğitimde temel amaç çocuğun ilkokul dönemine kadar bilişsel, zekâ gelişimine katkı sağlamak ve çocuğu eğitim hayatına hazır etmektir. Ancak çocuk gelişimi ilkokul çağına gelince bitmemektedir. Gelişim süreci devam etmektedir. Bu sebeple Adeda Yayıncılık dikkat güçlendirme setlerinin ileriki yaşlara yönelik tasarlanmış çeşitlerinden de kullanmak gerekir. Adeda okul öncesi eğitici, öğretici kitapları öğretmenlerin ve ebeveynlerin çocukları için tercihi olmaktadır. Okul öncesi kitaplarda yazıdan çok şekiller, resimler ağırlıktadır. Bu şekil ve resimler çocukların hayal güçlerini geliştirmeye katkı sağlamaktadır.

Adeda yayıncılık Dikkat Güçlendirme Seti 4 Yaş

Adeda dikkat güçlendirme setlerinde temel amaçlardan bir tanesi çocukta konsantrasyon sağlamaktır. Okul öncesi eğitici, öğretici kitaplar dikkat eksikliğinin önüne erkenden geçerek çocuğu sağlıklı bir sürece hazırlamaktır. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 yaş gruplarına uygun dikkat güçlendirme setlerinin her biri bu evrelere uygun olarak tasarlanmaktadır. Eğitici ve öğretici kitaplar çocukların temel becerilerini kazanmasına katkı sağlamaktadır. Bu kitaplar çocuklara günlük yaşamda doğru davranmayı da aşılamaktadır. Yalan söylememe, haksızlık etmeme, başkalarından izinsiz eşyaları kullanmama gibi hayatta son derece önemli konular bu kitaplar ile çocuklara öğretilmektedir. 

Adeda Yayınları dikkat güçlendirme setleri çocuklarınızın her büyüme evresinde en büyük yardımcınız olacaktır. Çocuğunuzun yaşına uygun olarak sipariş vereceğiniz dikkat güçlendirme seti ve hikâye kitapları ile çocuklarınızın bilişsel gelişimine en iyi şekilde katkıda bulunabilirsiniz. Adeda Yayınları tarafından çıkarılmış tüm ürünleri sitemizde yakından inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü online olarak anında sipariş verebilirsiniz.

Adeda Yayınları
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun