Kozmela.com

ORGANİK ROLL-ON DEODORANT

Organik Roll-On Deodorant

Terlemek insan doğasında olan ve gerekli bir durum olsa da bazı olumsuz yanları da mevcuttur. Bu olumsuz yanlarından bir tanesi de hiç şüphesiz yazın sıcak aylarda ortaya çıkarttığı kötü kokudur. Oluşan bu kötü kokuların önlenmesi için ise çoğu zaman deodorant kullanılıyor. Koku giderici deodorantlar hem ter kokusunu gidermek hem de hoş bir koku bırakma adına etkili oluyor.

Aslında bakıldığında ter dediğimiz şey insandaki ter bezlerinden salgılanır ve sterildir. Fakat ter ne zaman cilt yüzeyine çıksa milyonlarca bakteri ile temas haline girer. Bakterilerin sayısı terdeki su ve mineral nedeni ile hızlı bir şekilde artar. Cilt yüzeyindeki nemli ve bakteri dolu ortam kötü koku yayılmasında etkili olur.  

Kötü koku oluşumunu engellemeye yardımcı olan deodorantlar ise cilt üzerinde bakterilerin çoğalmasını da engellemeye yardımcı olur. Doğrudan antiseptik bir etki gösterir ve bakteri sayısını azaltmaya yardımcı olur. Bu da kötü koku oluşumunu bir süreliğine de olsa ortadan kaldırmada etkili olur.  

Deodorantlar cilt üzerinde hoş koku bırakan parfümler de içerebilir. Bu şekilde kötü kokuyu engellerken ciltte hoş bir koku bırakırlar. Deodorantların pek çok farklı çeşidi vardır. Bunlar arasında stick, sprey, krem ve roll-on’lar sıklıkla tercih edilir. Roll-on deodorantlar pratik kullanımı ile dikkat çeken hemen herkesin kullandığı deodorant çeşitleridir.

Organik roll-on deodorantlar içeriğinde kimyevi zararlı madde içermediğinden cilde anında etki eder ve cilde zarar vermeden kötü koku oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Doğal roll-on deodorantlar doğada bulunan faydalı bitki özleri ile formüle edilmektedir. Bu nedenle organik kozmetik ürün tercih edenlerin favorisidir. Hem rahat uygulanışı hem de cilde dost oluşu tercih sebebidir.

Organik roll-on deodorantlar içerisinde koltuk altı gözenekleri tıkama özelliğinde olan alüminyum klorohidrat ve alüminyum zirkonyum içermez. Her ne kadar doğal yollardan elde edilse de yapısı içeriğinde alüminyum olduğundan Potassium Alum da organik roll-on’da kullanılmamaktadır.

Alüminyum içermeyen doğal roll-on deodorantlar insan için önemli olan terleme fonksiyonunu herhangi bir şekilde etkilemez. Yani terleme doğal bir süreçtir ve engellenmemelidir. Roll-on deodorant ter kokusuna neden olan bakteri oluşumunun bastırılmasına yardımcı olur. Bu sayede kötü kou da engellenmiş olur. Paraben, alkol, alüminyum içermeyen roll-on deodorant çeşitleri bitkisel kozmetik ürün olarak geçmektedir. Doğal formülü ile günlük kullanım için idealdir.

Organik roll-on deodorant çeşitleri içerisinde hem erkek hem kadın hem de çocuklar için özel olarak üretilmiş çeşitleri bulunmaktadır. Organik olarak üretilen roll-on deodorant çeşitleri ter gözeneklerini tıkamaz yani doğal terleme fonksiyonlarını hiçbir şekilde etkilemez. Terleme ile birlikte çoğalan bakterileri ve ortaya çıkardığı kötü kokuların engellenmesine katkı sağlar. Cildin doğal asit dengesini 5.5 olan pH değeri ile korumaya yardımcı olur. Doğal, bitkisel kaynaklıdır.

Doğal kozmetik ürünlerini tercih edenlerin favorisi olan organik roll-on çeşitlerinin tamamını Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun