Kozmela.com

EL KREMİ

El Kremi kategorisinde 204 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Nuxe Reve De Miel Cica El Kremi 50ml Nuxe Reve De Miel Cica El Kremi 50ml 360,00 TL 216,00 TL %40
İNDİRİM
Sepete Ekle
Ücretsiz Kargo

En İyi El Kremleri

Ellerimiz gün içerisinde en çok kullandığımız uzuvlarımızdır. Öyle ki ellerimizle dokunur, hisseder, işlerimizi yaparız. Bu kadar önemli uzuvların da elbette bakıma ihtiyacı vardır. Ellerimiz hava şartlarından, çevresel faktörlerden sıklıkla etkilenir. Özellikle nem eksikliği dolayısıyla sıklıkla kurur. Soğuk ve sıcak suya sürekli maruz kalan ellerde kurumanın yanında çatlama da görülebilir. Kuruma çatlama sorunlarına karşı ise farklı markaların birbirinden etkili el kremi çeşitleri bulunuyor. Bu kremlerden kullanarak ellere günlük bakım sağlanabilir, eller çevresel faktörlere karşı en iyi şekilde korunabilir. 

El bakım ürünleri nelerdir?

El bakım ürünleri arasında el kremi çeşitleri öncelikli gelir. Çünkü her cilt tipi ve cilt ihtiyacına uygun üretilen el kremleri bulunmaktadır. Bu kremler günlük bakım rutini için ideal olduğundan erkek, kadın genç yaşlı demeden herkesin çantasında yer alabilir her an kullanılabilir. Diğer tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi el bakımında da farklı cilt tiplerine yönelik ürünler söz konusudur. Bazı ciltler çok kuru olurken bazı ciltler çok yağlı olabilir. Eğer eller çok nemsiz kalmış ise nemlendirici etkili bir el kremi kullanmak gerekir. 

El kremi çeşitleri arasında farklı bitkisel özlerle zenginleştirilmiş ürünler söz konusudur. Zeytinyağı, gliserin, keçi sütlü vb. farklı içeriklerle üretilmiş el kremleri bulunur. Bunların hepsi el bakımında en iyi şekilde ihtiyacı karşılamayı hedefler. Yağlı ve besleyici özellikteki el kremi çeşitleri elleri yoğun şekilde nemlendirmeye ve çevresel faktörlerin olumsuz etkilerini gidermeye yardımcı olur. El kreminin cilt tarafından kolay bir şekilde emilmesi de önemlidir. Aşırı yağlı olmayan, çabuk emilim gösteren el kremi çeşitlerinden tercih edebilirsiniz. Bu sayede ellerde yağlı bir his de oluşmayacaktır. 

Cilt tarafından rahat bir şekilde emilmeyen kremler ciltte rahatsız bir his bırakır. Bunun yanı sıra kıyafetlere bulaşma riski de vardır. Seçeceğiniz el kreminin iyi bir şekilde cilt tarafından emilmesi beklenir. İçeriğinde bitkisel özler bulunan el kremi çeşitleri cilt tarafından hızla emilir ve yağlı bir his bırakmaz. Yağlı bir cildiniz var ise seçeceğiniz krem su bazlı olabilir. Kuru ciltlerde ise yağ bazlı ürünler tercih ederek cildinizi yoğun şekilde nemlendirebilirsiniz.   

El kremi içeriği besleyici olduğu için genç yaşlı fark etmeksizin herkes kullanabilir. Özellikle mevsim geçişlerinde ellere ekstra bakım sağlamak gerekebilir. Böyle durumlarda günlük olarak ellere bakım sağlanmalıdır. Kış aylarında ellerde kuruma durumu sıklıkla karşımıza çıkar. Ayrıca soğuk havanın etkisi ile ellerde çatlamalar ve pürüzler de görülebilir. İçeriğinde farklı vitamin ve mineraller bulunan el kremi çeşitleri cilde kapsamlı bir bakım sağlar. Eller daha yumuşak, canlı ve nemli olur. 

El kremi tercih ederken cilt yapısı ve cilt hassasiyeti mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Hassas bir cildiniz var özellikle içeriğinde cilde herhangi olumsuz bir etki bırakabilecek kimyasallar olmamasına özen göstermelisiniz. Hassas ciltlere özel bitkisel içerikli pek çok organik el kremi çeşidi bulunuyor. Ayrıca el kremini parfümlü ya da parfümsüz şekilde de tercih edebilirsiniz. Organik içerikli el kremleri içeriğinde herhangi bir kimyasal içermediğinden güvenle kullanılabilir. Hassas ciltler için genellikle parabensiz ve parfümsüz el kremleri önerilmektedir. 

Çok farklı sayıda el kremi çeşidi bulunuyor. Hangi el kremini tercih edeceğiniz ise ihtiyacınıza göre değişiklik gösterebilir. Eğer besleyici nitelikte bir el kremi istiyorsanız içeriğinde argan, kakao, vanilya gibi doğal bileşen olanları tercih edebilirsiniz.  Bu tip bileşenler cildin beslenmesine katkı sağlar ve daha bakımlı, canlı, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme sahip ellere kavuşmak mümkündür. 

İçeriği limon, bal, böğürtlen gibi organik bileşenlerden oluşan kremler cilde bakım sağlamanın yanı sıra aynı zamanda hoş kokusuyla gün boyunca duyulara hitap eder. Kokulu el kremi çeşitlerinden tercih edebileceğiniz gibi kokusuz el kremi çeşitlerinden de tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin kişisel zevkiniz ve bakım rutininizle alakalı bir durumdur.   

Cildin açıkta kalan bölgelerine bakım uygulamak genel bir rutindir. Ancak ellerimiz her daim açıkta olduğundan onlara ekstra bir önem göstermemiz gerekir. Farkında olmadan maruz kaldığımız kimyasallar, çevresel faktörler, hava etkenleri ellerimizde hiç beklenmedik anda olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir. El bakım kremlerinin bazıları tırnaklara da bakım sağlar ve tırnakların daha güçlü çıkması için farklı vitaminler içerirler. Hem el hem de tırnak bakımı için kullanabileceğiniz el kremleri ile daha kapsamlı bir bakım sağlamanız mümkün olabilir. 

Çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz el kremlerini dilediğiniz her yerde çıkarıp kullanabilirsiniz. Otobüste, yürüyüşte, parkta, kafede fark etmeksizin her yerde el kremini çıkarıp uygulayabilir ve gün boyu canlı, nemli ve bakımlı ellere kavuşabilirsiniz.  Su bazlı, yağ bazlı alkolsüz, antibakteriyel el kremleri vardır. Bunlar gün içerisinde ellere gerekli bakımı sağlar. Antibakteriyel özellikteki el kremleri ellere ayrıca hijyen sağlar. Gün boyunca farklı yerlere temas ettiğimizden farkında olmadan pek çok gözle görünmeyen mikroorganizmalara maruz kalabiliyoruz. Bu gibi zararlı organizmaları antibakteriyel özellikteki el kremleri ile ciltten atmak mümkündür.

Peeling etkili el kremi çeşitleri ise ellerdeki pürüzleri gidermeye yardımcı olur. Ciltte pürüzsüz, temiz, aydınlık ve canlı bir görünüm sağlamaya katkı verir. Peeling etkili el kremleri günümüzde oldukça sık kullanılmaktadır. El kremleri sadece tek bir hedefe yönelik değil farklı ihtiyaçları bir kerede gidermeye yardımcı şekilde üretilmektedir. Yani hem cildi nemlendirmeye, hem çevresel faktörlerden korumaya hem de peeling etkisi ile pürüzsüz bir görünüm sağlamayı hedefler ve bunları aynı anda sağlayarak cilde kapsamlı bir bakım sağlar. 

El kremi çeşitleri ihtiyaca göre farklı boylarda üretilmektedir. Bu da el kremi fiyatlarına farklı şekilde yansımaktadır. Küçük boydaki el kremi çeşitleri nispeten daha hesaplı iken büyük boy el kremleri biraz daha maliyetli olabilmektedir. Ancak her markanın her bütçeye uygun el kremleri bulunmaktadır. Bu sebeple maliyet açısından zorlanmadan dilediğiniz kremi rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz. 20, 30, 75 ml gibi farklı boylarda el kremleri söz konusudur. Kullanım sıklığınıza göre en uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

Küçük boy el kremlerini çantanızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Bunun yanında eğer ailenizle birlikte kullanmak ve daha uzun süre idare etmesini istediğiniz kremler varsa büyük boylardan tercih edebilirsiniz. Büyük boy el kremlerini evde ihtiyaç duyan herkes kullanabilir. Bu sayede daha uzun süre daha çok ihtiyacı karşılayabilirsiniz. 

El kremlerinde fiyat performans dengesini sağlamak doğru bir ürün tercih etmek istiyorsanız içeriğini iyi bir şekilde incelemelisiniz. İçeriğinde cilt tipinize ve cilt ihtiyacınıza uygun bileşenler söz konusu ise gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz. Zaten tüm diğer cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi el kremi çeşitlerinde de ambalaj üzerinde ve kullanım talimatında hangi cilt tipine uygun bir ürün olduğu yazmaktadır. Bu anlamda herhangi bir kafa karışıklığı yaşamadan size en uygun kremi alabilirsiniz.

El kremi çeşitlerini sitemizde yakından inceleyebilir ve en uygun ödeme seçenekleri ile dilediğiniz ürünü hemen sipariş verebilirsiniz.

El Kremi
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun