Kozmela.com

BEBEK TELSİZİ

Bebek Telsizi kategorisinde 2 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Bebek Telsizi Nedir?

Anne babalar bebeklerini dünyadaki tüm olumsuzluklardan ve tehlikelerden korumaya çalışırlar. Bebeklerini sarıp sarmalar ve onlar için her türlü önlemi alırlar. Ebeveynler bazı durumlarda bebeklerinin yanında olamaz. Bebekleri uyuduğunda evdeki rutin işlerine devam ederler. Fakat her durumda bebeklerinden haberdar olmak isterler.

Bebekler uyanıp ağlamaya başladığında kimi zaman sesini duymakta zorlanabilirler veya bebekler uyandığı halde ses çıkarmayabilirler. Gün boyu yorgun düşen anne babalar gece uykudayken ağlayan bebeklerinin sesini bazen duyamayabilirler. Bu gibi durumlarda bebeklerinden haberdar olmak için bebek telsizlerinde yardım alırlar. Bebek telsizi sayesinde anne babalar bebeklerini daha güvende hisseder. Çünkü bebeklerinden farklı bir odada olduklarında bile bebek telsizleri sayesinde sesini duyabilir ve ondan haberdar olabilirler. 

Bebek Telsizi Çeşitleri

Bebek telsizi anne babalar için büyük kolaylık sağlayan bebek ürünlerinden biridir. Ebeveynlerin günün her saatinde bebeklerinden haberdar olmasına yardım eden bebek telsizlerinin birkaç çeşidi bulunmaktadır. Anne babaların en büyük yardımcılarından olan bebek telsizi modellerinden ilki sadece dinleme işleminin yapıldığı telsizlerdir. Bu telsizler ilk çıktığı zamanlarda çok fazla tercih edilmekteydi. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve yeni modellerin çıkmasıyla eskisi kadar popüler olmasa da fiyat olarak diğer telsizlerden daha uygun olduğu için birçok ebeveyn tarafından tercih edilmektedir.

Diğer bebek telsizi modeli ise kameralı veya görüntülü telsizlerdir. Bu bebek telsizi modelleri hem sesi hem de görüntüyü aktarır. Anne babaların bebekleri hakkında anlık bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Bu telsiz modellerinin görüntülü olması sayesinde ebeveynler bebekleri uyandığında ses çıkarmasa da bebeklerini görerek bilgi sahibi olurlar. Anlık olarak müdahale edilmesi gerek durumlarda kameradan takip ederek yardım edebilirler. Kameralı telsizler ses ileten telsizlere göre daha fonksiyonludur fakat fiyat olarak daha pahalıdır. Bebek telsizleri kablolu ve kablosuz olarak da satılmaktadır.  Bu noktada anne babalar ihtiyaçlarına ve kullanım alanlarına göre uygun olan bebek telsizini alabilirler. 

Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler için hangi ürün alınırsa alınsın araştırılmalı ve dikkatli seçilmelidir. Bebek telsizleri de alınmada önce araştırılması gerek ürünlerdendir. Bebeğin uyku düzeni, hareketleri, evin büyüklüğü, odaların uzaklığı gibi faktörler dikkate alınmalıdır. Anne babalar bebeklerini gözlemlemeli ve ona göre alınacak ürüne karar vermelidir.

Bebekleri uykusunda çok hareketli ve yüksek sesler çıkaran ebeveynler, monitörlü bebek telsizleri tercih edilebilir. Fakat bebekleri sakin ve sesiz bir uykuya sahipse geleneksel olan telsizleri kullanabilirler. Bebek telsizi seçilirken ne kadar alanda çektiği kontrol edilmelidir. Özellikle 2-3 katlı evlerde kullanılacak bebek telsizlerinin çekim gücü kontrol edilmelidir. Ürün alırken kablolu mu yoksa kablosuz mu alınacağına karar verilmelidir. Kablolu ürün tercih edilecekse kurulumu iyi planlanmalıdır. Bebeklerin kablolara ulaşamayacağı şekilde dizayn edilmelidir. 

Bebek Telsizleri Nasıl Kullanılır?

Bebek telsizleri anne ve babaların en çok kullandığı bebek ürünlerinden biridir. Bebeklerin doğduğu ilk günden itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Kullanımı oldukça pratik ve basittir. Bebek telsizlerinin kutusunun üzerinde kurulumu ve kullanımı hakkında bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler dikkatlice okunmalı ve incelenmelidir. Kurulum yapılırken ürün için verilen talimatlara uyulmalıdır. Kurulumu gerçekleştikten sonra kullanımı oldukça kolaydır. Kutu içerisinde iki adet bebek telsizi bulunur. Bu telsizlerden biri bebeğin yanında diğeri ise anne babanın yanında olur. Her iki telsizde açma düğmelerinden açılır ve kullanıma başlanır.

Bebek Telsizi Fiyatı

Anne babalar bebeklerini sık sık kontrol etmek ve onlardan sürekli haberdar olmak isterler. Bunun için en çok yardım aldıkları araçlar bebek telsizleridir. Bebek telsizlerinin birçok çeşidi ve fiyat alternatifi bulunmaktadır. Bebek telsizi fiyatlarını etkileyen bazı faktörler bulunur. Bunlardan ilki bebek telsizinin modelidir. Bebek telsizleri sadece ses ileten ve kameralı telsizler olarak satılmaktadır. Sadece ses ileten bebek telsizi, bebeklerin çıkardığı sesleri anne babalarına ileterek haberdar olmalarına yardımcı olur.

Kameralı bebek telsizi ise bebeklerin hem seslerini hem de görüntülerini anne babalara iletir. Bu iki telsiz arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Kameralı bebek telsizi, sadece ses ileten bebek telsizlerine göre daha pahalıdır. Diğer bir bebek telsizi çeşidi ise kablolu ve kablosuz bebek telsizleridir. Kablolu bebek telsizini bir yerden başka bir yere götürmek daha meşakkatlidir. Oysa kablosuz bebek telsizleri istenilen yere rahatlıkla taşınabilmektedir. Ürünün kablolu ve kablosuz oluşu da fiyatı etkileyen faktörlerden biridir. Kablolu bebek telsizleri kablosuz bebek telsizlerine göre daha uygun fiyatlı olabilmektedir. 

Bebek Telsizleri ile Konforlu Alan

Anne babalar her an bebeklerinden haberdar olmak isterler. Fakat gün içerisinde bebeklerinin yanında olmadıkları zamanlar olur. Özellikle anneler için bu durum zorlayıcı olabilmektedir. Yemek yapmak, çamaşır yıkamak gibi günlük rutinlerde bebeklerini göremediği zamanlarda huzursuz olurlar. Bu gibi durumlarda bebek telsizi anne babaların ihtiyacı olan konforu sağlıyor. Anne farklı bir odada iş yaparken bebek telsizi sayesinde bebeğinin sesini kolayca duyabilir.

İki tür çeşidi olan bebek telsizleri anne babaların ihtiyacına yönelik tasarlanmıştır. Görüntülü bebek telsizleri hem ses hem de görüntüyü aktarıyor. Sesli bebek telsizleri ise sadece sesi aktarıyor. Bebekleri sakin ve çok hareketli olmayan ebeveynler sesli bebek telsizlerini tercih ederken, bebekleri çok hareketli olan anne babalar daha çok görüntülü bebek telsizlerini tercih ediyor. Anne babalar bebeklerinin yanında değilken akılları hep onlarda kalır. Şuan uyandı mı, uyuyor mu, ayağa kalktı mı, oyuncakları ile mi oynuyor gibi merak içinde olurlar. Bu merak bazen anne babaların işine konsantre olamamasına sebep olabilir.

Ebeveynler bebeklerinin her daim huzurlu ve güvende olduğundan emin olmak isterler. Onları görmedikleri 5 dakikalık bir süre bile bazen çok uzun gelebilmektedir. Fakat bebek telsizleri sayesinde bebekler her an anne babalarının yanında gibi oluyor. Hiç kuşkusuz bebeklerle en çok ilgilenen anneleridir. Günün büyük bir bölümünü bebeğine bakarak geçiren anneler kendilerine zaman ayırmakta çok zorlanırlar. Fakat annelerinde kendilerine zaman ayırması gerekir.

Müzik dinlemek, kitap okumak gibi bedenine ve ruhuna iyi gelecek aktiviteleri yapması çok önemlidir. Kendine zaman ayırabilmesi ve dinlenebilmesi daha mutlu ve huzurlu olmasına yardımcı olur. Fakat bu zamanı tek başına oluşturabilmesi pek mümkün değildir. Çünkü bebekler sık sık ağlar, uyanır, emeklemeye başladığında çekmeceleri kurcalayabilir, tek başına yürümeye çalışır. Bunlar gibi pek çok sebep annelerin bebeklerini yalnız bırakmaktan çekinmesine neden olur.

Bebek telsizleri ise bu konuda annelere yardımcı olur. Bebek telsizinden bebeğinin ağladığını duyan veya ayağa kalkmaya çalıştığını gören anne anında müdahale edebilme şansı bulur. Bu konuda bebeğini güvende hisseden anne daha huzurlu olur. 

Bebek Telsizi
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun