Dezenfektan

Ellerinizi dezenfekte etmek için ihtiyacınız olabilecek tüm temizleyici ve antiseptik ürün çeşitleri Kozmela’da!

Dezenfektan Nedir?

Dezenfektanlar, ellerinizin sterilize olmasına yardımcı olmak için hazırlanmış, mikrop kırıcı özelliğe sahip ürünlerdir. Farklı marka ve ürün yapısına sahip çeşitleri bulunmaktadır.

Dezenfektan Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Kalabalık ortamlara girdiğinizde, toplu taşıma araçları kullandığınızda dezenfektan kullanarak ellerinizi sterilize edebilirsiniz. Gireceğiniz ortama girdikten sonra ve önce mutlaka el dezenfektanı kullanmanız önerilmektedir. Çantanızda taşıyabileceğiniz mini boy veya seyahat boy ürün seçenekleri ile ellerinizi her zaman koruyabilirsiniz.

El dezenfektanlarını 20 – 30 dakika da bir uygulayarak ihtiyacınıza göre kullanabilirsiniz. Ev veya hijyenik bir ortama girdiğinizde ellerinizi yıkayarak temizleyebilirsiniz. Yoğun dezenfektan kullanımı içerisinde alkol bulunduğu için ellerinizi kurutabilir, bu sebeple evde olduğunuz süre boyunca ellerinizi su ve sabun yardımı ile yıkayabilir, dışarıda olduğunuz süre boyunca ellerinizi dezenfektan ile temizleyebilirsiniz.

Dezenfektan Çeşitleri

Sıvı ve jel olmak üzere farklı yapıda bulunan dezenfektan çeşitleri bulunmaktadır.

Sıvı dezenfektan çeşitleri genellikle hastane, ev gibi ortamlarda kullanılırken, jel dezenfektanlarını pratik şişeleri ile her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

El dezenfektanları, bugünlerde herkesin çantasında yer alıyor. İhtiyaç duyduğunuz anlarda ellerinizi dezenfekte etmeniz için tercih edebileceğiniz el dezenfektanlarının en çok tercih edilen çeşidi dezenfektan spreylerdir. Dezenfektan spreylerin kullanımı oldukça kolaydır ve her zaman çantanızda kolayca taşıyabilirsiniz.

Sıvı dezenfektan çeşitleri genellikle sprey formundadır. Bu sayede kullanım kolaylığı sağlar. Jel dezenfektanları ise ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Yetişkinler ve çocuklar için farklı özelliklerde ve kokularda geliştirilmiş dezenfektan çeşitleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda organik ve doğal içeriğe sahip dezenfektan çeşitleri de bulunmaktadır. Hem sizin hem de çocuklarınız için farklı dezenfektanlar kullanabilirsiniz.

El dezenfektanlarının dışında, yüzeyleri dezenfekte etmenize yardımcı olacak, dezenfektan çeşitleri de bulunmaktadır. Kapı kolları, lamba düğmeleri gibi en çok el ile temas eden yüzeyleri temizlemenize yardımcı dezenfektanlar ile evinizde, iş yerinizde vb. yerlerde de dezenfektasyon işlemi sağlayabilirsiniz.

En İyi Dezenfektan Fiyatları

En iyi dezenfektan çeşitlerini Kozmela’da uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Günlük olarak çantanızda taşıyabileceğiniz el dezenfektanlarından 1litre dezenfektanlara kadar tüm ürün grupları sitemizde yer almaktadır.

Dezenfektanın iyi bir dezenfektan olduğunu anlamak için dikkat etmemiz gereken nokta içerisindeki alkol oranıdır. En iyi dezenfektanların alkol oranı %60 – 80 oranının üzerindedir. Sizler de iyi bir antiseptik ürün için bu orana sahip ürünleri, markaları inceleyebilirsiniz.

En iyi dezenfektan fiyatları değişiklik gösterse de %50’ye varan indirimlerle hazırlanmış ürünleri Kozmela'da bulabilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun