Kozmela.com

Dezenfektan Çeşitleri

Kişisel bakım ve temizlik için tercih edilecek ürünlerin içeriği son derece önemlidir. Çünkü etkili bir temizlik için içeriği güçlü ürünler kullanmak gerekir. Ellerimiz gün içerisinde pek çok farklı yer ile temas etmekte ve pek çok kir ve mikrobu taşıyabilmektedir. Günlük işlerimizi ellerimizle yaptığımız için el temizliğimiz de son derece önemlidir.

Elimizi özellikle yüzümüze, ağzımıza götürdüğümüzde daha önce temas etiğimiz yerlerden aldığımız pek çok kir ve mikrobu da kendimize bulaştırmış oluruz. El dezenfektanı çeşitleri ise ellerimizi hijyenik tutma adına oldukça etkili ürünlerdir. Yoğun içerikleri ile kir, toz ya da mikropların oluşturabileceği tehlikeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Hem canlı hem de cansız yüzeylerde görülen zararlı mikroorganizmalara karşı sıvı formüllü el dezenfektan çeşitleri oldukça etkilidir. Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler günlük hijyen açısından oldukça etkilidir. Alkol bazlı içerikleri ile dezenfektanlar yoğun bir şekilde hijyen sağlamaktadır. İçeriğindeki aktif ve yardımcı maddeler ile ellerin gün boyu temiz ve hijyenik kalmasına yardımcı olmaktadır. Yalnızca eller değil dezenfektanlar çeşitli yüzey ve eşyalar üzerinde de güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. 

El Dezenfektanı

Dezenfektanlar hayatın her alanında en kullanılmakta olan ürünlerdir. Yoğun alkolü ile dezenfektanlar geride herhangi bir zararlı mikroorganizma bırakmamaktadır. Dezenfektanlar farklı boylarda sunulduğundan ihtiyaca uygun olanı alıp kullanmak mümkündür. Büyük boy dezenfektanlar ev, ofis, AVM, iş merkezi gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Büyük alanlar için özel olarak üretilmiş olan dezenfektan çeşitleri bulunmaktadır.

Cep boy dezenfektanlar ise insanların ceplerinde rahat bir şekilde taşıyabileceği ve her an kullanabileceği ürünlerdir. Cep ya da çantada taşınabilen dezenfektan çeşitleri pratik ambalajları ile dikkat çekmektedir. Hem püskürtmeli hem de klasik ambalajlarda sunulan dezenfektanlar ile nerede olursa olsun hijyen sağlamak mümkün olmaktadır. Dezenfektanlar içerik olarak gliserin, E vitamini gibi cilde faydası olan bileşenler içerebilmektedir. Yani dezenfektan kullanırken aynı zamanda cilde bakım sağlamak mümkündür.

Pek çok salgın hastalık el ile yapılan temas ile buluşmaktadır. Bakterilerle mücadele anlamında pratik çözüm sunan dezenfektanlar bu tip salgın hastalıklara yakalanmamak için önemli olabilmektedir. Dezenfektanlar saniyeler içerisinde etkisini gösterdiğinden temizlik açısından hızlı bir çözüm olmaktadır. Uzun uzun elleri temizlemeye gerek kalmamaktadır. Kişinin kendisini korumaya alması çevresi açısından da önemlidir. Aile ve arkadaşların sağlığını tehdit etmemek adına dezenfektanlar kullanılabilir. Bu tip dezenfektanlar kişinin yaşam kalitesini üst seviyeye çıkarması açısından önemlidir.   

Gün içerisinde birkaç defa kullanılacak el dezenfektanı ile hijyen sağlamak mümkündür. Gün içerisinde farkında olmadan pek çok alana temas eden insanlar yine farkında olmadan farkı mikroorganizmalar ile temasta bulunabiliyorlar. Bilgisayar klavyesi, masa, kalem ve daha pek çok yere gün içerisinde temas etmek durumunda kalan insanların özellikle birkaç kez gün içerisinde ellerini temizlemesi gerekir. Aksi halde farklı hastalıklara kapı açılabilir. Pek çok virüs ve bakteri insan bünyesine hızla nüfuz edebilmektedir. Gözle görülmediğinden bu tip tehditleri önlemek için dezenfektan kullanmak gerekebilir.

Dezenfektan kullanımı için sadece iş yerinde olmak gerekmez. Toplu taşımalarda, evde, parkta, bahçede, oyun alanlarında kısacası nerede olunursa olunsun dezenfektan kişinin yanından ayırmaması gereken bir üründür. El dezenfektanları özellikle cep boy olarak üretildiğinden kişide ağırlık hissi yaratmadan rahatlıkla taşınabilmektedir. Kişi hem kendisine bu tip ufak dezenfektanlardan alabilir hem de çevresine, ailesine bunlardan hediye edebilir. Böylelikle hem kendi sağlığını hem de yakınlarının sağlığını koruma adına bir katkıda bulunabilir. 

Dezenfektanları sadece ellerde değil sık temas halinde bulunulan ürünlerde de kullanmak mümkündür. Kapı kolları, bilgisayar, masa, sandalye gibi insanların gün içerisinde sıklıkla temas halinde bulunduğu yerlerde dezenfektan kullanılabilir. Yoğun iş temposu nedeniyle insanlar farkında olmadan çok fazla yerle temas halinde olabilmektedirler. Bu nedenle gün içerisinde sadece bir kez değil birkaç kez dezenfektan uygulamasına gerek duyulabilir. El dezenfektanlarının geniş kullanım alanı olduğu için günün her anında kişi için önemli bir yere sahiptir.

Dezenfektan çeşitleri farklı ebatlarda sunulmaktadır. Eğer ev ya da ofis için alınacaksa 5 litrelik büyük boylar tercih edilebilir. Bunlar sadece eller için değil temas halinde bulunan yerler için de kullanılabilir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış pek çok markanın dezenfektan çeşidi bulunuyor. Bunlar el, cilt ve temas edilen yerler için özellikle formüle edilmiş ürünlerdir. Toplamda 60 saniyede ellerde kapsamlı bir hijyen sağlamak mümkündür. Dezenfektan içeriğindeki aktif ve yardımcı maddeler ile elleri en iyi şekilde dezenfekte etmektedir. 

Cildi nemlendirmeye yardımcı aktif maddeler, vitamin ve gliserin cildin beslenmesine de yardımcı olmaktadır. Nemlendirilen cilt daha canlı, sağlıklı bir görünüm elde etmektedir. İçeriğindeki özel bileşenler ile dezenfektan çeşitleri cildi kurutmadan bakım yapmaya olanak sağlıyor. Bu tip ürünler hem dezenfeksiyon hem de nemlendirme işlemlerini aynı anda yapmaktadır. Dezenfektanlar içeriğinde de görülebileceği gibi uluslararası laboratuvarlarda formüle edilmiş ve onaylanmış ürünlerdir. Yapılan testler ile etkisi kanıtlanmış olan dezenfektanlar küçük büyük herkesin en büyük yardımcısı oluyor.

Kişisel bakım ve medikal alanlarda etkisini gösteren dezenfektan çeşitleri ciddi rahatsızlıklara nedene olabilecek bakteri ve virüsleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olur. Hijyen kişinin yaşam kalitesi açısından son derece önemlidir. Bu sebeple üzerinde titizlikle durulması gerekir. Günümüzde pek çok farklı mikrop, mikroorganizma ve virüs ortaya çıkmakla beraber bulaşma yolları çok daha kolay hale gelmiştir. Virüsler insan sağlığını ciddi anlamda tehdit edebilecek potansiyele sahiptir. Virüsün çeşidine bağlı olarak kişideki etkisi farklı olabilmektedir. Bu nedenle virüs ya da mikrop türü ne olursa olsun sıkı önlem alınması gerekir.

Ellerimiz hem canlı hem de cansız varlıklarla sürekli olarak temas halindedir. El dezenfektanı önerileri nedir diye baktığımızda el için özel üretilmiş dezenfektan çeşitlerini görebiliriz. Bunun yanında ofis ya da işyeri için yoğunlaştırılmış dezenfektan çeşitleri de bulunuyor. 125 ml olan dezenfektan çeşitleri cepte rahat bir şekilde taşınabiliyor. Aynı zamanda bu dezenfektan çeşitleri çantaların da olmazsa olmazı konumunda olabiliyor. Ufak olduğundan yer kaplamaması ve etkisinin yüksek olması büyük avantaj sağlamaktadır.  

En iyi dezenfektan

Dezenfektan ambalaj çeşitleri ise farklı tasarımlarla karşımıza çıkabiliyor. Püskürtmeli başlığa sahip olan dezenfektan çeşitleri günlük olarak rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Dezenfektanlar pratik olduğu için sadece tek bir hareketle cilde püskürtmek mümkündür. İşe başlamadan önce hem ellere hem de bilgisayar ya da kullanılacak eşyalara dezenfektan uygulaması yaparak kişi kendini en iyi şekilde koruyabilmektedir. El ya da eşyalara püskürtülen dezenfektan 60 saniye boyunca ovalayarak uygulanmalıdır. Bu sayede ellerde ya da kullanılan ürünlerde hijyen sağlanabilir. 

Ellere püskürtülen dezenfektan el ve avuç içine iyice yayılmalıdır. Kullanım talimatları ve uyarılar ise mutlaka dikkate alınmalıdır. Sağ, sol el ve bileklere dezenfektan uygulanabilir. Parmaklar ile parmak aralarına iyice dezenfektan yayılmalıdır. Medikal alanda çalışanlar dirsek bölgesine kadar dezenfektanı iyice yaymalıdır. Ancak bu şekilde tam bir temizlik ve hijyenden bahsetmek mümkün olacaktır.

Dezenfektanı pratik bir hijyen ürünü haline getiren en önemli detaylardan bir tanesi ise durulama ya da kurulama gibi işlemlere gerek kalmamasıdır. Sadece ellere püskürtmek ve güzel bir şekilde ovalamak yeterlidir. Hızla kuruyan dezenfektan ferahlığını anında hissettirecektir. El dezenfektanları kendi ambalajlarının yanı sıra kutuları ile de iyi bir muhafaza imkânı sunmaktadır.

Etil alkol, isopropil alkol, gliserin, tokoferol, çözücü ve cilt nemlendiricilerinin özelliklerini içerisinde barındıran dezenfektan çeşitleri virüs ve bakterilere karşı etkili bir koruma desteği sunuyor. Dezenfektanların içeriğindeki E vitamini cildin gün boyu korunmasına da katkı sağlıyor. Eğer ev ya da ofis ortamı için dezenfektan tercih edilecek ise 5 litrelik boylarından alıp kullanılabilir. Özellikle ortak kullanım alanlarında yoğun bir dezenfektan kullanımı gerekecek ise 5 litrelik boylar tercih edilebilir. 

Aile boyu kullanılabilecek büyüklükteki dezenfektan evlerde sıklıkla kendisine yer bulmaktadır. Dezenfektanlar kullanıldıktan sonra ise serin ve güneş ışığı almayan bir yerde muhafaza edilmelidir. Özellikle aile bireyleri sabah işe giderken ya da işten döndüğünde dezenfektanı kullanabilirler. Dezenfektanlar özellikle ekonomik olmaları sebebi ile hijyen sağlamak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilirler. Dezenfektan başlığı ise özel bir tasarıma sahip olup herhangi bir sızıntı geçirmemektedir. Başlığı eller yıkanmak istendiğinde sağa çevirmek yeterlidir. Püskürtme işlemini ise tek bir hareketle yapmak mümkündür. Tıpkı sıvı sabunlarda olduğu gibi dezenfektanda da pratik kullanım öne çıkıyor. 

Markaların kişisel kullanım için ürettiği özel ambalajlı cep boy dezenfektanlar her yere rahatlıkla taşınabilmektedir. Cep boy dezenfektanlar 125 mm olarak sunulmakta olup küçük büyük herkesin cebinde çantasında rahatlıkla taşınabilmektedir. Her yerde kolay uygulama sağlayan dezenfektanlar gün boyu hijyen sağlamanın en doğru yöntemlerinden bir tanesidir. Güçlü bir formüle sahip olduğu için tek bir püskürtmede bile ellerde ciddi bir temizlik sağlar. Hastalık ortaya çıkarabilecek mikroorganizmaları ortadan kaldırmada etkin rol oynar.

Pek çok markanın sunduğu dezenfektan çeşitleri yapılan testlerle %99.9 etkinliğini kanıtlamaktadır. Hem kişisel hem medikal hem de toplu alanlarda kullanılabilen dezenfektanlar 80 derecelik alkol oranı ile etkisini hızlı bir şekilde göstermektedir. Genel olarak dezenfektanlar kapağı açıldıktan sonra 12 aylık süreçte kullanılabilmektedir. Dezenfektanların bazıları kokusuz olurken bazıları ise hoş kokuya sahiptir. El dezenfektanı pompası ile rahat bir kullanım sunar. Üstüne bastırılan pompası ile cildin istenen bölgesine uygulama yapmak mümkündür.     

Dezenfektan uygulama için ise ekstra bir çabaya gerek yoktur. Ellerde tıpkı sabunla yıkıyormuş gibi ovuşturma hareketleri ile yedirmek yeterlidir. Hali hazırda dezenfektanlar hızlı bir şekilde emilim göstermektedirler. Bilekler de dahil olmak üzere dezenfektan iyice cilde yayılmalı ve yedirilmelidir. 60 saniye gibi kısa bir sürede ellerde kapsamlı bir dezenfekte işlemi yapmak mümkündür. Dezenfektanlar kurulama işlemine gerek duyulmadığı için de temizlik açısından idealdir. Saniyeler içerisinde hızla kurumakta olan ürün cildi aynı zamanda rahatlamaya da yardımcı oluyor.

Cerrahi dezenfeksiyon dediğimiz işlemde ise el ile birlikte dirsekler de dezenfekte edilmelidir. Kollara da yeterli miktarda uygulama yapıldığından emin olunmalıdır. Hijyenik bir cilt için dezenfekte işlemini günde üç defa uygulamaya özen gösterilmelidir. Günde üç kez uygulanacak dezenfekte işlemi ile ellerde kapsamlı bir hijyen sağlanabilmektedir. 

Dezenfektan Fiyatları

Cildi yeterli miktarda koruyan ve aynı zamanda içeriğindeki bileşenler ile cilde bakım sağlamaya yardımcı olan dezenfektan yaşam kalitesini de artırmaya katkı sağlıyor. Hem kişinin kendisi hem de sevdikleri için satın alabileceği dezenfektan çeşitleri oldukça uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Bu anlamda markalar farklı fiyat aralıkları ile dezenfektan çeşitlerini sunmaktadır. Dezenfektan çeşitlerini ise sitemizde yakından inceleyebilirsiniz. Günlük el hijyeni açısından oldukça önemli bir yere sahip olan dezenfektanları dilediğiniz an sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun