Kozmela.com

ARAYÜZ FIRÇASI

Arayüz Fırçası kategorisinde 40 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Colgate Arayüz Fırçası 4mm 4 Adet Colgate Arayüz Fırçası 4mm 4 Adet 283,90 TL 170,34 TL %40
İNDİRİM
Sepete Ekle

Arayüz Fırçası

Ağız ve diş sağlığı bakımının önemli parçalarından bir tanesi arayüz fırçalarıdır. Özellikle diş ipinin ulaşamadığı bölgelerin temizlenmesinde oldukça işlevsel bir üründür. Eskiden her boyutta arayüz fırçası olmadığından ağız ve diş sorunu yaşayan hastalar kullanımda güçlük çekebiliyordu. Ancak günümüzde pek çok marka farklı ebatlarda arayüz fırçası ürettiğinden böyle bir sorun da kalmadı. Arayüz fırçasının en önemli özelliklerinden bir tanesi kullanım esnasında bir macuna ihtiyaç duyulmamasıdır. Eğer kullanım esnasında arayüz fırçanız bükülse dahi elinizle rahatlıkla düzeltebilirsiniz. Kısacası arayüz fırçası tek kullanımlık olmayan uzun vadede ağız bakımınız için kullanabileceğiniz etkili bir üründür.

Arayüz Fırçası Nasıl Kullanılır?

Arayüz fırçasının kullanımı oldukça pratiktir. Su ile arayüzlerin temizlenmesi yeterli olmaktadır. Fakat arayüz fırçanızı kullanırken yere paralel bir pozisyonda olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer dişin iç kısmına doğru uygulamayı denerseniz diş etine zarar verme riski ortaya çıkabilir. Hem alt hem de üst çenede uygularken bu paralelliğe dikkat etmek önemlidir. Uygulamanızı yaptıktan sonra arayüzde bulunan tüm artıkları da temizlemiş olursunuz.

Arayüz fırçası kullanmadan önce mutlaka dişlerinizi fırçamalı ve diş ipinizle gerekli temizliği yapmalısınız. Yani arayüz fırçası ile yapacağınız uygulama en son işlem olacaktır. Kapsamlı bir ağız temizliği için öncelikle dişlerinizi fırçalamalı, diş ipi uygulamanızı tamamlamalı ve en son olarak uygun boyuttaki arayüz fırçası ile ağız temizliği işleminizi bitirmelisiniz. 

Arayüz Fırçası Nasıl Seçilir?

Pek çok markanın farklı ebat ve renklerde arayüz fırçası bulunmaktadır. Arayüz fırçası seçerken diğer dişlere temas ederken sıkışma yapmaması için uygun boyut seçimine dikkat edilmelidir. Arayüz fırçası boyutuna karar verirken hekimizden destek alabilirsiniz. Çünkü doğru marka ve doğru boyutta alacağınız bir arayüz fırçası size tam anlamı ile fayda sağlayacaktır. Arayüz fırçasını dişi ipi temizliğinin yeterli olmadığı, dişeti çekilmesine bağlı aralarda yemek artığının kaldığı, boşlukların görüldüğü durumlarda kullanabilirsiniz.

Köprü, klon gibi sabit protezlerin, implanlatların arayüz temizliği ile ortodontik tedavi gören hastaların braketlerinin yan yüzeyi ile tel arkasındaki kısımların temizliği için tercih edebilirsiniz. Kısacası temizleyemediğiniz tüm ara bölgeler için arayüz fırçası en iyi yardımcıdır. Arayüz fırçası marka ve çeşitlerine Kozmela üzerinden ulaşabilir ve dilediğiniz arayüz fırçasını hemen sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun