BEBEK GÜNEŞ KREMİ

Bebek Güneş Kremi kategorisinde 40 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo
Weleda Yaz Seti Weleda Yaz Seti 360,00 TL 298,80 TL %17
İNDİRİM
Sepete Ekle

Bebek Güneş Kremi Çeşitleri

Dünyaya yeni gelen bir bebeğin cildi son derece hassastır. Dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye açık olan bebek cildini korumak için ise birtakım tedbirler alınması gerekiyor. Bebeklerin hassas cildini korumak için pek çok ürün bulunuyor. Hem sıcak yaz günlerinde hem de soğuk kış günlerinde bebeğin hassas cildini korumaya yardımcı çeşitli ürünler söz konusudur.

Ebeveynler bebekleri için gerekli her türlü tedbiri almak istemektedirler. Söz konusu bebekler olduğunda ise marka ve ürün seçimi de son derece önemli olabiliyor. Pek çok farklı markanın ürünü olsa da ürünün içeriğini iyi incelemek gerekiyor. Çünkü yanlış ürün tercihi bebeklerin cildi için olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

Bebeklerde güneş kremi kullanılmalı mı?

Bebeklerin cildindeki koruyucu hücreler henüz aktif değildir ve ne yağ ne de ter bezi yeteri kadar olgunlaşmıştır. Bu sebeple ciltleri kuru olur ve güneş ışınlarından çok hızlı bir şekilde etkilenirler. Bebek cildinin olgunlaşıp kendi koruma yetisini kazanana kadar dışarıdan destek vermek gerekir. Bunun için ise özellikle hassas bebek cildi için formül edilmiş güneş bakım ürünleri kullanılmaktadır. Güneş kremleri kullanılmaz ise bebek cildi savunmasız kalacaktır.

Güneş kremleri yapı itibarı ile kolay uygulanabilir ve iz bırakmayan yapıda olması önemlidir. Ayrıca güneş kremi bebek cildinde kolay bir şekilde emilmelidir. Bebek cildi ile uyumlu olması adına pH değerine dikkat etmek de gerekir. Güneş kremi dermatolojik testlerden geçmiş olmalıdır. Uzun süre koruma sağlayan kremler uzun süre güneşe maruz kalacak bebekler için oldukça idealdir. İçeriğinde parfüm ya da boya gibi maddeler olmamasına da dikkat etmek gerekir. 

Tatilde havuz ve denizde çok fazla vakit geçiren çocuklar için suya dayanıklı bir güneş kremi almak yerinde olacaktır. Güneş kremleri sadece cildi korumakla kalmaz cildin nemlenmesine ve sağlığını korumasına da yardımcı olur. Bunun için özellikle E vitamini ile güçlendirilmiş güneş kremleri bulunuyor. Bazı bebek güneş kremleri bitkisel yağlarla formüle edilmiştir. Bu sayede daha uzun süre koruma sağlamaktadır.

Güneş kremleri sadece sıcak yaz günlerinde değil kapalı havalarda, kış günlerinde de kullanılmalıdır. Çünkü güneşin zararlı etkileri sadece yaz günlerinde kendisini belli etmez. En kapalı havalarda bile güneş ışınları bulutlardan süzülür ve cildi olumsuz yönde etkileyebilir.

Güneşten yaz kış demeden her an ultraviyole ışınları süzülmektedir. Güneş kremleri yaz kış demeden cildi en iyi şekilde korumaya yardımcı olur. Ayrıca güneşin cilt üzerinde kurulukla beraber yaşlandırma etkisi de vardır. Bu sebeple cildin taze ve canlı kalması için güneş kremi uygulamak gerekir. 

Çocuklar dışarı çıkarken, parkta oynarken ya da arkadaşlarıyla vakit geçirirken her an güneşe maruz kalabiliyor. Bu durum cildi farkında olmadan olumsuz yönde etkiler. Koruyucu etkisi en yüksek kremler ile cildi güneşten korumak mümkündür. Pek çok markanın sunduğu güneş kremi bulunuyor. Bunlardan koruma faktörü en yüksek olanı tercih ederek daha uzun süre koruma sağlayabilirsiniz.

Bebek güneş kremleri küçük boylarda olduğundan çantada rahat bir şekilde taşınabilmektedir. Bu anlamda nereye gidilirse gidilsin her an her yerde çıkarıp kullanılabilmektedir.

Hangi güneş kremi daha iyi?

Pek çok marka bebek ve çocuklara özel güneş kremi çıkartmaktadır. Bunların pH değerleri bebeklerin hassas cildi ile uyumlu olduğundan rahatlıkla kullanılabilir. Hangi markanın güneş kremi daha iyi sorusunun cevabı aslında hangisinin içeriği bebek ve çocuklara daha uygunsa şeklinde verilebilir. Hem dünyada hem de ülkemizde yıllardır güvenilir markalar bu anlamda kaliteli ürünler sunuyorlar.

En güvenilir markaların sunduğu güneş kremleri ile bebeklerin hassas cildini korumaya almak mümkündür. Yüksek koruma faktörlü, doğal içerikli güneş kremleri bebek cildini en iyi şekilde savunmaktadır. Üstelik pek çok marka tarafından oldukça uygun şekilde sunulan bebek güneş kremi çeşitleri bulunuyor. Her bütçeye uygun güneş kremlerini Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

 

Bebek Güneş Kremi
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun