Kozmela.com

GÖZ KALEMİ

Göz Kalemi kategorisinde 82 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Golden Rose Emily Kalem No: 227 Golden Rose Emily Kalem No: 227 54,90 TL 32,90 TL %40
İNDİRİM
Sepete Ekle

Göz Kalemi Nedir?

Göz kalemi farklı renkleri bulunan ama genellikle siyah rengi daha çok tercih edilen gözlere renk vermek amacıyla kullanılmaktadır. Göz kalemi göz kapağının iç kısmına, üst kirpiklerin arasına ve alt kirpiklerin iç kısmına ve üzerine uygulanmaktadır. Doğal ve hızlı bir makyaj yapmak istediğiniz zaman bir göz kalemi bir rimel her zaman kurtarıcınız olabilmektedir. Göz kalemini günlük hayatınızda kullanabileceğiniz gibi akşam davetlerinde, törenlerde de tercih edebilirsiniz. Göz kalemi gözlerinizin daha ön planda olmasını sağlayan bir üründür. Göz kaleminin gözlerinizde mükemmel durmasını istiyorsanız göz yapınıza ve göz rengine uygun göz kalemlerini tercih etmeniz yeterlidir.

Göz Kalemi Çeşitleri

Göz kaleminin birçok rengi ve farklı modelleri bulunmaktadır. Ahşap olan göz kalemleri klasik göz kalemlerindendir ve en fazla tercih edilen modelidir. Bittikçe özel kalem tıraşı ile ucu açılmaktadır. Kalemin uygulama yapılan uç kısmında kurumasını ve tozlanmasını engellemek amacıyla kapağı bulunmaktadır. Göz kalemi uygulama işlemi bittikten sonra mutlak tekrar kapağı kapatılmalıdır.

Özellikle makyaj çantanızda taşıyacağınız zamanlar da kapağını sıkıca kapattığınızdan emin olunuz. Aksi takdirde makyaj çantanızın ve diğer makyaj malzemelerinizin kalem bulaşmasına neden olabilir. Bu nedenle göz kaleminin kapağının kapatıldığına dikkat edilmelidir. Diğer bir göz kelemi çeşidi ile asansörlü olan göz kalemleridir. Uygulama yapma sırasında göz kalemini kullanacağınız kadarını çevirerek çıkarabilir, uygulama işlemi bittikten sonra tekrar çevirerek kalemin uç kısmını mekanizmanın içerisine alabilir ve kapağını kapatabilirsiniz.

Asansörlü mekanizması sayesinde göz kaleminin uç kısmı içeride kaldığı için kuruma ve tozlanmada yapmamaktadır.  Asansörlü göz kalemini kullanırken uç kısmını kullanacağınız miktarda çıkarmalısınız. Göz kaleminin uç kısmını fazla çıkardığınız zaman ters tarafa çevirerek fazla çıkan kısmı içeriye alabilirsiniz. Kalemin uç kısmını fazla çıkarır ve uygulama yapmak isterseniz kalemin uç kısmı fazla baskıdan kopabilir bu nedenle çok az miktarda göz kaleminin uç kısmını çıkarıp kullanabilir ve ihtiyaç duydukça kalemi çevirerek tekrar uygulama yapabilirsiniz.

Asansör modelli göz kalemlerinde kalem tıraş kullanmaya gerek olmayan göz kalemleridir. Bir diğer göz kalemi çeşidi ise jel göz kalemlerdir. Uygulaması diğer göz kalemlerine göre daha kolay olan kalemlerdir. Yumuşak yapısı nedeniyle göz kapağının üstüne de uygulanabilen, smoke eyes makyajlarında da renk yoğunluğunu arttırmak için genellikle tercih edilen bir göz kalemidir. Göz kapağının üstüne istediğiniz yoğunlukta sürerek bir fırça yardımıyla dağıtıp kullanabilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve en çok tercih edilen göz kalemi çeşidi ise suya dayanıklı göz kalemleridir. Gözleriniz çok fazla sulanıyorsa normal göz kalemlerini kullandığınız zaman akma problemleriyle karşılaşabilirsiniz ve bu makyajınızın bozulmasına kötü görünmesine neden olan bir durumdur. Suya dayanıklı ve çabuk kuruma sağlayan göz kalemleri gün boyunca makyajınızın bozulmadan taze kalmasını sağlar.

Suya dayanıklı göz kalemleri yaz aylarında da çok fazla tercih edilen göz kalemi çeşididir. Yazın havuzda denizde akmayan göz kalemleri makyajım aktı mı akmadı mı derdinden size kurtaran bir üründür. Suya dayanıklı maskaralar ile de makyajınızı destekler iseniz tüm gün boyunca taze kalan makyajınızla günün tadını çıkarabilir, makyajınızı tazelemeden havuza, denize girip çıktıktan sonra sonrası yemek yemeğe, after partilerine makyajım aktı mı derdi olmadan rahatlıkla devam edebilirsiniz.

Göz Kalemi Nasıl Seçilmelidir?

Göz kalemini seçerken göz renginizi ön planda bulundurmalısınız. Göz renginiz ne renk ise tercihinizi b yönde kullanmalısınız. Gözleriniz koyu ise siyah renk göz kalemi, açık tonlarda ise açık kahverengi, bal renginde ise kahverengi tonlarında göz kalemi tercih edilmelidir. Göz renginizin dışında farklı bir ton göz kalemi kullanmanız yapay bir görünüm vermektedir.

Gözleriniz renkli ise renkli göz kalemlerini tercih edebilirsiniz. Mavi gözlere sahipseniz mavi göz kalemi tercih etmeniz gözlerinizin olduğundan daha büyük ve daha güzel görünmesini sağlar. Yeşil renk göz rengine sahipseniz yeşil ve tonlarında göz kalemi tercih edebilirsiniz. Bazı zamanlarda ise far renginizle uyumlu göz kalemi tercih ederek de farklılık sağlayabilir, farklı makyaj kombinleri yapabilirsiniz. Gözler vücudumuzun en hassas organlarından biridir. Bu nedenle göz kalemi seçerken kaliteli göz kalemleri tercih edilmelidir. Kaliteli göz kalemleri hem göz sağlığınız açısından hem de makyajınızın uzun süre kalıcılığını sağladığından ilk tercihiniz kaliteli göz kalemleri olmalıdır. B

u kategorimizden seçeceğiniz tüm göz kalemleri kaliteli olup gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz. Gözleriniz hassas yapıda ise jel yapıdaki göz kalemlerini tercih edebilirsiniz. Uygulaması kolay olan jel göz kalemi yumuşak yapıda olduğu için göz hassasiyetine de uygundur.

Makyajınızda Göz Kalemi Nasıl Temizlenmelidir?

Göz kalemi uygulaması kadar temizlenmesi de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Sadece su veya da ıslak mendil ile makyaj temizlenmemelidir. Yanlış temizleme yöntemleriyle kirpiklerinize zarar verebilir, göz hassasiyetiniz var ise gözleriniz de kızarıklık olabilir. Bu nedenle göz makyajınızı çıkarmak için pamuk veya da makyaj pedlerine birkaç damla damlattığınız makyaj temizleme suyunu göz ve çevrenize çok bastırmadan ve ovuşturma yapmadan silmelisiniz.

 Suya dayanıklı göz kalemi kullanmış iseniz de çift bazlı makyaj temizleyicilerinden yardım almalısınız. Göz makyajınızı gün sonunda mutlaka çıkarmalısınız. Makyaj yapmadan önce de mutlaka gözleriniz temiz olmalı ve makyaj kalıntıları olmamalıdır.

Göz Kalemi
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun