Kozmela.com

BEBEK GÜVENLİK ÜRÜNLERİ

Bebek Güvenlik Ürünleri kategorisinde 8 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Bebek Güvenlik Ürünleri Nedir?

Ebeveynler için bebekleri çok değerlidir ve her an bebeklerini tehlikelere karşı korumak isterler. Ev veya arabada tehlike oluşabilecek ortamlardandır. Ev ortamında bazı eşyalar ya da yerler fark edilmese de bebekler için tehlikeli olabilmektedir. Bebek güvenlik ürünleri, tehlike oluşturabilecekler yerler ve cisimler için bebeklere güvenli bir ortam oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.

Güvenlik ürünleri anne babaların bebekleri için daha güvenli bir ortam oluşturma isteğini karşılar. Bebeklerin güvenli bir ortamda olması anne babaların daha huzurlu olmalarına yardımcı olur. Bebekler için tehlikeli olabilecek ortamlar ebeveynlerin her zaman bebeklerini ekstra kontrol etmesine ve bir şey olabilecek korkusunu yaşamasına sebep olur. Bebeklerin olduğu ortamın güvenli olması bebeklerin kısıtlanmadan daha özgürce hareket etmesine olanak sağlayacaktır.

Bebek Güvenlik Ürünleri Ne Zaman Alınmalı?

Bebekler doğdukları günden itibaren güvenli bir ortama ihtiyaç duyarlar. Anne babaları bebeklerinin güvenliği için gerekli ortamı hazırlarlar. Fakat bazen fark edilmeyen tehlikeli yerler veya cisimler olabilmektedir. Bebeklerin güvenliği için alınacak önlemler çocuklar doğduğu günden itibaren başlar. Bebekler ilk aylarda sık sık uykularından uyanırlar. Özellikle geceleri anne babalar bebeklerinin ağladıklarını duymak için telsizlerden yararlanabilirler.

Telsizler sayesinde günün her saati bebeklerinin seslerini duyabilirler. Kameralarda ailelerin tercih ettiği ürünlerdendir. Kameralar sayesinde bebeklerinin yanında değilken bile bebeklerini izleyebilirler. Bebekler emeklemeye ve yürümeye başladıklarında etraftaki şeyleri keşfetmeye başlarlar. Bu keşif bazen bebekler için tehlikeli olabilmektedir. Kapılar, dolaplar ya da çekmeceler bebeklerin dikkatini çeken yerlerdir. Kapıların arkasına saklanabilirler veya parmaklarını kapı aralarına sokabilirler.

Bebekler çekmeceleri ve dolapları da açmayı ve içindeki eşyaları çıkarmayı severler. Dolaplar ve çekmecelerin içindeki ürünler bebekler için tehlike oluşturabilmektedir. Deterjanlar, tabaklar, çatal bıçaklar bebeklerin ulaşabileceği yerlerde ise bu onlar için tehlikeli olacaktır. Bu tarz durumların önüne geçebilmek için üretilen ürünler bebekler için daha güvenli bir ortam sağlamaya yardımcı olur. Bebekler için alınacak güvenlik ürünleri bebeklerin ihtiyacına göre belirlenmelidir.

Bebek Güvenlik Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Bebeklerin güvenliği, anne babaları tarafından dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Yetişkinler için tehlikeli görülmeyen bazı ortamlar, cisimler ya da durumlar bebekler ve çocuklar için tehlikeli olabilmektedir. Bu tarz tehlike içerin ortamlar için özel olarak üretilmiş güvenlik ürünleri bulunmaktadır. Bebekleri ve çocukları olan aileler bu ürünler sayesinde daha güvenli ortam hazırlayabilmektedir. Bebek güvenliğini sağlamak için birçok çeşit eşya ve ürün bulunuyor. Anne babalar evleri, arabaları veya ihtiyaç duydukları herhangi bir mekan için en uygun ürünü seçebilirler.

Ana kucağı veya oto koltuğu güneş koruması bebeklerin güvenliği için tasarlanmıştır. Özellikle yaz aylarında güneş ışıkları bebekleri rahatsız edebilmektedir. Bebeklerin cildi narin olduğu için tenine zarar verebilir, terlemesine ve pişik olmasına sebep olabilir. Güneş korumaları ana kucağına ya da oto koltuğuna pratik bir şekilde takılarak bebeklerin güneşe maruz kalmasına önlemeye yardımcı olur. Çok amaçlı kilitlerde bebeklerin güvenlikleri için tasarlanan ürünlerden biridir.

Bebekler emeklemeye ve yürümeye başladıklarında dolap kapaklarını ve çekmeceleri açmayı, içindeki ürünleri çıkarmayı çok severler. Fakat bu durum bebekler için tehlikeli olabilmektedir. Bebekler parmaklarını, ellerini dolap ya da çekmecelerin arasına sıkıştırabilirler. Kilitler bebeklerin dolapları ve çekmeceleri açmasına engel olur.

Bebeklerin parmaklarını sıkıştırma ihtimali dışında, dolap içlerinde bulunabilecek tehlikeli ürünlere ulaşmalarının önüne geçer. Kapı stoperleri de bebeklerin güvenliği için tasarlanan ürünlerden biridir. Bebekler kapıların arısında durabilir, parmaklarını kapıların arasına koyabilir. Bu durum bebeklerin parmaklarını kapıya sıkıştırmasına sebep olabilir. Kapı stoperleri bu tehlikeyi önlemeye yardımcı olur.

Bebek Güvenliği Ürünleri Fiyatları

Bebekler için üretilen birçok özel ürün bulunmaktadır. Bebekler için üretilen güvenlik ürünleri de bunlardan bazılarıdır. Ürün çeşidi skalası geniş olduğu için fiyat aralıkları da farklıdır. Genel olarak kullanım alanlarına ve teknolojik yapılarına göre fiyatları farklılık göstermektedir. Yüksek teknoloji gerektiren ürünler daha pahalıdır. Örneğin kameralar, telsizler, kilitlere göre daha pahalıdır. Fiyatı etkileyen diğer bir faktöre kullanılan malzeme yapılarıdır. Tercih edilen güvenlik ürünün markası da fiyatı etkileyen etmenlerdendir.

Bebek Güvenlik Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda büyümeleri çok önemlidir. Anne babalar, bebeklerine güvenli bir ortam sağlamak isterler. Bunun için bebeklerinin ihtiyacına yönelik tasarlanan güvenlik ürünlerinden yardım alabilirler. Güvenlik ürünleri bebekler için tehlikeli olabilecek ortamların daha güvenli bir alana dönüşmesine yardımcı olur.

Her bebeğin ilgi alanı ve oyun oynarken tercihleri farklı olabilmektedir. Kimi bebekler çekmeceleri karıştırmayı severken kimi bebekler dolaplara girmeyi sever. Anne babalar bebeklerinin güvenliği için ürün tercihi yaparken bebeklerinin en çok hangi alanda zaman geçirdiğine göre ürünleri tercih edebilir. Her ev ortamının bebekler için yaratabileceği tehlike şekli farklı olabilir. Güvenlik ürünü seçilirken ortamda tehlike yaratacak yerler, eşyalar iyice gözlemlenmeli ve ona göre ürün seçilmelidir.

Alınan ürünler bebekler için olacağından dolayı, hem dayanıklı hem de hammaddesine önem verilmelidir. Özellikle bebeklerin direk temasa geçebileceği ürünlerin içeriğinin bebekler için uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Aradığınız bebek güvenliği ürünlerine sitemizden bir tıkla kolayca ulaşabilir ve dilediğiniz ürünü anında sipariş verebilirsiniz.

Bebek Güvenlik Ürünleri
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun