BEBEK MAMASI

Bebek Maması kategorisinde 20 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Bebek Mamaları

Bebek emzirmek sadece bebeğin besin ihtiyacını karşılar demek yanlış olacaktır. Bebeğin emzirilmesi ile bebeğin emme güdüsü tatmin edilir ve ayrıca anne ile olan bağı artar. Bebekler belirli bir süre emzirme yöntemi ile beslenirler. Ancak bazen elde olmayan sebeplerden ötürü emzirme işlemi gerçekleşemeyebilir. Bu gibi durumlarda ise ek yönteme başvurulması gerekir. Bu yöntem bebek mamalarıdır. Bebek maması bebeğin ilk 6 ayından önce tavsiye edilmemektedir. Ancak günümüzde bebeklere uygun formül ile üretilen mamalar ile bebeğin ihtiyacı rahat bir şekilde karşılanabilmektedir. Pek çok bebek maması üreten marka bulunmakta ve onların da bebekler için oldukça faydalı mamaları bulunmaktadır.

Bebek Markası Çeşitleri

Bebek mama çeşitleri çok fazla olduğundan bebeğiniz için alacağınız ürünü iyi kontrol etmeniz gerekir. Piyasada pek çok bebek mama marka ve çeşidi bulunduğundan bu konunda ebeveynlerin aklı bir miktar karışabilir. Bebek maması alırken dikkat edilecek en önemli hususlardan bir tanesi paket üzerinde de görebileceğiniz bebek yaşıdır. Unutulmaması gereken şey bebeklerin besin ihtiyaçlarının her dönem değişebileceğidir. Büyüyen bebeklerin temel becerileri de paralel olarak gelişir. Böyle bir durumda ekstra enerjiye ihtiyaç duyulabilir. Bebeğin enerjisini en iyi şekilde karşılayacak mamalar bu noktada önemlidir. 4 aylık bebekler için üretilmiş olan bebek mamaları anne sütüne ek olarak uygulanabilir. Bununla beraber 5 aylık bebek mamaları da ek olarak kullanılmalıdır. 

6 aylık bebek mamaları ise artık katı gıda evresine geçildikten sonra kullanılabilir. Piyasada pek çok güvenilir markanın bebeğiniz için sunmuş olduğu mamalar yer almaktadır. Bebek mamaları üç gruba ayrılır. Bunlar yeni doğan bebek mamaları, protein hidrolizatlı mamalar ve gazlı bebekler için özel üretilmiş mamalardır. Yeni doğan bebekler için özel olarak üretilmiş mamalar anne sütüne benze bir kıvamdadır ve bu da sindirimi kolay bir hale getirmektedir. Gazlı bebekler için üretilmiş olan mamalar ise gaz sıkışmasını engelleyecek bir içeriğe sahiptir. İnek sütüne alerjisi olan bebekler için üretilmiş olan protein hidrolizatlı mamalar da vardır. Bu tip mamalar bebekte alerjen etkiye neden olmaz. Bebeğiniz için en uygun mamayı tercih ederek doğru bir beslenme uygulayabilirsiniz.

Bebek Maması Markaları

Eskiden nispeten sınırlı olan bebek mama markaları günümüzde yeni çıkan ürünlere paralel olarak hayli artmıştır. Bebek maması üreten markalar kalitesi ve güvenilirliği ile ebeveynlerin tercihi olmaktadır. Hangi markanın hangi ürününü alacağına ise ebeveynler bebeklerinin ihtiyacı doğrultusunda karar verirler. Bebek maması tercihi yapılırken her ne kadar marka göz önünde bulunduruyor olsa da asıl dikkat edilmesi gereken nokta bebeğin ihtiyacına yönelik bir ürün alınmasıdır. Bebek prematüre ise ona uygun bir bebek maması tercih edilirken alerjisi var ise bu duruma göre uygun bir mama tercih edilmelidir. Pek çok marka farklı mama çeşitleri sunduğundan bu konuda bebek sahipleri oldukça geniş bir tercih alanına sahipler. Kozmela üzerinden tüm bebek maması markalarını inceleyebilir ve bebeğiniz için en uygun mamayı hemen sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun