Kozmela.com

MULTİVİTAMİN

Multivitamin kategorisinde 30 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Multivitamin

Farklı besinlerden oluşan ve içeriğinde yararlı bakteriler, yağ asitleri olan takviye edici gıdalar multivitamin olarak biliniyor. Multivitaminler doğal gıdaların yerine geçmez ancak doğal gıdalarda bulunan besinleri içerirler. Bu takviyeler tüketicinin tercihine göre şurup, hap ya da kapsül şeklinde kullanılabiliyor.

Multivitamin Nedir?

Multivitamin içerisinde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarını görebilmesine yardımcı pek çok bileşen bulunuyor. A vitamini, C vitamini, selenyum, demir ve B6 vitamini gibi faydalı mineral ve vitaminler içermektedir. Multivitaminler gıda takviyesidir ve tedavi edici değildir. Takviye gıdası ile doğal beslenme desteklenmelidir.

Multivitaminler kadın ve erkek ihtiyacına göre kendi içerisinde ayrılabiliyor. Erkek ve kadınların günlük ihtiyaç duydukları besinler farklı olduğu için takviye edici gıdalar da içerik bakımından farklılaşabiliyor. Ayrıca çocuklara uygun çeşidi de bulunuyor. Çocuklar için daha ziyade tatlı aromalarla üretilmiş çeşitleri bulunuyor. Vitamin veya mineral eksikliğinde multivitamin kullanmak mümkündür. Ancak bunu hekime danışarak yapmak daha faydalı olacaktır. Kullanım talimatına uygun bir şekilde kullanılarak fayda sağlamak mümkün olabilmektedir. 

Erkekler İçin Multivitamin

Erkekler için formüle edilen multivitaminler kas fonksiyonuna destek olan D vitamini, potasyum, magnezyum ve kalsiyum tarafından zenginleştirilmiştir. Ayrıca bitkisel ekstre, amino asit ve koenzim Q10 açısından desteklenebilmektedir. Bu alınacak multivitamin çeşidine ve içeriğine göre değişebilmektedir. Tablet şeklinde de sunulan erkeklere özel bu destekleyici vitaminler vücudun hareket sisteminin doğru bir şekilde çalışmasına da katkı sağlıyor. Normal kemiklerin korunması adına da destek sunar.

Kadınlar İçin Multivitamin

Kadınların erkeklere göre fizyolojik gereksinimleri farklı olduğundan kadınlara özel formüle edilmiş takviye gıdalar bulunmaktadır. Piyasada pek çok markanın kadınlara özgü multivitamin formülünü görmek mümkündür. Bu gıdalar kadınların günlük ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri sağlamanın yanı sıra kadınlar için özel olarak geliştirilmiş mikro besin desteğini de sağlamaktadır. B6 vitamini ile bağışıklık sistemine katkı sağlar. Biotin normal cildin korunmasına yardımcıdır. Yorgunluk ve bitkinliği B12 bileşeni gidermeye destek olur. Kadınlara özel multivitaminler 30’u aşkın bileşeni içeriğinde bulundurabilir.

En İyi Multivitamin

Pek çok marka hem kadın hem erkek hem de çocuklar için ihtiyaca yönelik multivitamin sunuyor. Bunlardan hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek için ihtiyacın iyi belirlenmesi gerekiyor. Bu anlamda yapılacak bir test ile vücudun hangi vitamin ve minerallere ihtiyaç duyduğu anlaşılabilir. Bu anlamda erkek, kadın ya da çocuğa özel formüle edilmiş olan bu takviye gıdalardan kullanmak mümkündür. Sizlere sunulan multivitamin çeşitlerinin tamamına Kozmela üzerinden ulaşabilir ve ürünleri yakından inceleyerek size en uygun ürünü hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun