Kozmela.com

Göğüs Pedi Nedir?

Doğumdan sonra annelerin yaşadığı en büyük problemlerden biri de göğüslerden süt sızması durumudur. Hemen hemen her annenin yaşadığı bir problem olan süt sızması annelerin özellikle sosyal hayatlarında zorlanmalarına sebep olabilir. Sütün sızması göğüsün ıslak kalmasına ve tahriş olmasına sebep olabilmektedir.

Göğüsten sızan süt ayrıca kıyafetlerinde lekelenmesine sebep olabilir. Bu durumu engellemek için göğüs pedleri kullanılmaktadır. Göğüs pedi anneler için konfor alanı sağlar. Farklılık göstermekle birlikte genel olarak iç çamaşırlarının altından belli olmaz. Kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Anneler için hijyen sağlar. Göğüs pedleri annelerin göğüs sağlığını korumaya yardımcı olurken aynı zamanda günlük hayatını kolaylaştırır.

Göğüs Pedi Ne işe Yarar?

Anne sütü bebeklerin en çok ihtiyat duyduğu besindir. Özellikle ilk bebeklik dönemlerinde bebekler sık sık emerler. Bu dönemde annelerin göğüsleri hassaslaşabilir. Emzirme sürecinde annelerin göğsünden süt sızabilmektedir. Bu durum anneleri rahatsız eder ve sosyal hayatlarında zorlanmalarına sebep olabilir.

Sızan sütler giysilerin ıslanmasına ve lekelenmesine neden olabilmektedir. Bunun dışında ıslak kalan göğüs tahriş olabilir. Bu durum bazı zamanlarda annenin canının çok yanmasından dolayı bebeği emzirememesine bile sebep olabilmektedir. Göğüs pedleri bu durumları engellemeye yardımcı olur. Pedler göğüste birikerek sızan sütün emilmesini ve göğüsün kuru kalmasına yardımcı olur. Meme sağlığı için kuru kalması oldukça önemlidir. Göğüs pedleri kıyafetlerin altından belli olmaz ve anneyi rahatsız etmez. Anne için konfor sağlar.

Göğüs Pedi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Emzirme bebeklerin sağlıklı gelişimi ve anne bebek arasındaki bağın artması için önemli bir süreçtir. Emzirme süresinde göğüslerden süt sızması durumu olabilmektedir. Bu durum göğüslerin ıslak kalmasına ve tahriş olmasına yol açabilir. Bunun önüne geçmek için göğüs pedleri kullanılır. Göğüs pedi sayesinde hem göğüsün kuru olması hem de hijyenik kalması sağlanır. Her üründe olduğu gibi göğüs pedi seçilirken de dikkatli olunmalıdır. Göğüs pedi alınırken dikkat edilecek en önemli özellik emme özelliğidir.

Ped ne kadar emici olursa, göğüsler o kadar kuru ve temiz kalır. Göğüs ne kadar kuru kalırsa tahriş olma riski o kadar aza inecektir. Emme kapasitesi düşük olan pedler göğüslerin ıslak kalmasına sebep olabilir. Göğüsler ıslak kaldıkça tahriş olma riski daha da artacaktır. Emme hızı da emme kapasitesi kadar önemlidir. Göğüs pedlerinin diğer önemli özelliği cildin nefes almasını sağlamasıdır. İnce yapılı pedler kullanım sırasında daha rahat olur.

Kalın göğüs pedleri kıyafetlerin üzerinden belli olabilir. Anneler giysilerini giyindiğinde rahatsız olmamak için ince göğüs pedler tercih edebilirler. Ürünün içeriği incelenmelidir. Sağlık için zararlı maddeler içermemelidir. Kaliteli ürünlerden yapılmalı kolay deforme olmamalıdır. Ürünün kolay deforme olması kısa sürede yırtılmasına ve ya göğüsün ıslak kalmasına sebep olabilmektedir.

Göğüs Pedi Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Annelerin çok sık karşılaştığı göğüs tahrişleri süt sızmasından kaynaklanabilmektedir. Göğüsten sızan süt temizlenmezse tahrişe, kaşıntıya ve başka sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için göğüs pedi kullanılmaktadır. Göğüs pedleri yumuşak yapıya sahiptir ve göğüste birikerek sızan sütün emilmesine yardımcı olur. Bu sayede göğüsün kuru kalmasını destekler.

Göğüs pedlerinin kullanımı oldukça basittir. Ped kullanılmadan önce göğüs muhakkak temizlenmelidir. Göğüs pedlerinde genelde yapışkan bantlar bulunur. Göğüs pedlerinin bantlarında bulunan kağıtlar çıkarılır ve pedler göğse yapıştırılır. Daha sonra tekrar sütyen giyilir. Göğüs pedleri hem emzirme sütyenleri hem de normal sütyenler ile beraber kullanıma uygundur.

Göğüs pedi gün içinde sık sık kontrol edilmelidir. Islanan pedler değiştirilmelidir. Pedler ıslandığında değiştirilmez ise tahrişe ve deformasyona sebep olabilir. Değiştirilen pedler çöpe atılmalı ve yerine yeni pedler kullanılmalıdır. Kullanılmış göğüs pedleri tekrar kullanılmamalıdır.

Göğüs Pedi Fiyatları

Göğüs pedi için birçok alternatif marka bulunmaktadır. Anneler göğüs pedini seçerken kendiler için en uygun ve içeriği en doğal ürünleri seçebilirler. Göğüs pedlerinin fiyatları genel olarak hammaddeleri, içerikleri, markaları ve paket içeriğindeki adetlerine göre değişmektedir. Ürünün hammaddesi ve içeriği fiyatını etkiler. İçeriği doğal olan ürünler daha pahalı olabilmektedir. Fakat bu noktada önemli olan annenin ve bebeğin sağlığına zarar vermeyecek ürünlerin tercih edilmesidir.

Pedlerin markaları da fiyatlarını etkilemektedir. Bu noktada ürünü kullanacak olan anne kendisi için en uygun olan ped markasını tercih etmeli ve kullanmalıdır. Pedler, paket içerisinde farklı adetlerde satılabilmektedir. İçeriğinde daha fazla ürün olan pedler daha pahalı olabilmektedir fakat birim fiyatı bakımından incelendiğinde kimi zaman adedi fazla olan ürünler daha uygun fiyatlı olabilmektedir.

Anneler piyasada kendileri ve bütçeleri için uygun olan göğüs pedlerini bulabilir. Uygun fiyatlı göğüs pedi alışverişleri için kampanyalar ve indirimler takip edilebilir.

Siz de aradığınız göğüs pedini bir tıkla sitemizden satın alabilirsiniz.

Göğüs Pedi
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun