Kozmela.com

Tampon

Günümüzde gelinen noktada teknolojinin getirdikleri ile birlikte insanların hayatları oldukça kolaylaşmıştır. Özellikle kişisel bakım ve hijyen ürünlerinde insanların konforunu maksimumda sağlayan özellikler dikkat çekmektedir. Özellikle kadınların özel günlerine yönelik üretilen ve onların konforunu maksimumda sağlamaya yardımcı tamponlar hijyen açısından sonra derece önemlidir. 

Tampon Nedir?

Adet dönemlerinde kullanılan tamponlar özellikle pamuksu yapısı sayesinde cilde uyum gösterirler. Bu sayede kullanım esnasında kadınlara herhangi bir rahatsızlık vermezler. Adet dönemlerinde kullanılan pedler ise bazen yeterli kalamayabiliyor. Bu tür durumlarda ise tamponlar oldukça kullanışlı olmaktadır. Biriken kanın dışarıya çıkmasını engelleyen tamponlar hacim ve dönemin yoğunluğuna göre 5 ya da 6 saatte bir değiştirilmelidir. 

Tamponun yeterli hijyeni sağlaması için belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Doğum sonrasında kanama gayet normaldir. Bu dönemde kadınlar tampon kullanabilirler. Bu dönemdeki kadınların büyük boyutta tampon kullanmaları normaldir. Adet döneminde kadınların kıyafet seçimi de oldukça zordur. Tampon kullanımı ile kadınlar herhangi bir endişe duymadan gün boyunca rahat edebilmekteler. Bazı pedler pişik oluşumuna neden olabileceği gibi sıcak havaya bağlı olarak enfeksiyon oluşumu görülebilir. Bu nedenle 5-6 saatte bir değiştirmek hijyen anlamında oldukça önemlidir. 

Kadınların bu özel günlerini stressiz, rahat bir şekilde geçirmesi kendi konfor alanları açısından son derece önemlidir. Çünkü bu dönemde kadınlar istedikleri kıyafetleri giyemeyeceklerini düşündüklerinden ayrıca bir strese kapılırlar. Tampon çeşitleri özel yapısı sayesinde kadınlara istediği kıyafetleri giyebilme özgürlüğü de tanırlar. Tamponlar gün boyunca endişelenmeden rahat bir şekilde hareket etmelerini sağlarlar. Tamponun pamuklu kısmı adet döneminde kanı emerek dışarı çıkmasını engeller. Tampon uzunluğu yerleştirildikten sonra gün boyunca herhangi bir rahatsızlık vermez. 

Tamponlar ne içten ne de dıştan görülebilen aparatlardır. Bu sayede kadınlar endişe duymadan rahatlıkla kullanabilmektedirler. Tampon sayesinde giyilen kıyafete herhangi bir zarar gelmez ve hareket alanı da engellenmez. Ancak tamponun gün içerisinde çok dolmasını beklememek gerekiyor. Böyle dönemlerde kadınlar oldukça huzursuz olabilmektedir. Çünkü fazlalaşan kan ped.den sızma gösterebiliyor. Bu da kıyafete ya da oturulan yerde leke bırakabiliyor. Kullanılan tampon bu tip günlerde çok daha rahat ve çok daha konforlu oluyor.

Tampon Nasıl Yerleştirilir?

Kadınlar bu gibi özel günlerde tampon sayesinde beyaz renk elbiseler giyebilmektedir. Bu dönemlerde kadınlar genellikle açık renkte ve özellikle beyaz renkte kıyafet giymekten son derece çekinmektedir. Ancak tampon dışarıdan belli olmayacak şekilde yerleştirildiğinden kişiyi rahatsız etmez ve üstelik çıkarması da son derece kolaydır. Hem takması hem de çıkarması kolay olan bu aparatlar adet dönemlerinin en büyük kurtarıcılarındandır.

Eğer doğum yapmış biriyseniz daha büyük boyutlarda tampon çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Fiziksel duruma göre büyük tampon ya da küçük tampon tercih edilmelidir. Diğer tüm giyilen ürünlerde olduğu gibi small boy, medium boy ve large boy şeklinde ebatları vardır. Bu noktada eğer kafa karışıklığı yaşanıyorsa bir uzman hekime başvurarak konu hakkında bilgi alınabilir. Çünkü tampon boyutları vajinal duruma göre de değişiklik göstermektedir ve buna göre doğru bir tercihte bulunulmalıdır. 

Kadınlar her daim üreme organlarını temiz tutsa da belirli dönemde ekstra bir hijyene ve tedbire ihtiyaç duyarlar. Çünkü bu dönemde ortaya çıkan kir ve kanı doğru bir şekilde dışarı atmak gerekir. Ortaya çıkan kirliliği en alt seviyeye indirmek ve gün içerisinde bu endişe olmadan yaşamak için tampon çeşitlerinden faydalanmak mümkündür. Vajinaya takılan tampon hijyeni en üst seviyede tutmak için özel olarak geliştirilmiştir. 

Tampon boyutları özellikle çantada rahat taşınacak şekildedir. Bu sayede belirli saatlerde rahat bir şekilde tampon değiştirilebilir. Kadınlar adet dönemlerine kısa bir süre kaldığında çantalarında tampon taşımaya başlamaktadır. İlk adet döneminden sonra ise çantadan ihtiyaç duydukça değiştirmek mümkündür. Tampon ürünler ile dolan kadı vajinadan çıktığı gibi tenle herhangi bir teması olmadan rahatlıkla almak mümkündür. Bu da maksimum konfor ve rahatlık dahası hijyen sağlamaktadır. 

Farklı markaların tüketicilere sunduğu tampon çeşitlerini sitemizde yakından inceleyebilir ve farklı özellik ve avantajdaki tampon çeşitlerinden dilediğinizi online olarak sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun