Kozmela.com

BİOTİN

Biotin kategorisinde 21 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Biotin

B vitamini, vücutta enerji oluşumunda önemlidir. B vitamini çeşitlerinden biri olarak bilinen biyotin suda rahat bir şekilde çözünebilen yapıdadır. Biotini geniş kitlelerce saç vitamini olarak da bilinir. Biotin hem cilt hem saç hem de tırnak yapısının gelişiminde önemli etkilere sahiptir. Kısacası vücudun hemen her alanında metabolizmanın işleyişinde biotine ihtiyaç vardır. Bitoin olarak bildiğimiz B7 vitamini vücutta depolanma özelliğine sahip değildir. Bu anlamda fazlalık oluştuğunda idrar ile vücuttan atılmaktadır.  

Biotin Nedir?

Bitoin genel anlamda kişinin aldığı besinlerin enerji formuna geçmesine yardımcı olan B kompleksi vitaminidir. Cilt, saç, tırnak, sinir sistemi, göz, karaciğer gibi vücudun hemen her alanında fayda sağlaması ile bilinir. Ayrıca kan şekerini ve iyi huylu olmayan kolesterol düzenlenmesi için de biotinden faydalanılır.  Biotin hem kozmetik hem de sağlık açısından faydalı bir vitamindir. Bebek anne karnında büyüme sürecinde biotine ihtiyaç duyar. Bunu da anne gebelik sırasında alarak bebeğine destek sağlar. Diyabetli, yeterli besin alamayan ve sigaraya maruz kalan vücut biotin açısından düşüşe geçebilir. Biotin eksikliği pek çok şekilde kendisini gösterebilir. Yüksek kolesterol, saç dökülmesi, ciltte dökülmeler ve tırnak kırılmalarına kadar pek çoğu biotin eksikliğinden ötürü kendisini gösteren durumlardır.

Eğer vücut yeterli biotini alamaz ise kişi depresyon, halüsinasyon, yorgunluk gibi pek çok olumsuz etki ile karşılaşabilir. Biotin pek çok gıdada bulunmakla beraber destek ürünleri ile de ekstra yardım alınabilir. Biotin takviyesi saç kayıplarını, ciltteki dökülmeleri, sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı ekstra katkı sağlar. Diyabet ve seboreik dermatit gibi rahatsızlıkların tedavisinde yardımcıdır. Biotin insan vücudunda pek çok metabolik olayda etkisi olduğundan önemi yadsınamaz bir vitamin çeşididir.

Karbonhidrat, yağ ve amino asit çalışmalarında vücuda destek verir. Enerji oluşumunda metabolizmaya en etkili desteği sağlar. Makro besin öğelerini metabolizma kanalına taşınması konusunda katkı sağlar. Saçın canlı kalmasına yardımcı olur. Mukozanın sağlam kalmasına katkı sağlar. Ciltteki döküntülerin azalmasına destek verir. Görüldüğü üzere biotin pek çok açıdan vücuda faydalı bir B7 vitaminidir. Biotin desteği alabileceğiniz pek çok ek destek ürün bulunmaktadır. Bunların tamamını Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun