Kozmela.com

ORGANİK SAÇ BOYASI

Organik Saç Boyası kategorisinde 87 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Organik Saç Boyası Çeşitleri

Kadınların ve erkeklerin en çok dikkat ettikleri ve bakım yaptıkları şeylerden biri saçlarıdır. Bazen saç rengini değiştirmek veya saçlarındaki beyazları kamufle etmek isterler. Bu durumlarda en çok saç boyalarından yardım alırlar. Saç boyaları en çok kullanılan kozmetik ürünlerinden biridir. Saç boyamak genel olarak kadınların tercih ettiği bir uygulama olsa da, günümüzde erkelerde saçlarını sık sık boyamaktadır. Erkeklerin için saç boyama tercihleri genelde beyazları kamufle etmek amacıyla olmaktadır.

Saç boyama işlemi kuaförde ya da evde yapılabilmektedir. Kuaförde saç boyatmak daha maliyetli olacağı için evde saç boyamak oldukça sık tercih edilir. Beyaz saçları kamufle etmek amacı ile saç boyaları tercih edilse de sadece saç rengini değiştirmek içinde saç boyaları oldukça fazla tercih edilmektedir. Saç boyalarının içeriğinde çok fazla miktarda kimyasal bulunduğu ve bu kimyasallar deri yoluyla vücuda kolay bir şekilde geçtiği için klasik saç boyalarını tercih etmeyen kişiler olabilmektedir.

Organik saç boyaları kimyasal içermeyen formülü ile cilde ve saçlara zarar vermeden istenilen saç rengine ulaşmayı sağlar. Boyanması en zor olan beyaz saç tellerinde bile etkili olması tercih edilmesini arttırmaktadır. Paraben, SLS, amonyak gibi zararlı maddeler içermeyen organik saç boyaları içeriğinde bulunan besleyici ürünler sayesinde aynı zamanda saçlara bakım yapar. Organik saç boyaları da normal saç boyalarında olduğu gibi geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Sarı, kahverengi, kumral, kızıl, siyah gibi birçok renk ve tonda organik saç boyası bulunmaktadır. Çeşitliliğinin fazla olması sayesinde istenilen saç rengine kolayca kavuşulabilmektedir.

Neden Organik Saç Boyası Tercih Edilmeli?

Günümüzde en çok kullanılan kozmetik ürünlerinden olan saç boyları içeriğinde çok fazla kimyasal madde bulundurmaktadır. Bu durum tüketicilerin, saçlarını boyarken tereddüt etmesine sebep olabilmekte ve bazen saçlarını boyamaktan vazgeçmesine yol açmaktadır. Organik saç boyaları kullanıcıların tereddütlerini en aza indirmeye yardımcı olur. Temiz içeriğe sahip organik saç boyaları SLS, paraben ve amonyak gibi kimyasal maddeleri içermez. Bu sayede tüketiciler saçlarını boyarken tereddüt etmezler.

Normal saç boyalarında çok ağır ve keskin bir koku bulunur. Bu içeriğinde bulunan kimyasallardan kaynaklanır ve saç boyama işlemi sırasında hem saçı boyanan kişinin hem de boyama esnasında yardımcı olan biri varsa o kişinin zorlanmasına sebep olur. Bu koku ayrıca gözlerin yanmasına da sebep olabilmektedir. Organik saç boyalarının ağır kokuları yoktur. Çok rahat bir şekilde boyama işleminin yapılmasını sağlar.

Organik saç boyaları saça ve saç derisine zarar vermeden istenilen renge kavuşmayı sağlar. Özellikle hamileler ve sağlık sorunu olanlar organik saç boyalarını tercih etmektedir. Kimyasallara karşı hassasiyeti olan insanlarda organik saç boyaları ile saçlarını boyamaktadır. 

Organik Saç Boyası Fiyatları

Piyasada satılan birçok saç boyası çeşidi bulunmaktadır. Organik saç boyaları da bu ürünlerden biridir. Fiyat olarak diğer ürünlere göre daha pahalı olabilmektedir. Bunun temel nedeni içeriğindeki maddelerdir. Normal saç boyalarının içeriğinde çok miktarda kimyasal kullanılırken organik saç boyalarında kimyasallar kullanılmaz. İçeriği doğal üründen oluşur. Bu durum fiyatının artmasına sebep olabilmektedir. Fakat saçların ve cildin sağlığını destekler. Özellikle hamile ve hassas cilde sahip kişiler için tercih edilir. Organik saç boyalarında fiyatı etkileyen diğer bir etken ise markalarıdır. Ürünün markaları da fiyat farklılığına sebep olabilmektedir. Ürün tercihi yapılırken içeriği, fiyatı ve rengi dikkate alınarak alışveriş yapılabilir.

Organik Saç Boyaları ile Saç Bakımı

Klasik saç boyaları saçın rengini değiştirmeye veya beyazları kapatmaya yardımcı olurken saça ve cilde zarar verebilmektedir. Bunun en büyük nedeni içeriğinde bulunan yoğun kimyasallardır. Bu durum birçok insanın saçını boyamaktan vazgeçmesine ya da çekinmesine neden olmaktadır. Organik saç boyaları içeriğinin temiz olması sayesinde cilde ve saçlara zarar vermeden istenilen renge kavuşulmasına yardımcı olur. Saçların rengini değiştirirken saçlara bakım da sağlar. Sentetik koruyucu ve amonyak gibi maddeler içermezler.

Birçok organik saç boyası çeşidi bulunmaktadır. Bunlar vegan, hayvanlar üzerinde test edilmeyen ve doğa dostu gibi çeşitlere sahip organik saç boyalarıdır. Ürünün içeriğinde birçok bitki özü bulunur. Bu bitki özleri saça bakım yapar. Saçlarının rengi değiştirmek aynı zamanda kimyasallardan uzak durmak isteyen herkesin tercih edebileceği organik saç boyaları bulunmaktadır.

Organik Saç Boyası Kullanımı

Organik saç boyaları kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Normal saç boyalarının kullanımı ile hemen hemen aynı şekilde uygulanır. Seçilen ürünün ambalajının üzerinde kullanım talimatı yer almaktadır. Bu talimatlar dikkatlice okunmalı ve titizlikle uygulanmalıdır. Saç uzunluğuna göre kullanılacak ürün miktarı değişmelidir. Saçları çok uzun ve gür olan kişiler 2 kutu saç boyası kullanabilir. Bu miktar saçın uzunluğuna göre daha da artabilmektedir. Organik saç boyaları alınırken buna dikkat edilmelidir.

Saçlar boyanmaya başladıktan sonra boyanın yetmemesi problem olabilir. Daha sonra alınıp eksik kısımları boyanan saçlarda renk tonlarında farklılıklar olabilir. Boyanın uygulanacağı saçın kuru olmasına dikkat edilmelidir. Saç boyası ıslak ve nemli saça uygulanmamalıdır. Saçlar boyanmaya başlamadan önce hacmine ve miktarına göre ayrılmalıdır. Kutunun içinden çıkan ürünler uygun bir kapta karıştırılmalıdır. Karıştırma işlemine dikkat edilmeli ve ürünlerin tamamen karıştığından emin olunmalıdır. Boyanın iyi karışmaması boyama işleminden istenilen sonucun alınamamasına sebep olabilir.

Karıştırma işlemi bittikten sonra bir fırça yardımıyla boya saça sürülür. Boyama işlemine saçın diplerinden başlanır ve daha sonra kalan uç kısımları boyanır. Boya saça iyice yedirilmeli ve saça eşit bir şekilde sürüldüğünden emin olunmalıdır. Kutunun üzerinde belirtilen süre kadar boya saçta bekletilmelidir. Kutu üzerinde belirtilen süreden fazla boya saçta kalmamalıdır. Boyanın belirtilenden fazla saçta kalması istenilen saç rengine ulaşılamamasına neden olur. Boyama işlemi yapılırken kutu üzerindeki ibareler dikkatle incelenmeli ve talimatlara uygun şekilde yapılmalıdır.

Organik Saç Boyası Renk Seçenekleri

Kadınlar ve erkekler için saçları oldukça önemlidir. Özellikle kadınlar saçlarını boyamaya karar vermeden önce bol bol araştırma yapar ve çevresindeki kişilerden fikir alır. Organik saç boyalarında oldukça geniş renk skalası bulunmaktadır. Bu kadar fazla renk seçeneğinin olması bazen kararsızlığa sebep olabilmektedir. Kızıl, kahverengi, sarı, siyah ve daha birçok saç rengi bulunmaktadır. Organik saç boyalarında renk değişimini sağlamak için bitki özlerinden yardım alınır.

Kahverengi saç boyalarında açık kahverengi, kestane rengi ve kumral gibi farklı tonlarda alternatifler bulunur. Kızıl renk boyalar için ise bordo, ateş kırmızısı ve bakır rengi gibi renk tonları bulunmaktadır. Siyah saç boyaları da oldukça fazla tercih edilmektedir. Açık sarı, altın sarısı ve küllü sarı saç boyaları kadınların favori saç renklerindendir. Kadınlar saç renklerini seçerken genelde o senin modasını takip etmektedir. Fakat trend olan saç renkleri herkese yakışmayabilir.

Bu noktada her zaman kişiler kendisine yakışacak renkleri seçmelidir. Organik saç boyalarını kullanırken farklı renk tonlarındaki iki boya karıştırılarak da kullanılabilir. Bu sayede daha farklı saç renkleri elde edilebilir. Fakat bu noktada dikkatli olunmalıdır. Çünkü birbiri ile çok zıt renkler veya tonlar kullanılırsa istenmeyen renk sonuçlarına sebep olabilir. İki farklı boya karıştırılırken birbirine yakın renkte ve tonda boyaların tercih edilmesi daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Saç rengini değiştirmek için tercih edilen boyalar aynı zamanda beyazları kapatmak içinde oldukça fazla kullanılır.

Saç rengini sevseler de saçlarındaki beyazları kapatmak için saçlarını boyayan birçok insan bulunmaktadır. Beyaz saçların boyanması normal saçlara göre biraz daha zor olabilmektedir. Organik saç boyaları beyazları kapatmak konusunda da yardımcı olmaktadır. Organik saç boyaları saçınızın rengini değiştirirken aynı zamanda saçınıza bakımda yapar.

Saçlar boyanmadan önce renk seçimi yapılmalıdır. Her saç rengi herkese aynı oranda yakışmayabilir. Bunun için boyama işleminden önce araştırma yapılabilir, cilt tonuna uygun saç boyaları belirlenebilir. Saç rengine karar verdikten sonra tonuna karar vermekte çok önemlidir. Bir saç renginin onlarca tonu bulunmaktadır. Kendinize en çok yakışacak ve kullanmaktan keyif alacağınız saç rengini ve tonunu seçmelisiniz. Daha sonra hangi marka ile saçlarınızı boyayacağınıza karar vermelisiniz. 

Aradığınız organik saç boyasını sitemizden tek tıkla kolayca alabilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun