Kozmela.com

TEN MAKYAJI

Ten Makyajı kategorisinde 681 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Pastel Moon Light Highlighter No:100 Pastel Moon Light Highlighter No:100 216,90 TL 151,83 TL %30
İNDİRİM
Sepete Ekle

Ten Makyajı

Kusursuz bir ten her kadının hayalidir. Hemen hemen hepimizin küçükte olsa cilt kusurlarımız var. Bu kusurları makyajla kapatmak mümkündür. Makyajın olmazsa olmaz ilk adımı kusursuz bir ten makyajıdır. Kusursuz ten makyajı cildin pürüzsüz, doğal ve ışıltılı görünmesidir.

Kusursuz Ten Makyajının Adımları

Makyaja başlamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Değilse tenimizi öncelikle cildimize uygun olan bir temizleyici ile temizliyoruz. Kurulama işlemini yaptıktan sonra cildinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirmelisiniz. Nemlendirme işlemi makyajın ciltte daha güzel durmasını, fondötenin direk olarak cilde nüfuz etmesini engelleyerek gözeneklerin tıkanmasını engeller. Bu yüzden cilt makyajının olmazsa olmaz ve ilk adımı cilt yapısına uygun bir nemlendiriciyle nemlendirmek.

Makyajınızın dağılmaması ve sabit kalması için fondöteninin pürüzsüz bir görüntü vermesi için makyaj altı bazı kullanmalısınız. Makyaj bazı kullanarak gözeneklerinizin görünümünü de küçültebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kaliteli makyaj bazı almak isterseniz Kozmela sitesinden saniyeler içinde sepetinize ekleyebilir ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Bu adımlardan sonra cildiniz makyaja hazır. Koyu renkte lekeleriniz için ve sivilce izlerinizi kapatmak için renk düzeltici kapatıcıları tercih ediniz. Kırmızı renkteki cilt lekeleriniz için yeşil renk kapatıcıyı kızarıklık olan bölgenin üzerine uygulayıp tampon hareketlerle yediriniz cildinize üzerine kapatıcınızı uygulayın.

Gözaltı morluklarınız için şeftali tonlarında ki renk kontürünü tercih etmelisiniz. Sarı renkteki cilt lekeleriniz içinse renk kontüründeki lila rengi tercih etmelisiniz. Cilt lekelerinizi kapattıktan sonra cildiniz fondöten uygulamasına hazır demektir. Ten renginizle uyumlu aynı tonda fondöten seçmek önemlidir. Fondöten cildinizde kalıp gibi yapay durmamalı ve boyun ile cilt aynı renkte olmasına dikkat edilmelidir. Fondöteni cilde eşit bir şekilde yaymalısınız. Makyaj süngeri veya makyaj fırçası yardımıyla tampon hareketleriyle uygulayınız. Makyajınızın kalıcılığını arttırmak için bu adımda suya dayanıklı fondötenler tercih edebilirsiniz.

Sonraki adım olarak gözaltlarına gözaltı kapatıcısı uygulayınız. Gözaltı kapatıcısı gözaltlarınızın daha aydınlık ve doğal görünmesini sağlar. Gözaltı kapatıcısı koyu renkte olan gözaltlarınızın rengini de cildinizle eşitler. Şiş ve yorgun görünen  gözaltlarınızı ve göz çevrenizdeki ince çizgilerinizin gizlenmesini sağlar. Yüz hatlarınızı ortaya çıkarmak, yanaklarınızın daha zayıf görünmesini ve yüze gölgelikler vermek için kontür işlemi uygulayabilirsiniz. Burun kenarlarına, elmacık kemiklerinin altına alın ve yanak bölgesinin dış çerçevesine koyu renk fondöten uygulayarak homojen bir görüntü elde edene kadar fondöteni cildinize uygulayınız, bu işlem ile hatlarınızı ortaya kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Daha aydınlık bir görünüm için elmacık kemiklerinizin üzerine, burun üstüne ve uç kısmına toz veya likit aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Daha sonraki adım transparan pudra ile tüm yüzü pudralamak. Transparan pudra fondötenin ve gözaltı kapatıcısının sabitlenmesine gün sonunda bile makyajın kalıcı olmasına yardımcı olur. Teniniz makyaja hazır renkli kozmetik adımına geçebilirsiniz. Makyajınızın kalıcılığını arttırmak için tüm makyajınız bittikten sonra sprey formundaki makyaj sabitleyicisini gözleriniz kapalı olacak şekilde 5 cm uzaklıktan tüm yüzü uygulayınız.

Doğru Ten Makyajı Ürününü Nasıl Seçeriz?

Mükemmel bir ten için makyaj ürünlerini doğru seçebilmek mükemmel bir makyaj ortaya çıkarmak için ilk ve en önemli adım ten renginize uyumlu aynı tonda ürünleri seçebilmektir.  Ten renginizle aynı ürünü seçmek için ürünün renk skalası kataloğunu inceleyebilir, ten renginize en yakın tonu seçebilirsiniz. Bir ton açık ve bir ton koyu fondöten seçerek kendi cilt renginize uyumlu fondöteninizi kendiniz de yapabilirsiniz. Cildiniz yağlı bir yapıya sahipse markaların yağlı ciltlere özel olan ürünlerini seçmeniz gerekmektedir.

Tüm ciltlere uygundur ibaresi yer alan ürünleri ise tüm cilt tiplerine uygundur. Bileğinizin iç kısmında ürünü deneyerek alerjik bir reaksiyon verip vermediğinizi test edebilirsiniz. Yağlı ciltler cilt tipine uygun ürün tercih etmezlerse yağlanma, sivilce, akne problemleri artış gösterebilir. Kuru cilt tipine sahipseniz kuru ciltler için uygun olan makyaj ürünlerini ve nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.

Karma cilt tipine sahipseniz karma ciltler için olan ürünleri tercih etmelisiniz. Ürün üzerinde hangi cilt tipine uygun olduğu ile bilgi yer almaktadır. Cilt tipiniz ne olursa olsun cildi nemlendirmek çok önemlidir. Cilt her zaman nemli olmalıdır. Nemli cilt daha canlı, fresh ve sağlıklı bir görünüm vermektedir. Nemlendirici kullanmak cilt gözeneklerinizin küçülmesine de katkı sağlamaktadır. Cilt tipiniz yağlı veya karma ise su bazlı nemlendiricileri tercih ediniz. Kuru cilt tipine sahipseniz yağ bazlı nemlendiricileri tercih etmeniz gerekmektedir.

Ten Makyajı İçin Ürün Fiyatları

Ten makyajı için gerekli olan ürünler de çok fazla seçenek bulunmaktadır. Her bütçeye uygun ten makyajı ürününü kolayca bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kaliteli ürünler tercih etmektir. Tercih ettiğiniz ürünlerin içeriğini inceleyiniz, cilt tipinize uygun bir ürün olmalıdır.  Cildinize kullandığınız ürünler de ucuza kaçmayın. Fiyat performans ürünlerini tercih ediniz. Kozmela’da kaliteli ten ürünlerini bulabilir, saniyeler içerisinde sepetinize ekleyerek her bütçeye hitap eden ürünlere kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.   

Ten Makyajı
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun