Kozmela.com

Bebek Pudrası Nedir?

Bebeklerin ciltleri çok hassastır. Bu sebeple bebeklerin hassas cildine düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Bebekler için bakım yaparken her zaman bebeklerin cildine en uygun, doğal içerikli temiz ürünler kullanılmalıdır. Sıcaklık, terlemek, bebeklerin bacaklarını veya kollarının hareket ettirmesi sırasında birbirine sürtünmesi, bebeklerin tüm gün boyunca altının bezli kalması pişiğe, tahrişe ve isiliğe sebep olabilir. Bebeklerin altı değiştirilirken temizliğe özen gösterilmelidir. Bebeklerin altı sık sık değiştirilmeli ıslak bırakılmamalıdır. Aksi takdirde pişiğe sebep olabilir. Bu durum bebekler ile anne, babaları için zor ve üzücü bir süreçtir.

Vücudunda tahriş, pişik ve isilik olan bebekler huzursuz olur, gece uyku problemleri çekebilir ve canları yandığı için ağlayabilirler. Bebeklerdeki bu durum anne babalar için üzücü ve çare bulmaya çalışılan bir hal alır. Bebeklerde isilik ve tahriş gibi rahatsızlıklarla karşılaşmamak için onların hassas cildine uygun pudralar kullanılabilir. Bebek pudrasının kullanımı pişik veya isilik oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Bebeklerin cildini yumuşak kalmasına destek olur.

Bebek Pudraları Nasıl Kullanılır?

Bebeklerin hassas cildinde oluşan pişik, isilik ve tahriş problemleri için genellikle bebek pudrası kullanılmaktadır. Bebek pudrası her annenin vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Bebeklerde sıcaktan, terlemekten oluşan cilt problemlerinde annelerin yardım aldığı ürünlerdendir. Cildinde kızarıklık, pişik, isilik gibi problemler görünen bebeklerin problem olan bölgesine pudra dökülür.

Pudra öncelikle çalkalanır. Çalkalanma işlemi bebekten uzakta yapılmalıdır. Çalkalama işlemini yapan kişi dikkatli olmalı pudrayı kendi yüzünden uzak tutmalıdır. Daha sonra pudra yeterli miktarda avuç içine dökülmelidir. Avuç içine dökülen pudra bebeğin cildine uygulanır. Bebek pudrası, bebeklerin gıdı bölgesi, özel bölgesi ve koltuk altına uygulanabilir.

Bebek Pudrasının Faydaları

Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için sık sık cilt problemleri yaşayabilirler. Bu durum hem anne babalar için hem de bebekler için zordur. Bu sebeple ciltte her hangi bir problem görüldüğünde ebeveynler bunu gidermek için çözüm ararlar.

Bebek pudrası bebeklerin cildinde oluşan tahrişi, pişiği ve isiliği önlemeye yardımcı olur. Bebek pudrası bebeğin cildindeki fazla nemin emilmesine destek olur. Bebeklerin cildinde ferah bir his oluşmasına yardımcı olur. Bebek pudraları güzel kokularıyla da bebeklerin cildine hoş bir koku ve yumuşak hissiyat oluşmasına yardımcı olur.

Bebek Pudrası Fiyatları

Bebek pudraları için piyasada pek çok marka bulunmaktadır. Hemen hemen her bütçe için uygun fiyat aralıkları mevcuttur. Kimi bebek pudralarında kampanya uygulanmakta ve çok uygun fiyatlarla temin edilmektedir. Bebek pudralarının fiyatlarını markaları, içeriğindeki ürünlerin doğallığı, pudranın boyutu ve gramajı gibi etmenler etkilemektedir. Ürünü seçerken içeriği temiz en doğal ürünler tercih edilmelidir. Bebek pudralarında uygulanan kampanyaları ve indirimleri takip edilip, en uygun fiyatlı ürünler satın alınabilir.

Bebek Pudrası Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek pudrası annelerin bebekleri için en çok kullandığı ürünlerden biridir. Bebeklerde sık sık karşılaşılan pişik, isilik ve tahriş gibi cilt problemlerinin giderilmesine destek olur. Bebekler dışında yetişkinlerde bebek pudralarını kullanmaktadır. Ayakkabı kokularının giderilmesinde, ağdadan kaynaklanan kızarıklarda, yetişkinlerde oluşabilecek pişik ve isilik gibi cilt problemlerinde yetişkinler bebek pudralarından destek alabilmektedir.

Bebek pudrasının kullanım alanı oldukça geniştir fakat kullanırken dikkat edilmelidir. Özellikle bebeklerde kullanırken bebeklerin yüzüne gelmeyecek şekilde dikkatli uygulanmalıdır. Bebek pudrasını bebeklerden uzakta avuç içine dökülüp daha sonra bebeğin cildine uygulanmalıdır. Yetişkinlerde bebek pudrasını kullanırken özenli ve dikkatli olmalı. Pudrayı solumayacakları, burunları ve ağızları yoluyla yutmayacakları şekilde kullanmalıdır. Pudranın yutulması sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu konuda gerekli özen muhakkak gösterilmelidir.

Bebek Pudrası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebeklerin hassas cildi için birçok bebek pudrası markası ve çeşidi bulunmaktadır. Anne babalar bebekleri için en uygun ürünü bulmakta kimi zaman zorlanmaktadır. Bebek pudrası seçerken en çok dikkat edilmesi gereken şey tüm bebek ürünlerini seçerken olduğu gibi içeriği en temiz ve en doğal ürünlerin tercih edilmesi.

İçeriğinde alerjen ürünler var mı ve son kullanım tarihi muhakkak kontrol edilmelidir. Bebeklerin cildi için zararlı olabilecek boya, paraben, silikon gibi maddelerin olmadığı ürünler tercih edilmelidir. Ürünü seçerken alınmak istenen marka için yapılmış kullanıcı yorumlarını incelebilir pudralar hakkında fikir edinilebilir.

Bebek Pudrasını Kimler Kullanabilir?

Bebeklerin hassas cildi için geliştirilen bebek pudraları bebeklerin harici olarak yetişkinlerin kullanımı için de uygundur. Bebek pudrasını yetişkinlerin de hayatında sıkça kullandığı ürünlerden biridir. Yetişkinlerde oluşabilen pişik, isilik gibi cilt problemlerinde kullanılabilir. Bebek pudrası kirpiklerin dolgun görünmesine destek olur. Kirpiklere rimel sürülmeden önce yeterli miktarda kirpiklere pudra sürülür. Bu şekilde kirpikler daha uzun ve dolgun görünebilir.

Ağda sonrasında vücutta meydana gelen kızarıklıklar için de bebek pudraları kullanılabilir. Pudra bu kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Ağda sonrası oluşan tahrişin giderilmesine destek olur. Bebek pudrası nemi emmeye yardımcı olduğu için saçlardaki fazla yağı emmesi için kullanılmaktadır. Duş almak için yeterli zaman olmadığında kişilerin başvurdukları yöntemlerden biridir. Ayakkabılarda oluşan kötü kokunun giderilmesi için bebek pudralarından yardım alınabilir.

Bebek Pudrası Markaları

Johnson's Cottontouch Bebek Pudrası bebekler için özel olarak geliştirilen pudra çeşitlerindendir. Gerçek pamuğun harmanlanması ile hazırlanmıştır ve hipoalerjeniktir.

Chicco Baby Moments Talk Bebek Pudrası paraben, boya ve alkol içermez. Gözenekleri tıkamaz.Cildin nefes almasına imkan sağlar.
Bebeten Bebe ve Çocuk Pudrası bebeklerin hassas cildine göre geliştirilmiştir. İçerisinde bulunan çinko oksit ve talk, nemi emmeye ve tahrişi engellemeye yardımcı olur.

Bübchen Baby Bebek Pudrası katkı, pastörizasyon maddeler, boya, koruyucu madde içermez.

Bebek Pudrası
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun