Kozmela.com

AYDINLATICI - HİGHLİGHTER

Aydınlatıcı - Highlighter kategorisinde 35 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Pastel Moon Light Highlighter No:100 Pastel Moon Light Highlighter No:100 216,90 TL 151,83 TL %30
İNDİRİM
Sepete Ekle

Highlighter Nedir?

Highlighter kelimesi dilimize İngilizceden geçmiş kullanımı yaygınlaşmış, Türkçe anlamı da aydınlatıcı olan kelimedir. Kaş üstü, burun üstü ve ucuna, elmacık kemiklerine uygulama yapılan aydınlık, cilde parlaklık veren bir üründür. Yüze parlak, canlı, aydınlık bir görünüm vermektedir. Yüzün öne çıkarılmak istenen bölgelerine uygulanarak hatların daha çok ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Renk tonu ve ürün yapısı olarak birçok çeşidi bulunmaktadır. Pudra, Likit, stick, kalem formda ve farklı tonlarda highlighter çeşitleri vardır.

Highlighter Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son zamanlarda oldukça sık kullanılan, popüler olan highlighterlar kadınların büyük bir çoğunluğu tarafından günlük ve gece makyajlarında tercih edilen bir makyaj ürünü haline gelmiştir. Uygulanması kadar doğru aydınlatıcıyı da seçmek de önemlidir. Pudra formundaki aydınlatıcılar hemen hemen herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilen pigment yapısı günlük makyajlarına daha çok uyumlu olan cilde hafif, sağlıklı bir ışıltı veren bir highlighter çeşididir. Makyajlarınızda ilk defa highlighter kullanacaksanız toz yani pudra aydınlatıcılardan başlamanız doğru olacaktır. Sıvı aydınlatıcılar ise genellikle kuru ciltlilerin tercih ettiği bir aydınlatıcı formudur.

Elinize ya da uygulama yapacağınız aparatın üzerine birkaç damla alarak pratik şekilde tampon hareketlerle uygulama yapmalısınız. Sıvı aydınlatıcıların bir damlası bile yeterli gelebilmektedir. Makyaj yoğunluğunuza göre miktarı arttırabilirsiniz. Sıvı aydınlatıcılar yoğun ışıltısı nedeniyle genellikle gece makyajlarında tercih edilmektedir.

Islak görünümlü makyajlarda da likit aydınlatıcılar tercih edilmektedir. Likit aydınlatıcılar pudra aydınlatıcılara göre kalıcılık süresi daha uzundur. Stick aydınlatıcılar ise uygulama konusunda pratik olan bir üründür. Uygulama yapmak istediğiniz bölgeye biraz sürmeniz ve dağıtmanız yeterli olacaktır.

Çok fazla çeşidi bulunan aydınlatıcılar arasında seçim yaparken karar vermekte zorlanabilirsiniz. Seçim yaparken cilt yapınızı, cilt tonunuzu ve ürün formunu, ürün kullanım pratikliğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Aydınlatıcı kullanımı farklı cilt tonlarında farklı ışıltı da durmaktadır. Aydınlatıcı tavsiyesi alırken aynı cilt tonuna ve aynı cilt alt tonuna sahip kişilerden yardım alabilirsiniz. Cilt tonu kadar cildin alt tonunuzun ne olduğunu da bilmek önemlidir highlighter seçiminde. Açık renkli ten tonuna sahipseniz alt tonunuzun ne olduğunu da belirlemelisiniz. Alt tonunuz sıcak bir ton ise sarıya dönük aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz.

Cildin alt tonu soğuk ise pembe ve tonlarında highlighter tercih etmelisiniz. Buğday tenli iseniz de krem rengi ya da pembe alt tonlu aydınlatıcıları kullanmanız doğru bir tercih olacaktır. Esmer tenli iseniz bronz renk highlighter veya koyu tonlarında pembe ve tonları highlighterları tercih edebilirsiniz. Cilt rengine göre aydınlatıcı seçimi önemli olduğu kadar cilt tipinize göre de highlighter seçimi çok önemlidir.

Cilt renginiz için doğru aydınlatıcı seçmiş olabilirsiniz ama cilt yapınıza uygun değilse istenilmeyen sonuçlar elde edilebilmektedir. Dağılabilir, kalıcılık etkisi azabilir, fazla parlak durabilir cildinizde. Bu nedenle highlighter seçiminde cilt tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Kuru bir cilt tipiniz var ise krem veya sticks formdaki aydınlatıcıları tercih etmelisiniz. Sıvı formunda olan aydınlatıcılar kuru cilde daha kolay uygulanmasını cilde eşit dağılmasını sağlamaktadır. Makyaj bir bütündür. Bütün adımları birbirini takip etmelidir.

Kuru bir cilde sahipseniz sadece highlighter seçiminde değil diğer kullandığınız ürünleri de kuru ciltlere uygun olarak seçilmelidir. Kuru cilde sahipseniz nemlendirici özellikli makyaj ürünlerini tercih etmelidir. Normal bir cilt tipine sahipseniz şanlısınız. Normal ciltliler bütün aydınlatıcı çeşitlerini kullanabilirler.

Krem, stick, pudra veya da sıvı formundaki tüm aydınlatıcıları türlerini tercih edebilirler. Yağlı cilt tipine sahipseniz gün içinde cilt fazla sebum salgıladığı için aydınlatıcı seçimi büyük önem taşımaktadır. Kuru ciltliler highlighter seçerken toz, kompakt formunda olan aydınlatıcıları tercih etmelilerdir.

Highlighter cilde parlaklık ve ışıltı veren bir üründür. Yağlı ciltlerde gün içinde sebum üretiminden dolayı ciltte parlamalar olmaktadır. Bu ekstra parlamaların önüne geçmek için highlighter kullandığınız günlerde yanınızda fazla sebumu emen yağ emici mendiller bulundurunuz ve ihtiyaç halinde çıkarıp pratik bir şekilde parlayan bölgelere mendili hafif dokundurarak çok yaymadan fazla sebumu alabilirsiniz.

Cilt dışında vücut içinde kullanılan highlighter vardır. Kol, bacak, köprücük kemiklerine, göğüslere uygulanmaktadır. Öne çıkarılmak istenen cilde sürülerek parlak ve ışıltılı görünmesi sağlanıyor.

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Highlighter doğru kullanıldığı zaman makyajı bir üste çıkartan doğru uygulanmadığı zaman ise makyajı aşağı çeken bir üründür. Bu nedenle aydınlatıcı kullanımının püf noktalarını bilmek, doğru uygulama yöntemlerini bilmek önemlidir. Yüzde uygulanması gereken bölgelerden farklı yerlere highlighter uygulanırsa yüz hatları da yanlış ortaya çıkarılmış olur. Uygulama öncesinde ilk adım olarak doğru highlighter seçimidir. Cilt yapınıza ve cilt tonunuza göre highlighter seçimi yapmalısınız.

Makyajınız tamamen bittikten sonra sabitleyici sprey kullanmadan önce highlighter uygulaması yapmalısınız. Aydınlatıcıyı kaş üstü kemiklerinize, burun üstü, burun ucuna, elmacık kemiklerinizin üst bölgesine, çene ucuna ve göz pınarlarınıza uygulama yapabilirsiniz. Yüzde hangi hatlarınızı ortaya çıkarmak istediğinize ve ne kadar aydınlık bir görünüm istediğinize karar vermeli ve o bölgelere uygulama yapmalısınız.

Ürünü uygulama fırçasına, uygulama aparatınıza veya da elinizle uygulama yapacaksanız parmağınıza kullanacağınız miktarda alın, az miktarda ürün uygulamaya başlayarak istediğiniz görünümü ve parlaklığı elde edinceye kadar uygulama işlemini tekrarlayabilirsiniz. Yüz hatlarınızı daha ön plana çıkarmak isterseniz kontür işlemi ile de makyajınızı destekleyebilirsiniz.

Aydınlatıcı - Highlighter
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun