Kozmela.com

DERMOKOZMETİK GÜNEŞ BAKIMI

Dermokozmetik Güneş Bakımı kategorisinde 196 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Embryolisse Güneş Stick SPF50+ 15gr Embryolisse Güneş Stick SPF50+ 15gr 675,00 TL 472,50 TL %30
İNDİRİM
Sepete Ekle
Ücretsiz Kargo

Dermokozmetik Güneş Bakımı

Her ne kadar güneş ışınlarının cilt için belirli faydaları varsa da yoğun bir şekilde güneş ışınlarına maruz kalmak ciltte pek çok olumsuz etkiye neden olmaktadır. Cildin günlük olarak güneş ışınlarından faydalanma süresi oldukça kısıtlıdır. Bunun haricinde güneşe maruz kalmak ciltte pek çok ciddi probleme yol açabilir. 

Bilindiği gibi cilt güneşten D vitamini almaktadır. Ancak dediğimiz gibi bu oldukça kısıtlı bir zamanda alınabilmektedir. Fazlası ise artık faydadan çok zarar olacaktır. Dermokozmetik güneş bakımı ürünleri ise cildi güneşin zararlı ışınlarından korumaya yardımcı markaların sunduğu ürünlerdir.

Güneşten yayılan zararlı UV ışınları özellikle bahar ve yaz aylarında cildi oldukça yıpratabilmektedir. Ciltte ton dengesizliği gibi kozmetik anlamda kötü bir görünüm oluşturan durumların yanı sıra erken yaşlanma belirtileri, kırışıklık gibi durumlar da yine güneşin zararlı ışınları ile kendisini gösterebilir. Dermokozmetik güneş bakımı ürünleri cildi bu gibi olumsuz durumlardan korumaya yardımcı olurken aynı zamanda cildin beslenmesine de katkı sağlarlar.

Dermokozmetik güneş bakımı ürünleri, özellikle kremler sadece bahar ya da yaz aylarında değil kış aylarında da uygulanmalıdır. Çünkü hassas cilt yapısı güneş ışınlarından sadece yaz aylarında etkilenmez. Kış aylarında da fark etmesek de bulutlardan süzülen ışınlar söz konusudur. Bu ışınlar normal güneş ışınlarıdır. Ve az çok demeden cildi etkilemektedir. Cilt tipine uygun bir krem ya da losyon ile güneşin UVA-UVB gibi zararlı ışınlarına karşı gerçek bir koruma desteği almak mümkündür.  

Yaz mevsiminde özellikle uzmanlar öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması konusunda uyarılarda bulunurlar. Bu uyarılar elbette boşa değildir. Güneş ışınlarının en dik geldiği saatler en tehlikeli saatlerdir. Güneşe çıkarken cilt için en uygun ürünü kullanmak en büyük ve önemli tedbir olacaktır. 
Dermokozmetik güneş bakımı ürünleri nelerdir diye baktığımızda karşımıza pek çok seçenek çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi hiçbir zaman çantalardan eksik olmayan güneş kremidir. Güneş kremleri içerik ve koruyucu faktör etkinliği açısından birbirinden ayrılabilir. Yetişkinler için olduğu gibi bebek ve çocuklar için de güneş kremleri söz konusudur. Bu ürünler besleyici içeriği ile cildi yalnızca güneş ışınlarından korumakla kalmaz aynı zamanda cilt sağlığını da destekler.

Özellikle deniz ya da havuz kenarında oynamayı seven çocuklar için mutlaka çocuk cildine uygun güneş kremi kullanılmalıdır. Çünkü çocukların cildi yetişkin cildine göre çok daha hassastır. Dermokozmetik güneş bakımı ürünleri arasında güneş öncesi, güneş sonrası bakım, nemlendirme gibi işlevsellikleri bulunan ürünler de bulunmaktadır. Güneş bakımı denildiği zaman akla sadece güneş kremi gelmemelidir. Pek çok farklı güneş bakım ürününden bahsetmek mümkündür.  

Güneş kremi yanı sıra sprey, pudra, nemlendirici, losyon gibi ürünler de kişinin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilmektedir. Dermokozmetik güneş bakımı ürünleri dermatolojik testlerden geçmiş olup güvenle kullanılabilen ürünlerdir. Her cilt tipi için ayrı içeriğe sahip ürünlerin hepsi onaylı olduğundan kişi dermatolojik ürünler kategorisinde aldığı ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilmektedir. 

Güneş bakımı ürünü seçerken cilt tipine göre bir seçimde bulmak önemlidir. Örneğin çok yağlı bir cilt söz konusu ise yağlı kremler yerine su bazlı kremler tercih edilmelidir. Bunlar ürünlerin ambalajları üzerinde özellikle belirtilmektedir. Bunun yanında güneş koruma faktörü de son derece önemlidir. SPF15, SPF30, SPF50 gibi faktörler güneşe karşı koruma etkisini belli etmekte olup güneşte geçirilecek zamana ve cilt tipine göre seçilmelidir. 

Bunların yanında bronzlaştırıcı güneş bakım ürünlerden de bahsetmek mümkündür. Bunlar güneşten cildi korumakla beraber cildin sağlıklı bir şekilde bronzlaşmasına yardımcı olmaktadır. Daha sağlıklı bir bronzlaşma için bu tip Dermokozmetik güneş bakımı ürünleri seçilebilir.
Dermokozmetik güneş bakımı ürünlerini sitemizde yakından inceleyebilirsiniz. Cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun güneş bakım ürünleri güvenli alışverişin adresi Kozmela’da sizleri bekliyor.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun