Kozmela.com

Bebek Önlükleri

Bebeklerin beslenme alışkanlıkları gelişirken etrafı daha da önemlisi üstlerini kirletmeleri kaçınılmaz olabiliyor. Bu kirlenmelerin önüne geçmek için ise önlük kullanma alışkanlığı önemli. Her ne kadar yeni doğmuş bebekler sadece anne sütü tüketseler ve önlüğe çoğu zaman ihtiyaç duymuyormuş gibi gelse de aslında sıklıkla ortaya çıkan salya ve kusma durumları sebebi ile önlük kullanılmalıdır. Bebek doğar doğmaz başlayan beslenme süreci ek gıdaya geçiş ve kendi kendine yemeği öğrenme ile devam eder. Bu tekrarlanan mama rutini ile sürekli kirlenen kıyafetler kaçınılmaz bir hal alır. Bu durum doğal olarak sürekli yıkanması gereken çamaşır anlamına geliyor.

Anneler için çamaşır yıkamak demek bebekle ilgilenme saatinden çalmak demektir. Bu nedenle bu önemli saatleri çalmamak adına giysileri korumanın en etkili yolu bebek önlüklerinden faydalanmak gerekiyor. Bebek mama önlükleri ile mama saatlerinde bebekler özgürce yemeklerini yiyebiliyor ve etrafı kirletmemenin huzurunu annelerine verebiliyor. Günümüzde bebek ürünleri arasında önemli bir yer tutan bebek önlük çeşitleri pek çok farklı marka altında sunuluyor.

Bebek önlüğü tercih edilirken bu zengin çeşit içerisinde kaybolmamak adına en uygun olana yönelmek mantıklıdır. Örneğin bebeğin cildini tahriş etmemek adına %100 pamuklu kumaştan üretilmiş önlükler tercih edilebilir. Özellikle yeni doğan bebeklerde salya için alınabilecek en iyi tedbirlerden bir tanesi bu pamuklu bebek önlük çeşitleridir.

Bebek önlükleri sürekli yıkanan ürünler olduğundan yıkanabilir kumaştan tercih edilmesi önemlidir. Şayet havlu önlük tercih edilecekse su geçirmeyen laminasyon özellikli olması faydalıdır. Bebek kendi başına yemeği öğrenmeye başladığı zaman kollu önlükler tercih edilebilir. Bu ürünler bebeğin kollarından rahat bir şekilde geçirilerek kullanılır ve oldukça pratiktir. Bu önlük ile bebeğin göğüslerinden omuzlarına kadar korunma sağlanmış olur. İç kol kısımlarının pamuklu yapısı sayesinde bebeğin cildi etkili bir şekilde korunur ve nefes alma özelliği ile aşırı sıcak hissedilmesi de engellenmektedir.

Bebek önlüğü çeşitleri bebeklerin sağlığını tehdit etmeyecek, kaliteli malzemeden üretilmelidir. Pek çok güvenilir marka bebek sağlığını olumsuz yönde etkilemeyen ürünler sunmaktadır. Bebeklerin diş çıkarma döneminde ek gıdaya geçişte diş kaşıma özelliğindeki önlüklerden tercih edilebilir. Ayrıca fular önlük çeşitleri de oldukça kullanışlıdır. Silinebilir kumaştan elde edilen, leke tutmayan önlük modelleri oldukça pratik kullanım sağlar. Birbirinden farklı ve kullanışlı bebek önlük modellerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz önlüğü anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun