Kozmela.com

Kirpik Kıvırıcı

Kirpik kıvırıcısı daha uzun ve kıvrık kirpikler elde etmek için kullanılan bir üründür. Kirpik kıvırıcısı özellikle kirpikleri düz yapıda olan kadınların tercih etmesi gereken bir aksesuardır. Makasa benzeyen yapısıyla kirpikleriniz ortasına gelecek şekilde aparatın arasına alınarak sıkıştırma işlemi yapılarak kullanılan manuel bir alettir. Basit bir kullanımı bulunan kirpik kıvırıcılarını hemen hemen herkes rahatlıkla kullanabilir. Metal ve silikon şeklinde iki modeli bulunmaktadır.

Kirpik kıvırıcıların uç kısmında silikon ve tutma yerlerinde silikon bulunan modelleri de vardır. Çeşitli modelleri olduğu gibi çeşitli büyüklükte kirpik kıvırıcıları da vardır. Kirpik kıvırıcınızı seçerken göz yapınızı ve kirpik uzunluğunuzu göz önünde bulundurarak bir tercih yapmalısınız. Göz yapınız daha çukur ise büyük boy kirpik kıvırıcılarını tercih edebilirsiniz.

Kirpik kıvırma aletini kullanmadan önce kirpiklerinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun, sonrasında kirpikleriniz kirpik kıvırıcısının ortasına gelecek şekilde yerleştirin ve tutma yerlerinde sıkıştırarak kirpiklerinize kıvrımlar verebilirsiniz. Kirpik kıvırma işlemini çok dipten yapmamalısınız aksi halde kirpik diplerindeki etiniz kirpik sıkıştırıcısına sıkışabilir ve kötü bir deneyim yaşamanıza sebep olabilir.

Kirpiklerinizi kıvırma işlemini yaptıktan sonra rimelinizi yukarı doğru uygulamalısınız. Aşağı doğru rimel uygulaması yapak kıvırdığınız kirpiklerinizin yapısının bozulmasına neden olabilir. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra kalıcılığını arttırmak için maskara işlemi sonrasında makyaj sabitleyici spreyini gözleriniz kapalı olacak şekilde uygularsanız uzun süre etkisi sürecek kıvrımlı kirpikleri elde edebilirsiniz. Gün sonunda kirpiklerinizi bir pamuk ve makyaj temizleme suları ile nazikçe silerek temizlemelisiniz. Bu şekilde kirpikleriniz zarar görmez ve dökülmez. Kirpik yağları ile de kirpiklerinizin bakımını destekleyebilirsiniz.

Kirpik kıvırma işlemini yapmadan önce kirpiklerinizde besleyici yağ, serum vb. gibi ürünlerde kirpiklerde kullanılmamalıdır. Şeffaf veya renkli maskara sürüldükten sonra da kesinlikle kirpik kıvırma işlemi yapılmamalıdır. Maskara kullanımı sonrasında kirpik kıvırıcısı kullanmak kirpiklerinize zarar verebilir, kirpiklerin kopmasına veya dökülmesine neden olabilir.

Genelde işlemi tek bir sefer yapmak yeterli olmaktadır. İstediğiniz görüntüyü ve kirpiklerinizdeki kıvrımlılığı elde etmek için kirpik kıvırma işlemini birkaç defa da tekrarlayabilirsiniz.  Her iki göz için işlem ayrı ayrı yapılmalıdır. Kirpiklerinizi kıvırıp doğal şekilde kullanabileceğiniz gibi maskara uygulaması yapmadan önce aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Maskara öncesi kirpiklerinizi kıvırmak daha dolgun ve uzun görünen kirpikler elde etmenizi sağlar. Takma kirpik kullanmadan önce de kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz, bu sayede kirpikleriniz takma kirpiklerle daha bütün bir görüntü vermenizi sağlar. Kirpik kıvırıcı seçerken yayları ne çok sıkı olmalı ne de çok gevşek olmamalıdır. Yayları çok sıkı olan kıvırıcılar kullanım olarak zorlayabilir kirpikleri sıkıştırma işleminde istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Gevşek yaylı kirpik kıvırıcıları ise çok çabuk dağılabilir ve yapısı bozulabilir.

Neden Kirpik Kıvırıcısı Kullanmalısınız?

Kirpik kıvırıcı kimyasal içerikli bir ürün olmadığı için rahatlıkla kullanılabilir. Kirpikleri sıkıştırma işlemi çok sert yapılmazsa kirpiklere hiçbir zararı yoktur. Tamamen doğal şekilde kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. İpek kirpik, kirpik perması gibi işlemler yapay bir görüntü verebilir ama kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerinize her zaman doğal ve natürel bir görüntü verebilirsiniz. 

Kirpik kıvırma işlemi kirpik kıvırıcısı ile saniyelerinizi alır. Küçük boyutta olması sebebiyle de her zaman yanınızda, makyaj çantanızda taşıyabilirsiniz. Kirpik kıvırıcıları ile saniyeler için her yerde ve her zaman kısa süre içerisinde kirpiklerinizi kıvrımlı hale getirebilirsiniz. Makyaj yapmadığınız günlerde ise kirpik kıvırışını kullanarak doğal ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kirpik Kıvırıcısı Temizliği

Kirpik kıvırıcısı tercih ederken metalinin paslanmaz olmasına dikkat edilmelidir. Kirpik kıvırıcınızın her kullanımdan önce ve kullanım sonrasında makyaj kalıntısı ve toz kalmaması için temizlenmelidir. Çantanızda taşıyacaksanız kirpik kıvırıcınızın zarar görmemesi için ve toz olmaması için kirpik kıvırıcı kabının içinde muhafız etmelisiniz.  

Kullanım sıklığınıza göre de uç kısmında bulunan kirpik kıvırma lastiklerinizi değiştirmelisiniz. Bu işlem hem hijyenik açıdan hem de kirpik kıvırıcınızdan daha bir sonuç almak için yapılmalıdır. Tamamen metal yapıda olan kirpik kıvırıcılarınızı ise kullanım sıklığınıza göre belli periyotlarla temizlemelisiniz. Temiz su ve beyaz sabun ile veya bir kaç damla sirkeyi bol su ile karıştırarak yıkayabilirsiniz. Kirpik kırıcılarınızı yıkadıktan sonra kağıt havlu ile kurulayınız. Kirpik kıvırıcıları kişiye özel olmalı ve kimse ile paylaşılmamalıdır.

Kirpik kıvırıcıları fiyat olarak da ekonomik bir üründür. Her bütçeye uygun kirpik kıvırıcısı ürününü Kozmela’dan seçip sepetinize ekleyerek kolayca sahip olabilirsiniz.

 

Kirpik Kıvırıcı
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun