Kozmela.com

KAPATICI - CONCEALER

Kapatıcı - Concealer kategorisinde 126 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

En İyi Kapatıcı Çeşitleri

Kapatıcı bir diğer adı ile concealer, cildinizde kapatmak istediğiniz cilt kusurlarını gizlemenize yardımcı olur. Göz altı morluklarını, sivilcelerinizi gizlemek için kapatıcı kullanarak cildinizde pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Pek çok marka seçeneği arasından cilt tonunuza ve cilt tipinize uygun kapatıcı modelini bularak makyaj rutininize ekleyebilirsiniz!

Kapatıcı Ne İşe Yarar?

Pek çok farklı makyaj markasının sunduğu kapatıcı çeşitlerinin temelde tek bir amacı vardır. O da ciltteki pürüzleri ve ton eşitsizliklerini gidererek aydınlık, canlı bir görünüm sağlamak. Ancak ürün satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken makyaj malzemelerinin başında geliyor. Çünkü cilt tonuna ve cilt tipine uygun bir ürün tercih etmek gerekiyor. Eğer cilt tipi ve tonuna uygun bir kapatıcı alınmaz ise istenen sonucu sağlaması da mümkün olmayacaktır. Farklı formlarda sunulan kapatıcılardan hangisinin tercih edileceği ise uygulamaya göre değişecektir.

Kapatıcı Çeşitleri

Kapatıcılar krem, likit ya da stick şeklinde sunulmaktadır. Cilt tipinize ve kullanım şeklinize bağlı olarak kapatıcı çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Likit Kapatıcılar: Sıvı formdaki kapatıcı ürünler çok yönlü kullanım sağlar ve sıklıkla tercih edilir. Sıvı tipteki kapatıcılar normal, karma, yağlı demeden hemen tüm cilt tiplerinde arzu edilen sonucu vermeye katkı sağlıyor. Ayrıca likit formdaki kapatıcıların kullanımı çok daha rahat olduğundan tercih sebebi oluyor.

Sıvı kapatıcılar saten, nemli mat bitişli seçeneklerle sunuluyor. Likit kapatıcılar hafif yapıda ürünlerdir. Bu sebeple ciltte tıkama yapma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle yağlı ve akneye eğilimli ciltler için genellikle ideal oluyorlar.

Krem Kapatıcılar: Krem kapatıcı çeşitleri ise karma ya da kuru cilt tiplerin kullanımı için idealdir. Kapatıcılık seviyeleri ise orta ve tam arasındadır. Krem formülü ciltteki ton eşitsizliklerini gizlemek adına oldukça etkilidir. Krem çeşitleri ciltteki kusurları gizlemeye yardımcı olurken aynı zamanda cildin doğal görüntüsünü de korumaya destek oluyor. 

Stick Kapatıcılar: Bir diğer kapatıcı çeşidi stick formunda olanlardır. Bu stick türdeki ürün seçilen ürüne göre pudra ya da saten mat bir bitişe sahiptir. Kapatıcılık seviyesi ise orta ile tam arasındadır. Yoğun kapatıcılık özelliğindeki stick kapatıcılar ton eşitsizliklerini ve renk solmalarını en iyi şekilde örtüyor ve ortaya pırıl pırıl canlı bir görünüm çıkartıyor. Kuru ve hassas ciltlerde özellikle stick kapatıcılar iyi bir sonuç veriyor.

Kapatıcı Paleti

Birkaç renk seçeneği ile hazırlanan kapatıcı paletleri, cildinizdeki kusurları kapatmak ve kontür yapmak için idealdir. Cilt tonunuza göre farklı renk seçeneklerini değerlendirerek uygulama yapabilirsiniz. Cilt tonundan biraz daha açık bir ürün ile göz kapaklarını iyi bir şekilde vurgulamak mümkündür. Aynı şekilde iç kısım, V kısım ve kaş kemiğinin hemen altına bu şekilde bir uygulama yapılabilir ve yorgunluk belirtileri en aza indirilebilir.

Tek bir renk kapatıcı her daim yeterli derecede kapatma etkisi göstermeyebilir ya da her bölgeye ulaşamayabilir. Cildi parlak ve aydınlık gösterme adına pek çok kapatıcıda kullanılan özel formüller söz konusudur. Bu sebeple tek bir renk ürün yerine kapatıcı paleti kullanılabilir.

İyi bir palette farklı renk tonları bulunur. Portakal rengi, bal rengi, nane yeşili rengi, lavanta ve kayısı renginden oluşan bir palet kullanarak ciltte etkili bir sonuç almak mümkündür. Bu türde kullanılacak bir kapatıcı palet her bölge için pigment bakımından oldukça konsantre kapatıcı etkisi gösterecektir.

Kapatıcı Fondöten

Cilt tonunda olan kapatıcılar fondöten sonrası uygulanabilmektedir. Böylelikle cilt çok daha pürüzsüz ve enerjik bir görünüme kavuşacaktır. Eğer cilt sorununu yok ise fondöten kullanmadan direk cilde ışıltı vermesi için kapatıcı uygulamak da mümkündür.

Göz ve kaş altına, burun kemiğine ve en önemlisi elmacık kemiklerine uygulama yapılabiliyor. Cilt tonundan 1-2 ton açık kapatıcı sürüldüğünde daha ışıklı ve boyutlu bir yüz görünümüne kavuşmak mümkün olur. Koyu tonlarda olan kapatıcılar ise belirginleşmesi istenmeyen noktalara uygulanabilir.

Genellikle kullanılacak kapatıcı tonunun ciltten bir iki ton açık olması tavsiye edilmektedir. Sivilce ya da ton eşitsizliğini gizlemek için ise cilde tam olarak uyan bir kapatıcı tercih etmek gerekiyor. Akne ya da sivilce kapatmaya yardımcı kapatıcı kullanılacak ise fondöten sonrası kullanılması daha iyi bir etki bırakacaktır.

Kapatıcılar sadece yüz ve göz altlarındaki dengesizlikleri kapatmaya değil aynı zamanda köprücük kemiği ve sırt için bile dahi kullanılabilir. Kapatıcı uygulamasında göz altına ters üçgen çizmek dengesizlikleri kapama adına daha etkili bir yöntemdir. Taban göz altında olmalı ve ucu yanağa doğru bakmalıdır. Eğer özellikle sivilce oluşumlarının üzeri kapanması isteniyorsa bir kulak çubuğu kullanarak bu oluşumların tam üzerine uygulama yapılabilir. Ardından hafif transparan pudra uygulandığında başarılı bir sonuç almak mümkündür.

Mavimsi renk değişimi ile mücadele eden kayısı rengi cilt tonundaki renk farklarını ortadan kaldırmada etkilidir. Göz çevresindeki damar görünümünü en aza indirmeye de yardımcıdır. Renksiz alanlar merkeze alınarak dışa doğru karıştırılmalıdır. Nemli bir sünger ile kenar kısımlara sorunsuz bir şekilde dağıtılmalıdır. Kapatıcının etkisini sabitlemek için ise üstüne şeffaf bir fondöten ve transparan bir pudra uygulanabilir.

Fondöten ile karıştırılacak olan lavanta rengi bir kapatıcı özellikle solgun ciltler için oldukça ideal bir sonuç ortaya çıkarır. Nemli bir sünger yardımı ile uygulandığında elmacık kemikler, çenenin orta kısımları ortaya çıkarılabilir. Nane yeşili ise güneşin ortaya çıkarttığı olumsuz etkileri en aza indirmeye, çilleri gizlemeye yardımcı olur. Sıcak renk güneşin sebep olduğu ton eşitsizliğini gidermeye yardımcı olurken yumuşak bir görünüm sağlamaya katkı sağlar.

Kapatıcı fırça çeşitleri ise krem, toz ve sıvı kapatıcı formüllerini uygulama ve harmanlama adına kullanılan küçük makyaj fırçalarıdır. Uzun bir sapa sahip olan fırça ergonomik bir tasarıma sahip olduğundan yüzün istenen tüm bölgelerine uygulama yapmaya olanak sağlar.

Kapatıcı aydınlatıcılar ise son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Sıvı kapatıcı aydınlatıcı olarak da bilinen ürünler kolay uygulaması ile özellikle tercih sebebidir. Ciltte daha aydınlık olması istenen bölgelere uygulanmalıdır. Herkesin yüz tipi ve uygulama yapmak istediği alanlar farklı olabileceğinden kapatıcı aydınlatıcılar büyük kolaylık sağlamaktadır. Kullanan kişi uygulama alanına kendi karar verebilmektedir. 

Kapatıcı Önerileri

Kapatıcı tercihi yaparken hem cilt tipi hem de cilt sorunu göz önüne alınmalıdır. Örneğin eğer kuru bir cilt söz konusu ise mat yüzeyli sıvı bir kapatıcı almak hata olacaktır. Böyle bir kapatıcı kullanmak kuruluğun daha fazla vurgulanmasına neden olacaktır.

Eğer yağlı bir cilt söz konusu ise kremsi ya da çubuk kapatıcıların kullanılmaması gerekir. Bunun yerine sıvı bir kapatıcı kullanmak daha uygun düşecektir. Hafif cilt tonu eşitsizliklerini gidermek maksadıyla orta düzeydeki bir kapatıcı iş görecektir. Göz çevresinde oluşan açık beyaz daireyi önlemek adına cilt tonundan bir iki ton açık olmayacak kaydı ile bir kapatıcı tercih edilebilir.

Kapatıcıdan ciltte tam bir verim alabilmek adına mutlaka cilt tipine uygun tonlarda bir ürün almak gerekiyor. Diğer cilt bakım ve makyaj ürünlerinde olduğu gibi kapatıcılarda da bu önemli bir konudur. 

Pek çok güvenilir marka farklı tonlarda kapatıcılarla insanları buluşturuyor. Kaliteli malzemeden üretilen kapatıcılar kolay kullanım sağlıyor. Kapatıcı tercih ederken cilt tonuna uygunluğu yanı sıra marka güvenilirliğini de önemsiyor. Bu anlamda geniş bir seçenek söz konusu oluyor. Kapatıcı markaları arasında; The Pink Ellys, Maybelline, Loreal Paris, Essence, Clinique, Golden Rose, Pastel, New Well, Real Techniques, Missha, Matrix Biolage, Max Factor, Skin Food, Ruby Rose gibi daha pek çok marka öne çıkıyor. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bu markaların sunduğu kapatıcılardan tercih edebilirsiniz.

Diğer tüm makyaj ürünlerinde olduğu gibi kapatıcı çeşitlerinin tamamını Kozmela üzerinden inceleyebilir, karşılaştırabilir ve dilediğiniz markanın ürününü beklemeden anında sipariş verebilirsiniz. Uygun ödeme koşulları ve hızlı kargo avantajı ile aradığınız tüm makyaj ürünleri Kozmela’da!

Kapatıcı - Concealer
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun