Kozmela.com

Bebeklere Özel Kolonya Çeşitleri

Kolonya su, etil alkol ve çeşitli esansların birleşiminden oluşur. Sürüldüğünde ferahlama hissi verir. Özellikle yaz aylarında serinlemek ve ferahlamak için çok tercih edilir. Kolonya ferahlamanın yanı sıra güzel kokusu içinde kullanılır. İçerisinde etil alkol bulundurduğu için hijyen amaçlı da kullanılmaktadır.

Kalabalık bir ortama girildiğinde, ev ziyaretlerinde, hastanelerde, umumi tuvaletlerde hijyen ve temiz kokusu için oldukça sık tercih edilmektedir. Yetişkin kullanımında genel olarak limon kolonyası tercih edilir. Limon kolonyası dışında tütün, lavanta ve leylak çeşitleri de çok tercih edilmektedir.

Kolonya çok uzun süredir insanların hayatında büyük bir yer edinmiştir. Kolonyanın ilk olarak 1709 yılında Köln’de üretildiği biliniyor.

Parfüm ve deodorant gibi kozmetik ürünlerin yaygınlaşması ile kolonyaların kullanımında azalmalar olmuştur. İnsanlar özellikle güzel kokmak için kolonyadan ziyade parfümleri tercih etmeye başlamıştır. Buna rağmen kolonya ülkemizde olduğu gibi dünyanın birçok yerinde hala kullanılmaktadır. Uygun fiyatlı oluşu ve güzel kokması tercih edilmesinde önemli faktörlerden biridir. Tercih edilmesindeki bir diğer faktör ise hijyen amaçlı kullanımının pratik oluşudur. Çeşitli boylarda oluşu sayesinde dışarı çıkıldığında çantada veya cepte rahatlıkla taşınabilir. İhtiyaç halinde kolayca kullanılabilir.

Kolonya Çeşitleri

Kolonyanın birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar içerisinde en çok kullanılan kolonyalar, limon kolonyası, lavanta kolonyası, tütün kolonyası, bebek kolonyası, tıraş kolonyası ve leylak kolonyasıdır. Limon, tütün, leylak ve lavanta kolonyaları isimlerini içeriğindeki esanslardan almaktadır. Bu kolonyalar kullanıldığında vücudun serinlemesine yardımcı olur. İçeriğinde etil alkol, su ve esans bulunmaktadır.

Tıraş kolonyası ise cildi nemlendirmek için kullanılır. Yapısı gereği tıraş sonrası cildin tahriş olmasını önlemeye yardımcı olur. Tıraş sonrası sürülen diğer kozmetik ürünlere oranla daha uygun fiyatlıdır. Bebek kolonyası ise bebekler için özel olarak formüle edilmektedir. Bebeklerin hassas cildine uygun şekilde geliştirilir.

Bebek Kolonyası Nedir?

Kolonya özellikle bizim toplumumuzda önemli bir yere sahiptir. Bu alışkanlığı bebek bakımında da sürdürmektedir. Fakat yetişkinlerin kullanımı için uygun olan kolonyalar bebeklerin cildini tahriş edebilir ve cildinde yakıcı bir hissiyat verebilir. Bu sebeple piyasada birçok bebek kolonyası çeşidi bulunmaktadır. Bebekler için özel olarak geliştirilen bebek kolonyalarında normal kolonyalarda bulunan alkol oranından daha az alkol bulunmaktadır.

Bebeklerin güzel kokmasına yardımcı olur ve ferahlık hissi verir. Yeterli miktarda avuç içine sıkılır ve bebeğin cildine uygulanır. Bebek kolonyalarını bebekler ve çocuklar gibi yetişkinlerde kullanabilmektedir. Alkol oranının az olması, hassas cilt yapısına uygun olması ve kokusunun diğer kolonyalara göre daha hafif olmasından dolayı yetişkinler arasında da oldukça çok tercih edilmektedir. Bebeksi kokusu yetişkinlerin oldukça hoşuna gitmektedir. Farklı boyutları bulunan bebek kolonyaları ihtiyaç duyulan her an kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Bebek Kolonyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebek kolonyası seçerken içeriğindeki alkol oranına dikkat edilmelidir. Bazı bebek kolonyalarında hiç alkol bulunmazken bazılarında ise az miktarda alkol bulunmaktadır. Fakat alışveriş yaparken bu oran muhakkak kontrol edilmelidir. Alkol oranın fazla olması bebeğin cildine zarar verebilir.

İçeriğindeki maddeler incelenmeli ve son kullanım tarihi kontrol edilmelidir. Alınan ürünün orijinal olduğundan emin olunmalıdır.

Dalin Bebek Kolonyası

Dalin geniş bebek ürünleri çeşidi ile ebeveynlerin sık tercih ettiği markalardan biridir. Uzun yıllardır bebek ürünleri sektöründe var oluşu ve tecrübesi ile alanında başarılı markalardan biridir. Dalin birçok bebek kolonyası çeşidi ile tüketicilere seçim imkanı sunmaktadır. Bahar temizliği, okyanus ferahlığı ve çiçek bahçesi çeşitleri bulunmaktadır. Dalin çiçek bahçesi menekşe, yasemin ve yeşil elma esanslarından oluşurken, bahar temizliği ise yasemin, manolya ve amber esanslarında oluşmaktadır. Dalin bebek kolonyası ferahlık hissi verir.

Bebek Kolonyası Fiyatları

Bebek kolonyalarında birçok etken fiyatını belirlemektedir. Alacağınız ürünün markası ve içeriğine görse fiyatı değişmektedir. Bebek kolonyaları yetişkin kolonyalarına göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Bunun sebeplerinden biri içeriğinin bebekler için özel olarak tasarlanmış olmasıdır. Piyasada birçok marka ve çeşitte bebek kolonyası bulabilmek mümkündür. Bunlardan birini tercih ederken bebeğin cildine en uygun olan göz önünde bulundurulmalıdır.

Aradığınız bebek kolonyasını kategorimizde bulabilir, bir tıkla sipariş verebilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun