Kozmela.com

NEMLENDİRİCİ KREM

Nemlendirici Krem kategorisinde 906 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo

Nemlendirici Krem Çeşitleri

Kuru, yağlı, karma fark etmeksizin her cildin neme ihtiyacı vardır. Özellikle çevresel faktörler nedeniyle cilt olumsuz etkilenebilir, nem kaybı yaşayabilir. Nem kaybı ile birlikte ciltte sıkılık kaybı, erken yaşlanma belirtileri gibi olumsuz durumlar görülebilir. Bunun önüne geçmek için ise içeriği cildi destekleyecek şekilde geliştirilmiş bakım ürünlerinden kullanmakta fayda vardır. Kozmetik sektöründe güvenilir pek çok marka cildi nemlendirme adına çeşitli ürünler sunuyor. Nemlendirici kremler bu ürünlerin başını çeliyor ve her cilt tipi için ayrı bakım sağlıyor, cildin nem seviyesini ayarlamaya destek oluyor.

Nemlendirici Krem Ne İşe Yarar?

Nemlendirici çeşitleri cildin kaybettiği nemi yeniden kazandırarak canlı ve taze bir görünüm kazanmasına yardımcı olan ürünlerdir. Bu kremlerin en büyük özelliği içeriğinde cildin ihtiyaç duyduğu farklı vitaminleri taşıyor olması. Dikkat edilmesi gereken tek şey nemlendirici seçerken cilt tipine uygun ürünü seçmektir. Çünkü her cilt tipinin nem ihtiyacı farklı şekillerde karşılanır. Kadınlar özellikle makyaj öncesinde nemlendirici kremler sıklıkla tercih ediyorlar. Çünkü bu kremler hem pürüzsüz bir görünüm sağlamaya hem de cildi makyajı daha kusursuz göstermeye zemin hazırlıyor.

Makyaj öncesinde uygulanacak nemlendirici içeriğinde doğal yağlar içerir. Yağlı ve karma ciltler için ise yağsız nemlendirici çeşitleri bulunuyor. Nemlendirici krem çeşitleri içerisindeki formül sayesinde yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden olan sivilce sorununu önlemeye yardımcı oluyor. Bu kremler yağ dengeleme ile birlikte ciltte ton eşitsizliklerini gidermeye katkıda bulunuyor. Hem yaz hem de kış ayları için farklı nemlendirici çeşitleri bulunuyor. Özellikle kış aylarında kullanılacak kremlerin daha yağlı, yaz aylarında kullanılacak kremin ise daha az yağlı olması tavsiye ediliyor.

Nemlendirici Yüz Kremi

Her cilt tipi nem takviyesine ihtiyaç duyar. Eğer ciltteki nem oranı yeteri kadar sağlanamaz ise ciltte kuruluk, pullanma, pürüzlenme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Nemlendirici yüz kremi çeşitleri cildin gün boyunca maruz kaldığı çevresel faktörleri en aza indirmeye katkı sağlar. Ciltte adeta bir bariyer görevi görür ve cildin taze, canlı görünmesine yardımcı olur.

Yüz ve bölgesi için seçilecek nemlendirici yüz kremi cilde uyumlu olmalıdır. Örneğin eğer yağlı bir cilt için nemlendirici ürün tercih edilecek ise su ve mineral bazlı kremlere yönelmek gerekir. Eğer kuru bir cilt söz konusu ise nemlendirme etkisinin yüksek olması gerekir. Bu nedenle yağ oranı yüksek nemlendirici krem tercih edilebilir. Karma bir cilde uygulama yapılacak ise yüzün T bölgesi yani yağlı kısmı ile kuru olan yanak bölgesine nem desteği sağlayacak kremler tercih edilmelidir.

Nemlendirici kremler gündüz ve gece olmak üzere iki çeşit şeklinde sunuluyor. Gündüz kremleri sabahları taze ve canlı bir ciltle güne başlamak ve güneşin zararlı etkilerinden korunmak için uygulanır. Gece kremleri ise yatmadan önce uygulanır ve cildin olgunlaşma sürecini yavaşlatmaya yardımcıdır. Göz altı ve çevresi için özel olarak üretilmiş olan nemlendirici kremler tercih edilebilir.

Nemlendirici Krem Önerileri

Pek çok güvenilir kozmetik markası farklı çeşitlerde nemlendirici sunuyor. Bu sebeple nemlendirici kullananların tercihleri de farklı olabiliyor. Ancak bu kremler içerisinde tercih yaparken cilt tipi ile kremin içeriği önemli rol oynuyor. Yağlı ciltler için üretilen nemlendiricilerin en önemli özelliği yağ dengeleyici olmasıdır. Yağlı ciltlerdeki en büyük problemlerin başında parlama ve sivilce sorunu geliyor. Eğer nemlendirici sebumu kontrol altına almaya yardımcı olursa bu gibi sorunların üstesinden gelmek de mümkün olabilmektedir. Yağlı ciltlerin kullanımına uygun su bazlı nemlendiriciler su kaybı ve ciltteki olgunlaşmanın önüne geçmeye katkı sağlar.

Nemlendirici kremin su tutma kapasitesi ne kadar yüksekse yağlı cilt için o kadar iyidir. Su bazlı nemlendiricilerin içeriğinde shea yağı, bitkisel skualan, hyaluronik asit sıklıkla yer alıyor. E vitamini, gliserin, bal, seramid gibi cildin nemlenmesine katkı sağlayan pek çok bileşen bulunduruyor. Gün boyu kir, rüzgâr, UV ışınları cildi kötü anlamda etkileyebiliyor. Nemlendirici çeşitleri cildi bu gibi olumsuz etkilerden korumaya yardımcı olur. Özellikle bitkisel özler kullanılarak üretilen nemlendiriciler cilde doğal bir bakım yapmaya ve cildi yine doğal bir şekilde nemlendirmeye katkı sağlar.

Kuru ciltler için tavsiye edilen nemlendiriciler ciltte az olan yağ ihtiyacını karşılamaya destek veriyor. Deri yapısının güçlenmesine katkı sağlıyor. Nemi ciltte hapsederek cildin tüm gün boyunca nemli kalmasına yardımcı oluyor. Kuru ciltlerin nemlenmesine katkı sağlayan kremler argan yağı, Omega 6 ve daha pek çok yararlı bileşen içeriyor. Kuru ciltler yıpranma, sıkılık kaybı ve erken yaşlanma belirtilerini en hızlı şekilde ortaya çıkarır. Bu sebeple kuru ciltlerin çok daha fazla neme ihtiyacı vardır. Kuru ciltlerde nem dengesi sağlanmaz ise kuru görünümün yanında pul pul dökülmeler görülebilir. Bu sebeple rutini bozmadan düzenli uygulama önemlidir.

Kuru ciltlerin daha fazla neme ihtiyacı olduğundan hem gece hem de sabah nemlendirici kullanması önerilmektedir. Bu nemlendirici kremlerin çanta ya da cepte taşınabilecek küçük boyları olduğundan bir yerden bir yere giderken, seyahatlerde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle eller kurumaya çok meyilli olduğundan her an nemlendirme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Kullanımla beraber ciltteki tazeliği anında fark etmek mümkün oluyor.

Nemlendirici önerileri her cilt tipi için farklı olacaktır. Çok fazla marka ve markanın sunduğu ürün olduğu için içeriğinin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Ayrıca bu denli çok çeşit olduğundan ötürü hemen her bütçeye uygun nemlendirici bulunuyor. Cilt tipine uygun alınacak bir nemlendirici kremler ile cildin tazeliğini ve canlılığını geri kazandırmak mümkündür. Nemlendirici marka ve çeşitlerine Kozmela üzerinden ulaşabilir, dilediğiniz ürünü anında sipariş verebilirsiniz.

Nemlendirici Krem
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun