Kozmela.com

Doğal Saç Bakımı

Saç hem erkekler hem de kadınlar için çok önemlidir. Çünkü dış görünüşün en önemli aksesuarı saçlardır. Saçlar ne kadar sağlıklı olursa kişi kendini o kadara güzel ve çekici hisseder. Bu sebeple saç bakımı eski çağlardan beri insanların en çok ilgi duyduğu ve önemsediği konulardan biridir. Bununla birlikte saç yapısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. İnce telli, kalın telli, dalgalı, düz, kuru ve yağlı gibi farklı saç türleri mevcuttur. Bu sebeple saç tipine en uygun olan ürünleri kullanmak gerekir. Yanlış ürün kullanımı saçlarda daha yağlı veya kuru bir görünüme sebep olabilir. Bunu önüne geçmek için saç yapısını iyice tanımalı ve saç için uygun ürün alınmalıdır.

Saç Bakım Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç bakım ürünleri saçınızın daha güçlü, gür ve sağlıklı görünmesine destek olur. Buradaki en önemli faktör saç tipinize uygun olan ürünleri seçmektir. Eğer yanlış ürün seçimi yapılırsa saçlar zarar görebilir, nem dengesi bozulabilir. Yağlı saç tipine sahip olanlar yağ içeriği fazla olan ürünleri tercih ederlerse saçlarında daha da yağlı bir görünüm oluşabilir.

Tam tersi olarak kuru saç tipine sahip kişiler yağlı saçlara uygun ürünler kullanırsa saçları daha da kuruyup kepeklenme yapabilir. Bu noktada önemli olan saç tipini doğru tespit edip, ona en uygun ürünü kullanmaktır. Aksi takdire saçlara bakım yaparak daha sağlıklı olmasını hedeflerken, saçların daha sağlıksız görünmesine sebep olunabilir.

Saçlar için alınan ürünlerde içeriği temiz ve doğal olan ürünleri tercih etmelidir. İçeriğinde çok fazla kimyasal ve doğal olmayan maddeler bulunduran ürünler, saçlara bakım yapmaktan çok zarar verebilirler. Doğal olmayan ürünler saçların yanı sıra cildi de olumsuz olarak etkileyebilir.

Saç bakım ürünü alındığında mutlaka içeriği okunmalıdır. Ürünün orijinal olup olmadığı ve içerisinde alerjen maddeler var mı kontrol edilmeli. Ambalaj üzerinde yer alan son kullanım tarihine dikkat edilmelidir.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakımı

Saçların kurumasının ve yıpranmasının birçok sebebi olabilir. Bunlardan bazıları;

• Yanlış şampuan kullanımı: Saçlar için uygun şampuan kullanımı çok önemlidir. Saç tipine uygun şampuan kullanmamak saça zarar verebilir. Saçın kurumasına ve yıpranmasına yol açabilir.
• Saç şekillendiricilerinin fazla kullanılması: Saç şekillendiriciler saçlara en çok zarar veren ürünlerden biridir. Fazla ısıya maruz kalan saçlar nemini kaybedip kuruyabilir. Bu da saçların daha cansız ve yıpranmış görünmesine neden olur.
• Saçları şampuanla fazla yıkamak: Aşırı şampuan kullanımı saç derisinin kurumasına ve kepeklenmeye neden olabilir.
• Şampuanın içeriği: Şampuan seçerken içeriği en doğal olan ürünleri tercih etmeli. Şampuanların içerisindeki kimyasallar saça zarar vererek kurumasına ve yıpranmasına sebep olabilir.

Neden Doğal Saç Bakımı Ürünleri?

Doğal olmayan saç bakım ürünlerinin içeriğinde bulunan en temel madde parabendir. Paraben içeren saç ürünleri cilt tarafından kolayca emilir ve saç derisine zarar verir. Saç dökülmelerine, saçta kuruluğa ve saç derisinde tahriş gibi birçok soruna neden olabilir. Doğal olmayan saç bakım ürünleri kullanıldığında saça bakım yapmak yerine daha fazla zarar verilebilir.

Doğal Saç Bakım ürünleri saça zarar vermeden saçın daha sağlıklı olmasına yardım eder. Doğal yağlardan formüle edildiği için saçın parlak görünmesine ve saçın pH dengesinin korunmasına yardım eder.
Doğal saç bakım ürünleri şampuanlar, kremler, saç maskeleri ve daha birçok ürünü kapsamaktadır.

Davines ve Cake markalı doğal saç bakım ürünlerini sitemizde kolayca bulup, keyifle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun