Kozmela.com

ERKEK PARFÜMÜ

Erkek Parfümü kategorisinde 264 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo
Clinique Happy Erkek Parfüm Edt 50 ml Clinique Happy Erkek Parfüm Edt 50 ml 2250,00 TL 1125,00 TL %50
İNDİRİM
Sepete Ekle

Erkek Parfümü Fiyatları

Parfüm tercihi kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de son derece önemlidir. Pek çok farklı notalarla, bitki özleri ile formüle edilen parfüm çeşitleri erkek tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Kişisel bakımın en önemli ürünlerinden bir tanesi olan parfümler farklı aromatik içerikleri ile her beğeniye hitap ediyor. Erkek parfümleri kadın parfümlere oranla daha sert ancak daha ferahtır. Parfüm tamamen kişisel zevk ve beğeni ile alakalıdır. Ancak bunun yanı sıra girilen ortama, giyilen kıyafete ve tarza uygun olarak da parfüm seçimi yapılabilir. 

Bir iş toplantısında klasik bir giyime uygun olarak turunç kabuğu, ağaç kavunu gibi aromatik içerikler tercih edilebilir. Ancak gün içerisinde yoğun bir telaşla çalışan ve enerjik kişiler için daha fresh yani taze kokular öne çıkmaktadır. Koku tercihi kişinin hayattaki duruşunu, hayata bakışını da sergileyen bir özelliğe sahiptir. Parfüm seçimi kişinin zevklerine bağlı olduğu gibi bulunduğu ortama da uygun olmalıdır. Örnek vermek gerekirse yoğun kokulara karşı hassas olan biri iş hayatında ya da sosyal hayatında tatlı tonlarda bir parfüm seçmek istemeyebilir. Bunun yerine daha hafif ve taze tonlarda bir parfüm kullanılması daha uygun düşebilir.

Parfümler farklı bitki, çiçek özleri ve özel esanslarla formüle edilmektedir. Erkek parfümlerinin içeriği kadın parfümlerinin içeriği ile farklılık gösterebilir ki bu doğaldır. Erkek parfümleri çoğunlukla fresh kokulardan oluşur. Duş sonrası temiz cilde uygulanacak olan parfüm cilde ferahlık kazandıracaktır. Kış aylarında kapalı giyinildiğinden parfümler kıyafete uygulanır. Ancak yaz aylarında daha açık giyinildiği için parfümler tene uygulanır. Parfüm içerikleri yoğunluğuna göre birbirinden ayrılır. Bu ayrımın yapılma nedeni yoğunluk, hafifliğin belirlenmesidir. 

Kalıcı En iyi Erkek Parfümleri

İçeriğindeki yoğunluğu fazla olan parfümler gün boyu kalıcı etkisini gösterebilir. Parfüm seçerken tüketiciler gün boyu etkisini gösteren kokulara daha fazla ilgi gösterirler. Ancak parfümün kapağı açılır açılmaz artık koku ilk günkü etkisini yitirmeye başlayabilir. Parfümün etkisini kaybetmemesi için ise kapağını sürekli sıkı bir şekilde kapatmanız önerilir. Bunun yanı sıra ışıktan ve sıcaktan da uzak tutmayı unutmamalısınız.     

Parfüm seçimi yaparken kokunun ilk bıraktığı izlenim dikkate alınır. Ancak bazı parfümler sıkıldıktan bir süre sonra gerçek etkisini gösterir. Bu nedenle aceleci olmamak gerekir. Parfümü uyguladıktan 2 dakika kadar sonra kokladığınızda kokunun daha iyi oturduğunu ve daha hoş bir etki bıraktığını fark edebilirsiniz. Parfümler her ne kadar benzer bileşenlerle formüle edilse de her insan teninde aynı etkiyi sağlamayabilir. Bunun nedeni ise insan teninin kokuyu algılama biçimidir. Yani birinde çok güzel kokan bir koku diğer bir kişide o etkiyi bırakmayabilir. Bu sebeple parfümün kokusu ile birlikte tenle bütünleşmesi de önemli bir konudur. 

Teninizle uyumlu olduğunu düşündüğünüz markaların parfümlerinden tercih ederek cildinizde uzun süre etkisini koruyan ve duyulara en iyi şekilde hitap eden ürünü seçebilirsiniz. Erkek parfümü seçimi ise kişinin zevkine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Günümüzde online alışverişin popülerleşmesi ile insanlar mağazaya gitmek yerine internet üzerinden siparişini gerçekleştirmektedir. Mağazada denediğiniz ve hoşunuza giden bir kokuyu online olarak sipariş vererek çok daha uygun ve hızlı bir şekilde ürününüze ulaşabilirsiniz.  

Parfüm tercihinde tek bir seçenek yerine birkaç seçeneği değerlendirmeniz daha doğru bir hamle olabilir. Böylelikle teninize daha uyumlu, duyularınızı harekete geçirebilecek doğru parfümü bulmuş olursunuz. Özellikle yaz aylarında sıcak havalar nedeniyle yoğunluğu daha az olan parfümleri tercih edebilirsiniz. Bu hem sizi sıcak havada bunaltmayacak hem de fresh kokusu ile ferahlık verecektir. 

Kış aylarında parfümlerin etkisi de azalacaktır. Bu sebeple kış aylarında yoğunluğu daha fazla olan parfümleri seçebilirsiniz. Parfüm tercihinin zamanla da önemli bir ilgisi vardır. Sabah saatlerinde duyular daha keskindir ve bu sayede doğru bir parfüm seçmek daha mümkündür. Erkek parfümü denerken bilek içi, kol gibi yerlere uygulamanız önerilir. Buralar kokuyu en iyi şekilde yansıttığından daha sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz. Ayrıca koku tutma özelliği açısından da kol ve bilek içleri daha işlevseldir. Parfüm uygularken bu bölgelere yoğunlaşarak parfümün kalıcılığını artırabilirsiniz.  

Erkek Parfüm Fiyatları

Erkek parfümü fiyatları ise içeriği, miktar ve markasına göre değişiklik gösterir. Çok fazla güvenilir markanın erkek parfümü çeşidi bulunuyor. Geniş bir ürün yelpazesinden söz ettiğimiz için her zevke ve bütçeye uygun bir seçenekten söz etmek mümkündür. İçeriğindeki etken madde, bitki özleri ve esanslar parfümlerin fiyatını etkileyen başka bir durumdur. Eğer parfüm içeriğinde kullanılan bileşenler bir araya gelmesi zor bileşkeler ise parfüm fiyatını da buna göre etkileyebilir ve daha maliyetli olabilir. 

Markaların sunduğu parfümler farklı boyutlarda olduğundan ihtiyacınıza uygun bir boyutta ürün alabilirsiniz. 50 ml parfüm çeşitleri olduğu gibi 200 ml parfüm çeşitleri de vardır. Bu miktarlar parfümün fiyatı ile de doğru orantılı artmaktadır. Erkek parfümü fiyatlarına göz attığınızda ister içerik ister boyut olarak her ihtiyacı karşılayabilecek seçenekleri görmek mümkündür. Üstelik her bütçeye uygun seçenekler sunulduğundan herkese hitap edebilecek bir parfüm söz konusudur.

Parfümler püskürtme yolu ile uygulanan ürünlerdir. Geniş püskürtme kısımları ile dilediğiniz yoğunlukta parfümü teninize uygulayabilirsiniz. Kalıcılığı yüksek olan parfümler tek uygulama ile saatlerce etkisini yitirmeden ferahlık sağlamaya yardımcı olurlar. Bazı parfümlerin etki süresi biraz daha kısıtlı olduğundan gün içerisinde birkaç kez uygulamayı tekrar etmek gerekebilir. 

Genellikle kokular 4-5 saat gibi bir sürede etkisini yavaş yavaş kaybedebilmektedir. Bu süre sonrasında arzu ederseniz farklı parfümlere de geçebilir, farklı kokularla gününüze devam edebilirsiniz. Parfümün etkisini doğru bir şekilde gösterebilmesi için temiz tene uygulamaya özen gösterin. Özellikle duş aldıktan sonra parfüm uygulamanız çok daha uzun süreli ferahlık sağlamaya yardımcı olacaktır. 

Pek çok farklı markanın erkek parfümü çeşidini sitemizde yakından inceleyebilir ve dilediğiniz erkek parfümünü online olarak dilediğiniz an sipariş verebilirsiniz.  

Erkek Parfümü
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun