Kozmela.com

GÖZENEK SIKILAŞTIRICI

Gözenek Sıkılaştırıcı kategorisinde 52 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Gözenek Sıkılaştırıcı Bakım Ürünleri

Toplum arasında en sık karşılaşılan cilt problemlerinden bir tanesi akne yani sivilcedir. Özellikle ergenlik döneminde sıklıkla karşılaşılan akne problemi ileriki yaşlara kadar devam edebilir. Siyah ya da beyaz nokta olarak kendisini gösteren akneler için gerekli tedbirin alınması gerekir. Aksi halde çok daha farklı cilt problemlerinde kapı aralayabilir. Cilt üzerinde biriken yağ ile kendisini belli eden akneler temiz olmayan ve bakımı ihmal edilen ciltlerin en büyük sorunlarından bir tanesidir.

Akne oluşumunu engellemede en önemli detay sebum dengesinin düzenlenmesi ve mikroorganizma oluşumunun azaltılmasıdır. Pek çok markanın bu anlamda hedefe yönelik ürünü bulunuyor. Temizleyici, tonik, maske gibi ürünler cildin nefes almasını, yağ dengesini koruması ve sağlıklı bir cilt görünümü oluşturulmasına yardımcıdır. Ciltte tekrar olası tıkanmaların önüne geçmeye yardımcı olur. Kullanılacak ürünlerin likit yapıda olması ciltte emilimi de kolaylaştıracaktır.  

Akne oluşumunu engellemede etkili ürünlerden bir tanesi de jel formundaki ürünlerdir. Jeller temizleme ve tonik işlemlerinden sonra cilde uygulanabilir. Jellerde aktif nemlendirici öğeler yer almaktadır. Bu sayede ciltteki nem oranını artırmaya ve sağlıklı, dengeli bir görünüm oluşturmaya yardımcı olurlar. Siyah nokta temizleyici ürünler ise akne kontrolünde önemlidirler. Örneğin burun bölgesi için üretilmiş olan bantlar kir, yağ ve dolayısıyla siyah nokta temizlemede etkilidirler. Uygulandığı bölgede cildin nefes almasına ve rahatlamasına yardımcı olurlar.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Yüz maskeleri özellikle günümüzde hem hızlı sonuç göstermesi hem de doğal içerikli olması ile sıklıkla tercih ediliyor. Ciltteki kolajen üretiminin azalmasına ve kırışıklıkların engellenmesine yardımcıdır. Cilt yapısını güçlendirmeye yardımcı olan maskeler cildin etkili bir şekilde nemlenmesi ve temizlenmesine katkı sağlar. Cildin yapısının güçlendirilmesine, daha canlı ve aydınlık bir görünüm oluşmasına katkı sağlarlar. Ciltteki fazla yağın, kirin ve makyaj kalıntılarının temizlenmesinde büyük rol oynarlar. Maskeler uygulaması da oldukça basit olduğundan hızlı sonuç almak için oldukça idealdir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Tonikler özellikle içeriğindeki bitkisel formülasyon ile cildi etkili bir şekilde temizlemeye, nemlendirmeye ve yağ dengesini sağlamaya yardımcı ürünlerdir. Doğal bitki özlü formülü cilt tıkanmalarına neden olan kir, yağ ve makyaj kalıntılarını temizleye yardımcı olur. Organik asitler sayesinde cildi nazikçe temizlemeye, cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Yüz ve boyun bölgesini yumuşatmaya, tazelemeye yardımcı olan tonikler pek çok marka altında farklı, doğal içerikleri ile sunulmaktadır. Bazı toniklerin içerisinde cildi destekleyen ve cildin ihtiyacı olan vitaminler de yer almaktadır. Günlük olarak cildin temizlenmesi ve ölü deri kalıntıları ile makyaj kalıntılarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Uygulamadan sonra hızla etkisini göstermekte ve cilde sağlıklı bir görünüm sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Akne ve sivilceye eğilimli ciltler için özel olarak geliştirilmiş tüm bakım ürünlerini Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü anında sipariş verebilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun