Kozmela.com

DİŞLİK

Dişlik kategorisinde 39 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Dişilikler

Bebekler dünyaya geldiklerinde dişleri olmaz ve annelerini emerek ya da biberonları ile beslenirler. Bebekler gelişimlerine göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak 6. aydan sonra diş çıkarmaya başlarlar. Bu süreçte bebeklerin dişleri sık sık kaşınır. Bu durum bebekleri rahatsız edebilir.

Bebekler dişleri kaşındığı için ellerinde tuttukları eşyaları ağızlarına götürmeye çalışırlar. Ağızlarına götürmek istediği eşyalar bebeklerin sağlıklarını olumsuz etkileyebilir ve çıkan dişlerine veya damaklarına zarar verebilir. Bu sebeple bebeklerin kaşınan dişlerinin rahatlaması için dişlikler kullanılmaktadır.

Dişilik Kullanımı Neden Önemli?

Diş çıkarma döneminde bebeklerin dişleri çok fazla kaşınır ve bazen ağrıya da sebep olabilir. Genel olarak diş çıkarma döneminde bebeklerde ateşlenme de görülebilmektedir. Aslında bebekler için zor geçen diş çıkarma döneminde bebekleri rahatlatacak ürünler kullanılmalıdır. Dişlikler veya diş kaşıyıcılar bebeklerin kaşınan dişlerinin rahatlamasına yardım eder.

Bebekler dişlikler ile dişlerini ve diş etlerini kaşırken aynı anda damağına da masaj yapar. Bebekler dişleri kaşındığı için sürekli olarak bir şeyleri ısırmaya ve ağızlarına götürmeye çalışırlar. Ağızlarına götürdükleri eşyalar bebeklerin ağız sağlığına zarar verebilir. Bu durumun önüne geçmek için diş kaşıyıcılardan yardım alınabilir.

Dişlik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dişlikler bebeklerin ağzına götürdüğü ürünler olduğu için, dişlik alınırken dikkat edilmelidir. Dişlikler ne çok sert ne de çok yumuşak olmalıdır. Bebeğin rahatça ısırabilmesine olanak sağlamalıdır. Tasarımı ergonomik olmalı ve bebeğin rahat tutmasını sağlamalıdır. Dişlikler seçilirken dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir.

Dayanıksız dişlikler bebeklerin ısırması ve dişlemesi sonucunda kolayca deforme olabilmektedir. Dişliklerin hammaddesi muhakkak kontrol edilmeli. Bebekler için zararlı olabilecek maddelerin bulunduğu ürünler satın alınmamalı.

Dişliklerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Dişlikler bebeklerin sürekli ağzında olan bir ürün olduğu için temizliğine dikkat edilmelidir. Bebekler elindeki dişlikleri kimi zaman yere atarlar. Yere düşen emzik kirlenir ve temizlenmesi gerekir. Dişiliklerin temizlenmesi için suda yıkanabilir veya kaynatılarak temizlenebilir. Dişlikler genel olarak ısıya dayanıklı olarak üretilse de, ürünü alırken ısıya dayanıklı olup olmadığı hakkında bilgi alınabilir.

Dişlik Çeşitleri

Bebeklerin çok sevdiği ürünlerden biri olan dişliklerin birçok şekilde, renkte satılmaktadır. Bebeklerin ihtiyacına ve ilgisine göre genel olarak 2 şekilde bulunmaktadır. Dişlikler silikon dişlikler ve sulu dişlikler olarak satılmaktadır. Silikon dişlikler esnek ve dayanıklı yapıları sayesinde ısırmalara ve çekiştirme gibi durumlara karşı kolay deforme olmaz.

Silikon dişliklerin üzerinde kabartılılar bulunmaktadır. Bu kabartılar bebeklerin diş etlerine ve damaklarına masaj yaparak bebeklerin rahatlamasına yardımcı olur. İsminden de anlaşılacağı gibi sulu dişliklerin içerisinde su bulunmaktadır. Sulu dişlikler belirli bir süre buzdolabında bekletilerek soğuması sağlanabilir.

Sulu dişlik, diş çıkarma döneminde bebeğin kaşınan damaklarının rahatlamasına yardımcı olur. Birçok renkte ve şekilde satışı olan dişliklerden bebekler için en uygun olan seçilebilir.

Aradığınız dişlik modelini bir tıkla sitemizden alabilirsiniz.

Dişlik
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun