Kozmela.com

SAÇ BAKIMI

Saç Bakımı kategorisinde 2289 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Nuxe Hair Prodigieux Seyahat Seti Nuxe Hair Prodigieux Seyahat Seti 500,00 TL 449,90 TL %10
İNDİRİM
Sepete Ekle
Ücretsiz Kargo

Saç Bakım Ürünleri

Saçlar kadınlar ve erkeklerin aksesuarlarından biridir. Güzel, dolgun ve sağlıklı saçlar kişilerin her zaman kendini güçlü hissetmesine ve kendine güvenmesine yardımcı olur. Saçlar dış ve iç etkenlerden dolayı kimi zaman güçsüzleşir ve yıpranır. Isılı saç şekillendiriciler, boya, krepe gibi işlemlerin sık kullanımı saçların kırılmasına ve yıpranmasına neden olur.  Bu yıpranmaları en aza indirmek için sık sık saç bakımı yapılması gerekir. Doğal ürünlerle yapılabilen saç bakımı kozmetik ürünlerle de yapılabilmektedir.
 
Kozmetik ürünler hazır halde bulunduğu ve ekstra bir işlem gerektirmediği için saç bakımı konusunda daha kolay ve pratik bir kullanım imkanı sunar. Saç bakımı aksatılırsa veya ihmal edilirse, saçların cansız görünmesine ve kırılmasına neden olabilir. Yıpranan saçların eski haline kavuşması her zaman daha zor ve zahmetli bir işlem gerektireceği için, saçlarda yıpranma ve kırılmalar olmadan düzenli saç bakımı yapılması tavsiye edilir. Bu sayede saçlar canlı ve parlak görünür. Eskiden daha fazla kadınların ilgi alanında olan saç bakımı günümüzde erkeklerinde oldukça fazla ilgisini çekmektedir. Kadınlar kadar çok olmasa da erkeklerde saç bakıma önem vermekte ve dikkat etmektedir. 

Saç Bakım Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Saç bakım ürünleri için birçok çeşit bulunmaktadır. Saç bakımına uygun olan şampuanlar, saç kremleri, serumlar, saç maskeleri, bakım yağları ve daha birçok ürün piyasada satılmaktadır. Kullanıcılar saç bakım ürününü alırken ihtiyacına uygun olan ürünü tercih etmeye özen göstermelidir. Bunun için öncelikle saçın neye ihtiyacı olduğu ve hangi konuda problem yaşandığı tespit edilmelidir. Daha sonra uygun ürün seçilmelidir. Çok fazla çeşit saç bakım ürünün olması seçim yaparken kafa karışıklığına neden olabilir.

Saç bakım ürünleri içerisinde en sık kullanılan ürün şampuanlardır. Şampuanların temel olarak kullanım amacı saçtaki yağı ve kiri temizlemektir. Fakat günümüzde çıkan yeni şampuan çeşitleri saçı temizlerken bir yandan da saça ihtiyacı olan bakımı yapabilmektedir. Her saçın ihtiyacı olan bakım farklıdır ve şampuanlarda bu ihtiyaçlara göre farklı çeşitlerde bulunmaktadır.

Genel olarak saç dökülmelerine karşı şampuan, kepeğe karşı şampuan, kuru veya yağlı saçlar için şampuan, yıpranmış saçlar ve boyalı saçlar için şampuan çeşitleri bulunur. Her şampuan çeşidi ihtiyaca yönelik olarak geliştirilmiştir. Saçları çok fazla yıpranan ve kırılan kişiler yıpranma karşıtı ya da onarıcı şampuanları tercih edebilir. Boyalı saçlar boyasız saçlara oranla daha çabuk yıpranabilir. Bu sebeple boyalı saçlar için olan şampuanları kullanmak saçların ihtiyacı olan bakımın sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Herkesin saç yapısı birbirinden farklıdır. Bazı insanların saçları çok yağlı olurken bazı insanların ise çok kuru olabilir. İki saç türünün de günlük kullanımı zor olabilmektedir. Çok yağlı olan saçlar sık sık ve kısa sürede yağlandığı için kirli bir görünüme sebep olur. Bu yüzden normal ve kuru saçlara oranla daha sık yıkanması gerekir. Saçların çok sık yıkanması ve sık sık şampuan kullanımı saçların yıpranmasına sebep olabilir. Yağlı saçlara özel geliştirilen şampuanlar saçların yağ dengesini korumasına yardımcı olur.

Kuru saçlar ise çok fazla elektriklenir ve kolay kırılır. Kuru saçlar için olan şampuanların kullanımı saçların yağ dengesini korumasına destek olur. Sık sık tercih edilen diğer bir bakım şampuanı ise kepeğe karşı şampuanlardır. Çok fazla görülen saç ve deri problemlerinden biri olan kepek, kadınlar ve erkeklerin en çok şikayetçi olduğu konulardan biridir.

Saçta oluşan kepek görünümü rahatsız edici olmaktadır. Kepek karşıtı şampuanlar bu probleme çözüm bulmaya yardımcı olur. Saç kremlerinde de şampuanlarda olduğu gibi ihtiyaca yönelik çeşitler bulunur. Saç kremlerinin durulama gerektiren ve durulama gerektirmeyen çeşitleri bulunur. İhtiyaca yönelik ve kullanım pratikliğine göre uygun olan ürünler tercih edilebilir.

Saç bakımından en sık kullanılan ürünlerden biride bakım yağlarıdır. Bakım yağları içeriğindeki bitki özleri ve yağlar ile saçı besler ve bakım yapar. Keratin yağları, onarıcı yağlar, besleyici yağlar gibi çeşitleri bulunmaktadır. Serumlar saç bakım ürünleri içerisinde oldukça fazla tercih edilen ürünlerden biridir. Serumlarda ihtiyaçlara göre farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Dökülme karşıtı, saçları canlandırıcı ve besleyici gibi saç serumları bulunmaktadır. Saç serumlarının içeriğindeki yağlar saçların daha sağlıklı görünmesini sağlar.  

Saç Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç bakım ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle ürünün kullanılacağı saçın yapısı ve ihtiyacı belirlenmelidir. Saçın ince telli, kalın telli, kıvırcık veya düz oluşu bakım ürünlerini seçerken bizi yönlendirir. Boyalı ve boyasız saçların ihtiyaçları farklıdır. Boyalı saçlar işlem gördüğü için daha kolay yıpranma yaşar. Bunun dışında saçlarda kepeklenme, saç dökülmesi, matlaşma, saç uçlarında kırık ve yıpranma gibi problemler olur.

Tüm bu saç özellikleri ve problemleri belirlendikten sonra ihtiyaca uygu olan ürün çeşidi seçilmelidir. Alınacak ürünlerin içerikleri incelenmelidir. İçeriğindeki maddelerin saçın ihtiyacı olan bakıma uygun olduğu kontrol edilmelidir. Ürün çeşidine karar verildikten sonra hangi markanın ürünün alınacağına karar verilmelidir. Bunun için kullanıcı yorumları ve değerlendirmeleri incelenebilir. 

Evde Saç Bakımı

Saçlar ne kadar sağlıklı olursa olsun döne dönem bakıma ihtiyaç duyar. Saç bakımları kuaförlerde yapılabileceği gibi ev ortamında da yapılabilir. Evde yapılan saç bakımları kuaförde yapılanlara göre daha hesaplı olur. Evde saç bakımı yapılmadan önce saç için uygun olan ürün seçilmeli ve satın alınmalıdır.

Saç bakım ürününü kullanmadan önce ambalaj üzerinde yazan talimatlar ve uyarılar dikkatlice incelenmeli ve uygulanmalıdır. Kuru veya ıslak saç için mi uygulanacağı, işlem sonrasında durulama gerektiriyor mu gibi önemli noktalar kontrol edilmelidir. Kutu üzerinde belirli saç bakım ürünün belirli bir süre saçta kalması gerektiğiyle ilgili bir ibare varsa bu dikkate alınmalıdır. 
Aradığınız saç bakım ürünlerini sitemizden tek tıkla satın alabilirsiniz.
 

Saç Bakımı
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun