Kozmela.com

DOĞAL KOZMETİK

Doğal Kozmetik kategorisinde 149 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Lavera Likit Eyeliner Siyah 01 Lavera Likit Eyeliner Siyah 01 229,50 TL 171,90 TL %25
İNDİRİM
Sepete Ekle

Doğal Kozmetik

İnsanlar hem güzel hem de bakımlı görünmek için geçmişten günümüze pek çok farklı malzeme kullanmışlardır. Kozmetik sektörü bu anlamda insanların arzu ettiği şekilde bakımlı ve dikkat çekici görünebilmesi dahası karakterini tarzını yansıtabilmesi için etkili ürünler sunmaktadır. Ancak değişen dünya, sağlıklı ve doğal olana yönelimin artışı kozmetik sektöründe de bir farklılaşma ortaya çıkartmıştır. Bu anlamda üreticiler insanların doğala yönelimlerini göz önünde bulundurarak organik kozmetik ürünleri üretmeye başlamışlardır.

Doğal Kozmetik Nedir?

Doğal organik kozmetik kısaca içeriğinde sentetik madde bulunmayan ürünler olarak tanımlanabilir. Kozmetik ürünlerde cilt adına kullanılan bazı ürünler emilim gösterir ve bu şekilde vücuda karışır. Bunun anlamı içeriği yapay olan ürünlerin içeriğinde bulunan zararlı bileşkeler vücuda karışır ve bu bileşkelerin vücuttan atılması oldukça zordur. Sağlıklı bir yaşam için sadece yediklerimize ve içtiklerimize değil kullandığımız hemen her ürüne dikkat etmek durumundayız. Bu nedenle gıda ürünlerinde olduğu gibi özellikle son yıllarda kozmetik ürünlerinde de doğal-organiğe olan ilgi artmış durumdadır.

İçinde doğal bileşen bulunan ürünler sağlıklı olmakla beraber ürünün göstereceği etkiyi artırmak için bitki özleri ile güçlendirilmiştir. Organik ürünlerde ana hedef sentetik bir bileşenle gösterilecek olan etkiyi bitkilerden sağlamaktır. Buradaki en önemli noktalardan bir tanesi de bitki özlerinin organik sertifikaya sahip olması gerektiğidir. Bu sertifikaya sahip ürünler güvenilir organik ürünlerdir.

Organik ürün ürettiği sertifikalanmış firmalar aynı zamanda uluslararası kabul görmüş markalara sahiptir. İçeriğinde petrol benzeri zararlı madde içermeyen doğal-organik bakım ürünleri güvenle kullanılabilmektedir. Doğal-organik kozmetik ürünleri içerisinde saç, cilt makyaj ürün çeşitleri yer almaktadır.

Doğal Kozmetik Markaları

Pek çok marka altında organik-doğal kozmetik ürünleri sunulmaktadır. Bunlar yıllardır insanların güvenle tercih ettiği markalardır. Bunlar arasında Caudalie, Ecowera, Nuxe, Incia, Organique, Hurraw, Dr. Plante, Arifoğlu, Weleda, Simple, Steriball gibi pek çok marka bulunuyor. Bu marka adı altında çıkan kozmetik ürünlerinin özelliği hiçbir sentetik madde içermemesi ve tamamen doğal bitki özleri kullanarak formüle edilmiş olmasıdır. Hem çevreye hem de insan sağlığına dost bu ürünler içeriğinde sentetik madde içeren normal kozmetik ürünlerin bıraktığı her etkiyi sağlamaktadır. O sebeple çevre dostu doğal bakım ürünleri kullanmak isteyen herkes için geniş yelpazede ürünler sunulmaktadır.

Güzel ve taze görünümlü bir cilde sahip olmak isteyenler, doğanın sunduğu en güzel kokuları üzerinde taşımak isteyenler ve saçlarında yine doğanın sunduğu bitkisel özlerin ışıltısını görmek isteyenler organik kozmetik ürünlerini tercih ediyor. Organik ürün sunan markaların tamamını ve ürünlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü anında sipariş verebilirsiniz.   

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun