SAÇ BOYASI

Saç Boyası kategorisinde 532 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Garnier Color Naturals Boya 9 Sarı Garnier Color Naturals Boya 9 Sarı 32,90 TL 18,10 TL %45
İNDİRİM
Sepete Ekle

Saç Boyası Fiyatları

Saç boyaları kişinin saçlarında bir yeniliğe gitmesi ya da saçlarındaki beyazları kapama adına kullanılan ürünlerdir. Saç boyaları hem erkek hem de kadınlar tarafından kullanılmakta olup sınırsız renk seçeneğine sahiptir. Saç boyası markalarının sunmuş olduğu pek çok renk bulunuyor ve bu seçeneklerden herkes favori rengini saçlarında kolaylıkla uygulayabiliyor. Saç boyaları kalite ve fiyatları ile birbirinden ayrılabiliyor. Ürün çeşitliliği oldukça fazla olduğundan her bütçeye uygun saç boyası bulunuyor.

Saç Boyası

Çok fazla saç boya markası olduğundan hangi markanın ürününü almak istediğinize karar vermeden önce renk seçimi yapmak gerekecektir. Çünkü her saç rengi herkese yakışmayabiliyor. Örnek vermek gerekirse beyaz bir tene sahip bir kişi için kızıl ideal bir renktir. Buğday tenliler için kontrast renklerin ideal olduğu düşünülüyor. Mesela buğday tenli biri için kızıl ya da patlıcan moru gibi renkler pek uygun düşmüyor. Çünkü bu renkler buğday teni soluk gösterebiliyor.

Tek başına ten renginin renk seçiminde yeterli olmadığını da belirtmek gerekiyor. Kişinin saçının gerçek rengi ve yoğunluğu da seçilecek renk bakımından önemli bir etken. Örnek vermek gerekirse koyu, dalgalı ve gür saçlara açık bir renk vermek uğraş gerektirebiliyor. Çünkü saç ne kadar yoğun ise renk farkı da o kadar kendisini belli edecektir.

Saç Boyası Renkleri

Saç boyası rengi denildiği zaman oldukça geniş bir renk skalası karşımıza çıkmaktadır. Sık bir şekilde tercih edilen saç boya renkleri arasında sarı, kahverengi, kestane, kızıl, mor gibi seçenekler öne çıkıyor. Bunun yanı sıra; açık kumral, küllü kumral, bakır, siyah, karamel, tarçın, gri, balköpüğü, çikolata kahve, badem kahve, dore, fındık kabuğu, karadut, buzlu kestane, koyu şeftali gibi akıllara gelebilecek her renk mevcut. Renklerin yanı sıra özellikle günümüzde sıklıkla tercih edilen organik saç boyaları ise doğal içeriği sayesinde saçların yıpranmasının önüne geçmeye yardımcı oluyor. Ayrıca organik saç boya çeşitleri saçın daha canlı ve doğal bir görünüme kavuşmasına katkı sağlıyor. Organik saç boyaları saça sadece renk vermekle kalmıyor beslenmesine ve güçlenmesine de destek veriyor.

Saç Boyası Markaları

Geçmişten günümüze kadar gelen ve kalitesi ile hala insanların tercihi olan pek çok marka bulunuyor. Bunun yanı sıra sonradan kurulmuş ancak yine kaliteli saç boyası çeşitleri ile insanların favorisi olmuş pek çok markadan bahsetmek mümkündür. Kalitesi ile yıllardır insanların ilk tercihlerinden bir tanesi olan Loreal Paris geniş renk skalası ile arzu edilen saç görünümüne kavuşmaya yardımcı oluyor. Bunun yanında Palette, Koleston, Igora Royal, Phyto, Wella, Milk Shake, Radical Color, Schwarzkopf, Vital gibi daha pek çok kaliteli ürün sunan marka bulunuyor. Bu markaların hemen hepsinin farklı fiyat aralıkları ile saç boyası seçenekleri bulunuyor. Bu anlamda her bütçeye uygun bir saç boyası bulmak mümkün oluyor.

Saç boya çeşitleri günümüzde eskiye oranla çok daha artmıştır. Arzu edilen tüm renk tonlarını bulmak mümkün hale gelmiştir. Yoğun renk sağlama özelliğinin yanı sıra bu saç boyalarının pek çok saçları güçlendirmeye ve korumaya yardımcı oluyor. Rengi saça hapseden saç boyaları ile uzun süre görünümü korumak mümkün oluyor. Saçları en iyi şekilde destekleyen saç boyası çeşitleri evde rahat bir şekilde uygulanabiliyor. Yani ne zaman boya ihtiyacı ortaya çıkarsa hızlı bir şekilde uygulamak mümkün oluyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ürünleri sıklıkla tercih edilen saç boyası markaları kadın ve erkeklerin en iyi sonucu alması adına güçlü ve etkili formüller kullanıyorlar. 

Pek çok marka ürünlerini organik olarak üretiyor. Saç boyasının organik olması doğal bitki özlerinden üretildiği anlamına gelir ve içeriğinde saça zararlı kimyasallar kullanılmamıştır. Bu sayede saçı boyarken aynı zamanda saç derisine zarar vermez. Doğal içerikleri ile saçın canlanmasına ve doğal bir görünüme kavuşmasına destek çıkarlar.

En İyi Saç Boyası

Saç boyasında kusursuzluğu arayanlar pek çok deneme yapıyor ve sonucunda kendisi için en iyi marka ve saç rengini buluyor. Oysa doğru rengi bulmak için birtakım detaylara dikkat etmek yeterli oluyor. En iyi saç boyası insanın ten ve saç rengine en uygun olandır. Ancak bu noktada boyanın içeriği de son derece önemli. Örneğin doğal içerikli saç boyaları saçları boyarken bakım da sağladığından sıklıkla tercih edilir. Pro-keratin gibi saçlar besleyen bileşenlere sahip pek çok saç boyası bulunuyor.

Eğer konu sadece renk vermek değil ayrıca beyazları kapatmak ise boyanın beyazları iyi bir şekilde kapattığından emin olmak gerekiyor. %100 beyaz kapama özelliği olan pek çok saç boya çeşidi bulunuyor. Bu saç boyaları uzun süre saçlardaki beyazları kapattığından tercih sebebi oluyor. İyi bir saç boyasında aranılacak bir diğer özellik de kolay bir kullanıma sahip olmasıdır. Bazı saç boyaları içerisinde saçı boyarken işe yarayabilecek tüm malzemeleri barındırıyor. Hatta bazı saç boyaları içerisinde boya sonrası saça bakım sağlayan saç maskeleri dahi bulunuyor. Kapsamlı bir saç boyaması için bu tip ekstra aparat ve malzemeler kolay bir kullanım sağlıyor.

Saç boyası tercih ederken dikkat edilecek unsurlardan bir tanesi de kişinin saç tipidir. Çünkü saç tipi rengin saçta nasıl görüneceği açısından önemlidir. Kalın telli saçlarda boya emilimi biraz daha fazla zaman alabilir. Şayet kalın teli ve uzun saçlara uygulama yapılacak ise yetmemesi riskine karşı iki kutu boya almaları tavsiye ediliyor. Şayet saç telleri ince ise boyanın emilmesi çok daha hızlı olacaktır. Bu sebeple boyama işlemi sonrası sık sık kontrol edilmesi önerilir.  

Tüm bu kriterleri göz önüne aldıktan sonra hangi markanın seçileceği ise kişinin zevk ve beklentisine kalmış durumda. Organik olup olmadığı, uygulama kolaylığı, aparatları, arzu edilen renk tonu hepsi ayrı ayrı değerlendirilmeli ve markaların boyaları kontrol edilerek en ideali tercih edilmelidir. Saç boyasında seçenek çok fazla olduğundan hemen herkes ideal saç boyasını rahatlıkla bulabilmektedir. En iyi saç boyası kişinin hayalindeki tonu en iyi şekilde sağlayan saç boyası olacağından ufak bir araştırma ile doğru saç boyası bulunabilir.

Saç boyası marka ve ürünlerinin tamamına Kozmela üzerinden ulaşabilir, inceleyebilir, karşılaştırma yapabilir ve en uygun saç boyasını uygun fiyat seçenekleri ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun anında sipariş verebilirsiniz.

Saç Boyası
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun