Kozmela.com

BEBEK DETERJANI

Bebek Deterjanı kategorisinde 21 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Dalin Bebek Bakım Seti Dalin Bebek Bakım Seti 399,90 TL 319,92 TL %20
İNDİRİM
Sepete Ekle

En İyi Bebek Deterjanı Çeşitleri

Kirlenen çamaşırları temizlemek için genel olarak deterjanlar kullanılır. Yıkanacak çamaşırların oranına göre kullanılan çamaşır deterjanı oranı değişiklik gösterir. Piyasada birçok çamaşır deterjanı çeşidi bulunur. Genel olarak kullanılan çamaşır deterjanı çeşitleri toz deterjan ve sıvı deterjanlardır. En çok tercih edilene çamaşır deterjanları ise toz deterjanlardır.

Çamaşırlar yıkanırken çamaşır deterjanın yanında yumuşatıcı veya leke çıkarıcı ürünlerde takviye olarak kullanılmaktadır. Çamaşır deterjanları içerisinde çok fazla miktarda kimyasal bulundurabilmektedir. Bu sebeple bebeklerin çamaşırları yıkanırken onların hassas cildine uygun olarak geliştirilmiş bebek deterjanları kullanılmalıdır.

Üzerimize giyindiğimiz giysiler tenimizle temas etmektedir. Çamaşırlar deterjan ile yıkanırken iyi durulanmaz ise üzerinde deterjan kalıntısı kalabilir. Deterjan kalıntısı kalan çamaşırlar, sağlığı olumsuz etkileyebilir. Bunun gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için çamaşırların iyice durulandığından emin olunmalı ve yeterli oranda deterjan kullanılmalıdır.

Çamaşır makinesinde veya elde yıkanan çamaşırların suyu tekrar doğaya karışmaktadır. Bu sebeple gereğinden fazla deterjan kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Bebekler, anne ve babalar için dünyadaki en kıymetli varlıklardır. Ebeveynler bebekleri için her zaman en iyiyi ve en güzeli isterler. Bu sebeple bebeklerinin yedikleri yemekleri, giyindikleri kıyafetleri özenle seçerler. Bebeklerin çamaşırlarını yıkarken kullandıkları deterjanlarda dikkat edilen diğer unsurlardandır.

Bebeklerin cildi yetişkinlere oranla daha hassas olduğu için yetişkin deterjanları çamaşırlarını yıkarken kullanılmamalıdır. Çünkü yetişkin deterjanlarında bebekler için zararlı kimyasallar bulunabilmektedir. Bebek deterjanları bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. İçeriği doğal ve temizidir. Her bebek deterjanları genel itibariyle paraben, silikon, SLS, boya ve zararlı maddeler içermez.

Bebeklerin Kıyafetleri ve Çamaşırları Yıkanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek cildi hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple onlar için daha fazla özen göstermeli ve dikkat etmeliyiz. Bebek çamaşırlarının temizlenmesi de bu özeni gösterdiğimiz alanlardan biridir. Öncelikle bebekler için yeni bir kıyafet, önlük, çamaşır vb. giyilebilecek ürünler alındığında muhakkak bebeklere giydirmeden önce yıkanmalıdır. Ürünler satın alınma aşamasına gelene kadar birçok yerde bulunmuş ve sağlık için zararlı olabilecek maddelerle temas etmiş olabilir. Bu sebeple giysiler yıkanmalıdır.

Bebek giysileri yetişkinlerin kıyafetlerinden ayrı yıkanmalıdır. Bebek giysileri bebek deterjanları ile yıkanmalı ve yıkama derecesi, yıkama programına çok dikkat edilmelidir. Yetişkinler için olan deterjanlarda çok fazla kimyasal bulunabildiği için yetişkinler için olan deterjanlar kullanılmamalıdır. Bebeklerin çamaşırları yıkanırken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu çamaşırların durulanmasıdır.

Bebeklerin çamaşırlarının iyi durulandığından emin olunmalıdır. Gerekli ise çift durulama yapılabilir. Çamaşırların iyi durulanmaması giysilerde deterjan kalıntısına sebep olabilir. Deterjan kalıntısı bebeklerde cilt problemlerine sebep olabilir. Bebek çamaşırları yıkandıktan sonra ütülenmesi önemlidir. Ütüleme sırasında giysilere yapılan yüksek ısı, giysilerin daha hijyenik olmasına destek olacaktır.

Bebek Deterjanı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebeklerin cildi yetişkinlere göre oldukça hassas ve narindir. Bebeklerin yemekleri, oyuncakları, kıyafetleri, kişisel bakım ürünleri kısacası bebekler için kullanılan her ürün onların cildine ve hassas yapılarına uygun olmalıdır. Çamaşırları için kullanılacak deterjanlarda aynı özende seçilmelidir.

Piyasada bebekler için uygun olan birçok deterjan markası bulunmaktadır. Bebek deterjanları seçilirken içeriği temiz ve doğal ürünler tercih edilmelidir. İçerisinde paraben, silikon, SLS, boya, alerjen ve zararlı maddelerin olmadığı ürünler araştırılmalı ve satın alınmalıdır. Bebekler için uygun olmayan deterjanların kullanımı bebeklerin cildinde kızarıklık, kaşıntı, yanma gibi cilt problemlerine sebep olabilir. Bebekler için deterjan alınırken markalar araştırılmalıdır. İçerikleri dikkatlice incelenmeli ve kontrol edilmelidir.

Bebek Deterjanı Fiyatları

Ebeveynler bebekleri için her zaman en iyisini ve en sağlıklısını almak isterler. Bebeklerin cildi yetişkinlere göre daha narin yapıdadır. Bebeklerin giysileri sık sık kirlenmektedir. Bu sebeple çok sık yıkanmaktadır. Bebek deterjanları bebeklerin narin cildi için özel olarak geliştirilmiştir. Bebekler önlüklerini, kıyafetleri, nevresimlerini emmeye çalışabilir. Bu sebeple bebekler için uygun deterjanlar ile çamaşırların yıkanması gerekmektedir.

Bebek deterjanları için birçok fiyat alternatifi bulunmaktadır. Bebek deterjanları içeriği itibariyle yetişkin deterjanlara göre daha doğal ve temiz içerikli olduğu için fiyatları daha pahalı olabilmektedir. Bebek deterjanlarının fiyatını ürünün içeriği, markası, gramajı gibi faktörler etkilemektedir. Uygun fiyatlı deterjanları almak için kampanyalar ve indirimler takip edilip alışverişler yapılabilir.

Bebek Deterjanı Markaları

Dalan Roxy Matik Sabun Kokulu Toz Sabun bebeklerin cildine uygun olarak tasarlanmıştır. %100 bitkisel yağlar kullanılarak üretilmiştir.
Dalin Sıvı Çamaşır Deterjanı hipoalerjeniktir. Bebeklerin hassas cildi için özel olarak tasarlanmıştır. İçerisinde cildi tahriş edecek zararlı maddeler bulunmamaktadır.

Dalan Doğal Granül Sabun SLS, paraben, GMO, ftalat, boya ve fosfat içermez. %100 zeytinyağlı bitkisel sabundan üretilmiştir ve hayvansal madde içermez.

Dex Baby Bitkisel Toz Sabun doğa dostudur. Doğada tamamen çözülür. Bebeklerin çamaşırları için özel olarak geliştirilmiştir. %100 bitkisel içeriğe sahiptir.

Unibaby Biberon ve Emzik Temizleyici çamaşırların yıkanması sırasında kalıntı bırakmaz. Bebek aksesuarlarının temizliği için uygundur.

Biobaby Atocare Konsantre Yumuşatıcı Pembe çevre dostudur. Çamaşırları soldurmaz ve hoş kokmasına yardım eder. Bebeklerin hassas cildine zarar vermemesi için özel olarak geliştirilmiştir. Paraben, boya ve parfüm alerjenleri içermez. %97’si doğal içeriklidir.

Omo Bebek Hassas Ciltler Sıvı Çamaşır Deterjanı kolay çözülür ve kalıntı bırakmaz. Hızlı bir şekilde durulanır. Bebek çamaşırlarının temizlenmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

Ecos3 Organik Bebek Çamaşır Temizleyici çamaşırları sertleştirmez ve renklerini korur. Lekeleri çıkarmaya yardımcı olur. Parfüm içermez.
Minoris Baby Organik Biberon ve Emzik Temizleme Sıvısı’nın içinde SLS, optik ağartıcı, sentetik parfüm, boya, paraben, petro kimya ve fosfat bulunmaz. Kokusuzdur. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

U Green Clean Baby Bitkisel Leke Çıkarıcı renkleri soldurmaz. Çevre dostudur. Bebekler ve hassas ciltlere sahip kişilerin çamaşırları için uygundur. İçeriğinde SLS, klor, paraben, fosfat gibi zararlı maddeler bulunmaz. Bebek maması ve gıda gibi lekelerin temizlenmesine yardımcı olur.

The LifeCo Baby Organik Çamaşır Deterjanı kalıntı bırakmaz ve suda kolay çözünür. Parfümsüzdür. Amonyak, ağartıcı, boya ve fosfat içermez. Bebek çamaşırları için özel olarak geliştirilmiştir.

Bebek Deterjanları Yetişkinler İçin Uygun mu?

Bebek deterjanları isminden de anlaşılacağı gibi bebeklerin hassas cildi için özel olarak geliştirilmiştir. İçerisinde paraben, silikon, boya gibi çeşitli zararlı maddeler bulunmaz. Bu sebeple hassas cilde sahip yetişkinler de bebek deterjanlarını kullanabilirler. Bunun dışında doğal ürünleri kullanmaya özen gösteren bireyler de çamaşırlarını yıkarken bebek deterjanlarını kullanabilirler.

Bebek Deterjanı
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun