Kozmela.com

DİŞ FIRÇASI

Diş Fırçası kategorisinde 234 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo
Tepe Supreme Soft Diş Fırçası Tepe Supreme Soft Diş Fırçası 179,00 TL 161,10 TL %10
İNDİRİM
Sepete Ekle

Diş Fırçası

Kişisel bakımın önemli bir parçası olan ağız bakımı, diş ve diş eti sağlığı için oldukça önemlidir. Ağız sağlığı içerisinde yer alan diş temizliği gündelik hayatımızın bir parçasıdır. Düzenli diş temizliği yapılmadığı takdirde dişlerde çürümeler, sararmalar meydana gelebilmektedir. Sağlıklı diş ve diş etleri için dişlerin günde en az 2 kere fırçalanması gerekmektedir.

Diş Fırçası Nedir?

Diş fırçasının basit tanımı dişleri temizleme amacına hizmet edebilmek için sert kıllardan oluşan fırça türüdür. Farklı renk ve çeşitlerde bulunan diş fırçalarının hepsi dişlerdeki yemek artıklarını arındırmak ve diş sağlığını korumak için üretilmiştir. Diş aralarına girebilecek incelikte kılları bulunan diş fırçası, diş aralarındaki yemek artıklarını temizler ve plak oluşumunu önlemeye yardım eder.

Diş Fırçası Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle diş yapısına, diş büyüklüğüne ve varsa diş eti problemlerine uygun diş fırçası tercih edilmelidir. Çok hassas diş etlerine sahip olanlar daha yumuşak kıllara sahip diş fırçaları kullanmalıdır. Sert kıllara sahip diş fırçaları daha iyi bir temizlik sağlar düşüncesi yanlıştır. Diş fırçası orta sertlikte olmalıdır. Diş fırçasına mercimek tanesi kadar diş macunu eklenmeli ve önce arka dişlerden başlayarak yukarı-aşağı hareketlerle dişler fırçalanmalıdır.

Diş Fırçası Çeşitleri

Manuel Diş Fırçaları: Manuel kullanıma uygun yumuşak, orta, sert şeklinde farklı kıl yapısına sahip diş fırçalarıdır. Her türlü diş yapısına ve problemine uygun olarak hazırlanmış modelleri bulunur.

Şarjlı Diş Fırçası: Şarjlı diş fırçası modelleri dişlerinizi en hassas ve etkili şekilde fırçalamanıza yardımcı olur. Dişlerinizde en etkin temizlik için en ideal fırçalama süresi konusunda da sizi tetikleyerek dişlerinizi en uygun sürede fırçalamanızı sağlarlar. Şarj edilebilir özelliği ile de uzun süre kullanıma uygundur. 6 ayda bir diş fırçası başlıklarını değiştirerek dişlerinizi fırçalamaya devam edebilirsiniz. Şarjlı diş fırçası markaları arasında en sevilen marka Oral-B şarjlı diş fırçası modelleridir.

Bambu Diş Fırçası: Doğa severler tarafından sıkça tercih edilen bambu saplı diş fırçaları geri dönüştürülebilir ambalaja sahiptir.

Hassas Diş Etlerine Uygun Diş Fırçası: Diş eti hassasiyeti bulunanlar için özel tasarlanmış fırça kılına sahiptirler. Diğer fırçaların aksine daha ince ve yumuşak kıllardan oluşmakta ve dişlere narin bir temizlik sunmaktadır.

Uzun Kıllara Sahip Diş Fırçası: Dişlerin büyüklüğüne ve kalınlığına göre diş fırçası seçimi oldukça önemlidir. Uzun ve kalın dişlerin arasına normal kıl boyutuna sahip diş fırçaları yetersiz kalabilmektedir. Diş aralarına girebilmesi ve yeterli temizlik sağlanması için uzun kıllara sahip diş fırçaları tercih edilmelidir.

Pilli Diş Fırçası: Pille çalışabilen otomatik diş fırçalarıdır. Belirli aralıklarla pil değiştirerek kullanıma devam edebilirsiniz. Pilli diş fırçası modellerinin çocuklar için birçok model seçenekleri vardır.

Çocuklara Özel Diş Fırçaları: Diş fırçalama alışkanlığı küçük yaştan itibaren çocuklara kazandırılmalıdır. Küçük dişlere ve hassas diş etlerine sahip olmaları sebebiyle özel boyut ve işlevdeki çocuk diş fırçalarını tercih etmelisiniz. Ayrıca eğlenceli ambalajlarıyla çocukların özel ilgisini çekmektedir.

Diş Fırçası Seçerken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

*Diş fırçaları çok sert olmamalı, orta sertlikteki diş fırçaları kullanılmalıdır. Fırça tercihi yaparken, doktorunuza danışarak da size en uygun fırçayı kullanabilirsiniz.

* Fırçalar 3 ayda bir düzenli olarak değiştirilmelidir.

*Diş fırçası kullanılmadan önce ıslatılmamalıdır.

*Diş problemine uygun olarak diş fırçası seçilmelidir.

*Diş fırçası dik konumda muhafaza edilmelidir.

*Fırçanızı saklarken, diş fırçası kapakları kullanmanız, hijyenik kalması için oldukça önemlidir.

En İyi Diş Fırçaları

Kozmela’da çok sevilen Colgate, Rocs, Oral-B, Splat, Sensodyne, Humble Brush ve Signal gibi markaların diş fırçaları bulunmaktadır. Bunlardan en sevilenleri;

Oral-B Diş Fırçası Complete extra uzun kıllara sahip olması sebebiyle diş aralarına girerek derin temizlik yapılmasına olanak sağlar. Özel kıl kesimi ile dişleri özenle ve nazikçe temizler.

En çok tercih edilen şarjlı diş fırçalarından biri Oral-B D100 Vitality Cross Action Şarjlı Diş Fırçası’dır.

Pratik kullanımı ve özel fonksiyonları sayesinde dişleri derinlemesine temizlemeye yardımcı olur. Gövdesinde bulunan zamanlayıcı sayesinde dişlerinizi ne kadar süre fırçalamanız gerektiğini gösteren iki dakikalık bir zamanlayıcı bulunmaktadır.

Ağız sağlığının başta gelen ürünlerinden diş fırçalarını tek tıkla sepetine ekleyebilir ve güvenilir alışverişin keyfini doyasıya yaşayabilirsin.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun