ÇOCUK KİTABI

Çocuk Kitabı kategorisinde 163 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Net Çocuk Yayınları Hayvanlar Net Çocuk Yayınları Hayvanlar 17,25 TL 11,25 TL %35
İNDİRİM
Sepete Ekle

Kitap

Çocukların hem okuma alışkanlıklarını geliştirmek hem de hayal dünyasına yeni bir şeyler katmak için çocuk kitapları son derece önemlidir. Henüz daha bebek yaşta resimli kitaplarla aşılanan bu alışkanlık daha sonra bir tutkuya dönüşüyor.

Çocuk kitaplarının temel amacı çocuğun bulunduğu yaş grubuna göre gelişimine katkı sağlamaktır. Bu sebeple ebeveynler çocukların yaş grubuna uygun bir şekilde çocuk kitabı seçmelidir. Çocuk kitaplarının bir diğer önemli amacı çocuğun ruhsal gelişimine katkı sağlamaktır. Çocuğun insanları, doğayı, hayvanları algılamasında ve sevmesinde çocuk kitaplarının büyük katkısı vardır.

Okuma Kitapları

Çocuk okuma kitapları içerisinde birbirinden farklı öykülerin yer aldığı derlemeler bulunuyor. Bu öyküler çocukların hayal dünyasını genişlettiği gibi ayrıca çevresini iyi tanımasına da katkı sağlıyor. Çocuk okuma kitapları yaşa göre birbirinden ayrılıyor. 6-12 yaş ve 12+ yaş grupları için okuma kitapları bulunuyor. Bunlar çocuğun yaşına göre basitten daha detaylı içeriklere doğru gidiyor. Okul öncesi kitapları 6 yaş ve öncesi grubu çocuklar için uygundur ve daha çok resimli anlatımlar söz konusudur.

En İyi Okul Öncesi Kitapları

Okul öncesi ya da anaokulu dönemindeki çocuklar için resim ağırlıklı ve daha hafif metin içerikli kitaplar tercih edilmektedir. Ayrıca bu kitaplar çocuğun ilgisini çekebilecek renk ve motiflerle süslüdür. Açılıp kapanan, karakterleri kartondan hareket ettirilebilen kitaplar okul öncesi çocukların oldukça ilgisini çekmektedir. Bunlar tekrarlayarak öğrenme konusunda da büyük fayda sağlayan kitaplardır.

Bazı çocuklar ise daha anaokuluna gitmeden önce okuma yazmayı öğrenmiş oluyor. Çocuğunuzun okuma alışkanlığını edinmesi için daha çok onunla beraber okumaya ve beraber kurgular yapmaya çalışmanız çocuğunuzun kitap alışkanlığını edinmesi için faydalı olacaktır. Bunun için piyasada pek çok hikâye kitabı bulunuyor. Çocuğunuzun kitaba ilgi göstererek kendi başına okumasını istiyorsanız mutlaka günlük hayatından bir şeyler içeren kitaplar tercih etmeye özen gösterin. Kelimeler tanıdık olursa o kadar çok hoşuna gidecek ve kitabı kendi okumak isteyecektir.

En iyi okul öncesi kitap seçenekleri arasında resimli ve çocuğun ilgisini çekebilecek pek çok seçenek bulunuyor. Bunlardan dilediğinizi seçebilir ve çocuğunuza okuma alışkanlığını aşılayabilirsiniz. Birbirinden farklı ve her yaş grubuna hitap eden çocuk kitaplarını Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz kitabı hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun