Kozmela.com

VİTAMİNLER

Vitaminler kategorisinde 162 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Voop Vitamin C 1000 Mg 30 Tablet Voop Vitamin C 1000 Mg 30 Tablet 279,00 TL 195,30 TL %30
İNDİRİM
Sepete Ekle

Vitaminler

Vitamin dediğimiz insanların hayatını sürdürebilmesi için vücudun ihtiyaç duyduğu organik, küçük bileşiklerdir. Çoğu vitamini yiyeceklerden almak mümkündür. Çünkü insan vücudu vitaminleri gerektiği kadar üretemez ya da hiç üretemez. Örnek vermek gerekirse C vitamini insanlar için önemlidir. İnsan vücudu C vitaminini fizyolojik olarak üretemez.

Buna benzer şekilde insanların D vitaminini alabilmesi için güneş ışığından faydalanması gerekir. D vitamini yiyeceklerden sağlanabilecek bir vitamin değildir. Her vitaminin insan vücudunda farklı bir görevi vardır ve her birini yeteri kadar alınmalıdır.

Vitamin Özellikleri

Çeşitliliğe baktığımızda toplamda 13 farklı vitamin çeşidi olduğunu görüyoruz. Bu vitaminler yağda ya da suda çözünürler. Suda çözünenlere oranla yağda çözünenler vücutta depolanması çok daha kolay olmaktadır.

Vitamin bakımından doğal besinler tercih edilmelidir ancak bazen ciddi vitamin eksikliklerinde takviye destek alınması uygun olabilir.

Yeterli ve dengeli beslenmenin yetersiz kaldığı yerlerde vejetaryenler, demir eksikliği yaşayanlar, gebe, emziren kadınlar, menopoz, yaşlılık, kemik kaybı fazla olan kadınlar, besin alımını engelleyen durumları olanlar, uzun müddet ilaç kullananlar, diyaliz tedavisi gören hastalar, alerjik hastalığı olanlar vb. doktor tavsiyesi ile vitamin desteği alabiliyorlar.

Vitamin Hapları

Vitamin desteği alınacağı zaman ihtiyaca yönelik vitamin hapının kullanılması gerekir. Vücut hangi vitamine ihtiyaç duyuyorsa ona yönelik bir destek almak önemlidir. Her vitamin eksikliği kendisini farklı bir şekilde belli eder. Örneğin B12 vitamini sağlıklı beyin fonksiyonları açısından önemlidir. Ayrıca kırmızı kan hücrelerinin üretiminde de önemli görev üstlenir. B12 azalması ile beyin-sinir sisteminde problemler görülebiliyor. Bitkinlik, unutkanlık, halsizlik kendisini ciddi bir şekilde gösteriyor.

Omega-3’ler, B12 ve D vitaminleri dışarıdan sıklıkla tercih edilen takviyeler arasındadır. C vitamini soğuk algınlığı gibi durumlar için tedbir olarak alınıyor. Çinko ve E vitamininin gözlere destek olduğu biliniyor. Kemik sağlığı için D,K, magnezyum, potasyum ve kalsiyum vitaminleri önemlidir. Özellikle ince kemik sorunlarında genellikle bu vitaminler kontrol edilir.

İhtiyaç duyulan vitaminler uygun şartlar olduğu takdirde dışarıdan alınabilir. Bunun için ihtiyacı iyi tespit etmek ve uygun vitamini almak gerekiyor. Pek çok vitamin takviyesi bulunuyor. Vitamin hap çeşitlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir, dilediğinizi hemen sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun