Kozmela.com

NUTRAXİN

Nutraxin markasında 58 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Nutraxin Vitamin Çeşitleri

İnsan vücudu temel işlevlerini yerine getirebilmesi için birtakım vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Bu bileşenler genellikle günlük olarak tüketilen çoğu gıdada bulunur. Protein, değerli yağ ve minerallerin yeterli düzeyde alınması vücut sağlığının korunması açısından önemlidir. Pek çok sebze, meyve ve tahılda insan vücudunun ihtiyacını karşılamaya yardımcı vitamin ve mineral söz konusudur. 

Nutraxın ne işe yarar?

Bunların düzenli olarak tüketilmesi sağlıklı bir yaşam açısından önem arz eder. Ancak bazı durumlarda insanlar bu bileşenleri gıdalarla yeteri kadar sağlayamaz. Bu gibi durumlarda ise doktorun da tavsiyesi ile takviye gıda alınabilir ve bünye için bir destek alınabilir. Nutraxin takviye gıda çeşitleri insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bileşenleri takviye etmeye yardımcı olur. Bunlar her ne kadar normal gıda yerine geçmese de alınan gıdaları destekleyen bir yapıda olduğundan bünyeye yardımcı olabilmektedir. 

Her insanın vücut çalışma dinamiği ve ihtiyacı birbirinden farklı olabilir. Vücutta eksik olan bileşenlerin tespit edilmesi için çeşitli testler yapılmaktadır. Bu testler neticesinde vücudun ihtiyacı olan birtakım vitamin ve mineraller ortaya konabilir. Bir beslenme programı dahilinde bu eksik olan vitamin ve mineralleri almak mümkündür. Ancak bazı sağlık nedenlerinden ötürü ya da farklı sebeplerden gıdalarla alınamayan bu vitamin ve minerallerin takviye edilmesi gerekir. 

Örneğin kalsiyum süt ve süt ürünlerinde yoğun şekilde bulunur. Ancak yeteri kadar süt ve süt ürünü tüketilmemesi durumunda kalsiyum eksikliği ortaya çıkar. Kemik gelişiminde son derece önemli olan kalsiyum ciddi bir ihtiyaçtır. Normal gıdanın yanında alınacak takviye gıda ile bu açığı kapamak mümkün olabilmektedir.

Et ve balık tüketiminin yeterli derecede sağlanamaması durumunda ise omega 3 eksikliği ortaya çıkabilir. Nutraxin omega 3 takviyesi normal gıdaların yanında alınabilir ve omega 3 açığının kapanmasına katkıda bulunabilir. Omega 3 kemik, eklem, kas yapılarının güçlenmesi adına önemlidir. Normal besinlerle yeteri kadar alınamayan vitamin ve mineraller vücudu büyük ölçüde olumsuz yönde etkileyecektir. Gıdaların verimsiz olması ya da bu gıdaların yeteri kadar tüketilememesi gibi durumlarda vücutta birtakım problemler ortaya çıkabilmektedir.  

Nutraxin Takviye Gıda Çeşitleri

Vücudun magnezyum, kalsiyum, çinko, omega 3 gibi faydalı bileşenleri mutlaka alması gerekir. Bununla beraber vücudun dayanıklılığını artıran, vücudun bir arada kalmasına yardımcı olan kolajen de son derece önemli bir proteindir. Kolajen üretimi yaşlanmaya bağlı olarak azalmaya başlar. Yaşı ilerleyen insanlarda özellikle kemiklerde pek çok ağrı, sızı görülmektedir. Bunun nedeni kolajen üretiminin azalmasıdır. Nutraxin collagen bir takviye gıda olarak kolajen desteği sağlamaktadır. Cildin sıkılaşmasına katkıda bulunan Nutraxin kolajen ciltteki kırışıkları azaltmaya, cilt ve kasları desteklemeye yardımcı olur. Eklemlerin daha esnek ve hareketli olmasına yardımcı olur. 

Kolajen üretiminin desteklenmesi cilt üzerinde yapıcı etkiler ortaya çıkarır. Cilt yenilenmesine yardımcı olur ve cildin daha sağlıklı canlı görünmesine de katkı sağlar. Mineral ve protein desteği sunan Nutraxin doktorun da tavsiye edeceği kullanım talimatı ile olumlu etkilerini kısa sürede gösterebilir. İnsanların ihtiyaç duyduğu bileşkelerin bir kısmı vücut tarafından depolanırken bir kısmı vücutta depolanmaz ve mutlaka dışarıdan takviye edilmesi gerekir. Bu gibi durumlarda takviye gıda desteğinden faydalanılabilir.

Vitamin çeşitleri yağda ve suda çözünmek üzere iki gruba ayrılır. Yağda çözünen vitaminler içerisinde A, D, E ve K vitaminleri bulunur. Bunlar karaciğerde depolanabilir niteliktedir. Ancak B ve C suda çözündüğünden depolanma gibi durum söz konusu olmaz. Vitaminler insanın sağlıklı bir yaşam sürdürmesi açısından önemlidir. Bu sebeple yeterli derecede alınmalıdır. Alınmadığı takdirde pek çok hastalık kendisini gösterebilir. Vitamin ve mineraller pek çok organın işlevini yürütebilmesi açısından da önem taşır. Bağışıklık sisteminin düzgün bir şekilde çalışması, hastalıklara karşı vücudun savunulması açısından yine bu vitamin ve minerallerin yeterli düzeyde vücuda alınması gerekir. Nutraxin takviye gıda çeşitlerinde bağışıklık sistemini destekleyen vitaminler de yer almaktadır. 

C vitamini özellikle kış aylarında pek çok hastalıklara karşı vücudun kendisini savunması açısından önemlidir. C vitamini pek çok meyve ve sebzede bulunur ancak yeterli düzeyde alınmadığında Nutraxin C vitamini takviye gıda bu konuda yardımcı olabilir. Vücudun özellikle kış aylarında direncinin düşmemesi için C vitamin destekli Nutraxin takviye gıdalar kullanılabilir. 

Özellikle mevsim geçişlerinde insan bünyesi son derece hassas olur ve bağışıklığı zayıflayabilir. Böyle durumlarda beslenmeye çok daha dikkat etmek gerekir. Çünkü bünye bu gibi geçişlerde çok fazla vitamin ve mineral desteğine ihtiyaç duyar. Zayıflayan bağışıklık sistemi pek çok hastalığa da kapı açar. B12 gibi vitaminler normal kan hücresinin oluşmasına destek verdiğinden önemli bir vitamindir. B grubu vitaminleri bir arada bulabileceğiniz Nutraxin B vitamin complex ihtiyaç duyulan tüm B vitamin içeriklerini bir kerede almaya yardımcı olabilir. 

B vitamini grubuna baktığımızda B1 vitaminin normal enerji oluşumuna verdiği desteği görebiliriz. B2 vitamini ise insan bünyesinin daha dirençli olmasına, yorgunluk belirtilerinin giderilmesine yardımcı olan bir vitamindir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında yorgun düşen bünye pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden olabilir. Pek çok insanın karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de demir eksikliğidir. Demir eksikliği neticesinde bünye zayıf düşebilir. Ciltte kuruluk, saçlarda yıpranma gibi durumlar genellikle demir eksikliği ile karşımıza çıkan durumlardır. Nutraxin demir takviyesi ile normal beslenmeye katkı sağlayabilir ve bünyenizdeki demir eksikliğini gidermeye yardımcı olabilirsiniz.

Nutraxin Artroflex ise özellikle spor yapanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Hyalüronik asit ve kolajen desteğini bu ürünlerde görmek mümkündür. Yüksek tempoda spor yapanlar için eklemler son derece önemlidir. Bununla beraber kaslar için de kolajen desteği mutlaka gerekir. Kolajen desteği sunan Nutraxin takviye gıda eklem ve kasların normal fonksiyonlarını sürdürebilmelerine olanak sağlar. 

Sağlam ve zinde bir bünye için vitamin alımının eksiksiz olması gerekir. Kaliteli bir yaşam için vücudun ihtiyaçlarını göz ardı etmemek gerekir. Vücudun daha formda kalması, yaşam kalitesinin yükselmesi ve daha enerjik olması için bu vitaminler düzenli olarak alınmalıdır. Normal gıda tüketimi ile alınabilecek bu vitamin ve mineraller daha iyi bir yaşamın anahtarı konumundadır. Vücut direnci olduğu müddetçe hem iş hem de okul hayatında başarılı olmak mümkündür. 

Bu vitamin ve mineraller sadece vücut için değil cilt ve saç sağlığı açısından da önemlidir. Nutraxin takviye gıda çeşitleri içerisinde keratin ve biotin desteği sağlayan ürünler de bulunmaktadır. Biotin saçların korunması, güçlenmesi ve sağlıkla parlaması açısından önemlidir. Biotin desteği sağlayan Nutraxin takviye gıda çeşitleri saç ve tırnaklar üzerinde etkili olmaktadır. Saçları hassas, sönük ve kırılmaya, dökülmeye meyilli kişiler için biotin içerikli Nutraxin takviye gıda çeşitleri kullanılabilir. 

Keratin içerikli Nutraxin takviye gıda çeşitleri özellikle kırılmaya meyilli zayıf tırnaklar üzerinde etkisini göstermektedir. Güçlü, bakımlı tırnaklar için keratin son derece önemlidir. Tablet formundaki keratin destekli Nutraxin takviye gıdanın tüketimi de oldukça kolaydır. Düzenli kullanımda sağlıklı, güçlü tırnaklar sağlanmasına katkı verir.  

Nutraxin takviye gıda çeşitleri içerisinde yer alan multivitaminler erkek ve kadınların ihtiyaç duyduğu vitaminleri kompleks şekilde sunar. Bir karışım olarak düşünebilecek olan multivitamin aynı anda farklı vitamin desteğini sağlar. Nutraxin multivitamin takviye gıdaları içerisinde birden fazla vitamini, minerali ve farklı bitkisel içerikleri barındırır. Yorgunluk, bitkinlik gibi durumlara karşı bir destek olarak bu multivitamin kompleks takviye gıdaları kullanılabilir. Bunlar normal gıda ile birlikte kullanıldığında bir takviye olarak etkisini göstermektedir. 

Nutraxin takviye gıda çeşitleri insanların ihtiyaçlarına yönelik formüle edilmekte olup insan bünyesinde ihtiyaç duyulan önemli vitamin ve mineral bileşenleri bir destek olarak sunar. Nutraxin takviye gıda çeşitleri farklı içeriklerle tüketicilere sunulmaktadır. Doktor tavsiyesi ile ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin desteklenmesi için kullanılabilmektedir. 

Nutraxin takviye gıda çeşitlerini sitemizde yakından inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olan ürünü tek bir tıklama ile sipariş verebilirsiniz. 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun