Kozmela.com

MAKYAJ BAZI

Makyaj Bazı kategorisinde 33 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo
Maybelline Baby Skin Makyaj Bazı 22ml Maybelline Baby Skin Makyaj Bazı 22ml 449,90 TL 314,93 TL %30
İNDİRİM
Sepete Ekle

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj bazı daha kalıcı olması amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda primer kelimesi de makyaj bazı için kullanılmaktadır. Cildinde pürüzsüzlük isteyen her kadının tercih etmesi gereken bir üründür. Cilt lekeleriniz, akne, sivilce, kızarıklık vs ise varsa cildinizde fondöten, BB veya CC uygulamadan önce makyaj bazı kullanmalısınız. Fondötenin ciltte daha pürüzsüz, homojen yayılmasını sağlamaktadır.

Baz uygulaması nemlendiriciden sonra fondöten uygulamasından önce kullanılmalıdır. Makyaj bazlarının çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Yağlı ciltler için ayrı, kuru ciltler için ayrı makyaj bazı bulunmaktadır. Likit veya jel formunda olabilmektedir. İçeriği ise tamamen doğal olan veya kimyasal içeriklerle oluşturulan bazlar bulunmaktadır.

Makyaj bazı çeşidi ve yapısı çok fazla farklılıklar göstermektedir. Tercih yaparken kararsız kalabilirsiniz. En iyi makyaj bazını seçmek için cilt yapınızı göz önünde bulundurun, makyajınızdan nasıl bir sonuç elde etmek istediğinizi belirlemelisiniz.

Makyaj Bazı Çeşitleri

Kuru Ciltler İçin Makyaj Bazları

Kuru ciltler makyaj bazı tercih ederken nemlendirici özelliği bulunan makyaj bazları tercih etmelilerdir. Kuru cilt yapısı cildin pullanmasına ve daha çabuk kırışmasına müsait olan cilt tipidir. Kuru ciltler makyaj öncesi baz uygulaması yaparsa cilt daha nemli, ışıltılı, uygulanan fondöten daha pürüzsüz, daha kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Uygulanan makyaj bazı ciltte astar görevi gördüğü için fondötenin ince kırışıklıklar arasına dolmasını engelleyerek pürüzsüz bir görünüm sağlamaktadır. Kuru cilt tipleri makyaj öncesi nemlendirici uygulaması sonrasında ise nemlendirici özellikli baz kullanarak cildin parlak, ışıl ışıl olmasını, daha aydınlık, genç görünmesini ve makyajınızın gün boyunca taze kalmasını sağlar.

Yağlı Ciltler İçin Makyaj Bazları

Yağlı cilt tipleri gün içerinde çok fazla sebum ürettiği için cilt çok parlamakta ve makyajı akmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için makyaj öncesi mat özellikli makyaj bazı tercih edilmelidir. Yağlı ciltler baz uygulaması yaparak ciltteki gözeneklerin daha küçük görünmesini sağlayabilirler.

Yağlı cilt yapısına sahipseniz fondöten uygulamasından sonra pudra, makyaj bittikten sonra ise parlamayı engellemek için pudra uygulaması veya makyaj sabitleyici spreyler kullanılabilir.

Hassa Ciltler İçin Makyaj Bazları

Hassa ciltler hava şartlarından, stresten, makyaj ürünü uygulamalarından çabuk etkilenen cilt tipleridir. Hassas cilt üzerine üst üste makyaj malzemesi kullanmak cildi yorabilir, kızarıklık oluşabilir. Kızarıklık oluşumunu önleyici makyaj bazı kullanımı ile kızarıklık oluşumunu önleyebilirsiniz.

Makyaj bazı ciltte astar görevi görerek makyaj ürünlerinin direkt olarak cilde teması olmadığı için cilt hassasiyetinizde azalmaktadır. Hassas ciltler kızarıklık önleyici makyaj bazı kullanımı ile hem hassasiyetinizi azaltabilirsiniz hem de pürüzsüz bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Solgun Ciltler İçin Makyaj Bazı

Solgun, cansız görünen ciltler makyaj sonrasında da cildi solgun ve cansız görünmektedir. Yüzdeki yorgun, bitkin, solgun ve cansız görünümünü ortadan kaldırmak için makyaj bazı kullanmak akıllıca bir hamledir.

İçerisinde besleyici formüller bulunan makyaj bazlarının cildi besler ve makyajın direk cilt ile temasını engelleyerek cildin daha canlı, parlak görünmesini sağlar. Mat, cansız görünen bir cilde sahipseniz içerisinde aydınlatıcı olan bazları tercih edebilirsiniz.

Sıvı Formdaki Makyaj Bazları

Makyaj bazları içerisinde en çok tercih edilen baz çeşididir. Ele ya da fırçaya alınan baz az miktarda alınsa bile uygulama performansı yüksek olan bir üründür. Sıvı formdaki makyaj bazlarının cilde uygulaması ve eşit şekilde dağıtılması daha kolaydır.

Akneli Ciltler İçin Makyaj Bazı

Akneli, yağlı, sivilce lekeleri ve büyük gözenekleri bulunan bir cilde sahipseniz matlaştırıcı makyaj bazı kullanmalısınız. Aknesi bulunan ama kuru cilde sahip olan cilt tipleri ise gözenekleri küçülten makyaj bazı tercih edilmelidir. Cilt yapısı karma olan cilt tipleri ise yağlı bölgeleri için matlaştırıcı bazlar, kuru bölgeler içinde nemlendirici özellikli bazlar kullanmalıdır.

Cilt dışında dudak, göz, kirpik içinde uygulanan makyaj bazları bulunmaktadır. Dudak için olan bazlar dudağa sürülen ruj ve dudak kaleminin daha kalıcı olmasını ve uygulanan ürünün dudak çizgilerine dolmasını engelleyerek daha pürüzsüz bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Kirpik için uygulanan bazlar ise genellikle kirpikleri güçlendirin serum içerikli bazlardır.

Kirpiklerde maskaranın daha dolgun, rimelin topaklanmasını, dökülmesini engelleyen ve gün boyunca kirpiklere sürülen maskaranın kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Makyaj Bazı Nasıl Uygulanmalı?

Makyaj bazı uygulaması yapılmadan önce cildinizi sevdiğiniz bir temizleyici ile derinlemesine temizlemelisiniz. Uygulama öncesi fırça veya uygulama aparatı kullanmayacaksınız cilde direkt olarak temas edeceği için ellerinizi çok iyi yıkamalısınız. Cildinizi kuruladıktan sonra cilt yapınıza uygun bir nemlendirici uygulayınız. Birkaç dakika nemlendiricinin cilt tarafından emilmesini bekleyin.

Daha sonrasında cilt tipinize uygun makyaj bazınızı cildinize uygulayınız. Makyaj bazından kullanacağınız miktarda alın, genellikle birkaç damla yeterli olmaktadır. Yanaklarınıza, burun üstüne, alın ve çene kısımlarına dengeli şekilde dağıtarak ürünü cildinize dairesel hareketlerle uygulayınız.

Makyaj Bazı
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun