Kozmela.com

PEELİNG

Peeling kategorisinde 108 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo

Peeling Ürünleri

Herkes sağlıklı, canlı ve ışıltılı bir cilt arzu eder. Fakat böyle bir cilde sahip olmak için cilt bakımına özen göstermek gerekir. Eğer cilt tipine uygun ürünlerle düzenli bir bakım sağlanmaz ise arzu edilen o sağlıklı, ışıltılı cilde kavuşmak pek olası değildir. Sadece düzensiz bir bakım değil aynı zamanda yanlış ürünlerle yapılacak bir bakım da cildin canlılığını kaybetmesine, soluk ve yıpranmış bir görünüm ortaya çıkarmasına neden olabilir. Bu sebeple hem düzenli hem de doğru ürünlerle bir bakım sağlamak gerekir. Özellikle yüz ve boyun bölgesini temizleme adına etkilin uygulamalar söz konusudur. Bunlardan elbette en bilineni ve sıklıkla uygulananı peeling’dir.

Peeling Nedir Ne İşe Yarar?

Peeling yüz bölgesini etkili bir şekilde temizleme adına yapılan bir uygulamadır. İçeriğinde mikro tanecikler vardır ve bu tanecikler cilt üzerinde biriken kir, yağ, ölü deri, makyaj kalıntılarını söküp atmaya yardımcı olur. Bu cilt bakım ürünü yüz temizleme söz konusu olduğunda sıklıkla tercih edilir. Aslında yüz bölgesi için kullanılan peeling gerektiğinde tüm vücut üzerinde de uygulanabilen ürünlerdir.

Gün içerisinde farkında olunmadan cilt kir, yağ, ter ve makyaj kalıntılarına maruz kalır. Ciltte tıkanmalar meydana gelir. Makyaj kalıntılarını temizlemek için üretilen makyaj temizleyiciler ile günlük yüz temizleme suları istenen etkiyi göstermeyebilir. Çünkü bu tür ürünler genellikle sadece cildin üst bölgesini temizlemeye yardımcı olur. Yani cildin alt katmanlarına nüfuz ederek her bir zerreyi etkili bir şekilde temizlemeye yetmez.  

Peeling ise içerisindeki özel formülü, tanecikli yapısı ile ölü deri kalıntılarını, kir ve makyajı derinden temizlemeye yardımcı olur. Cildin nefes almasına ve rahatlamasına katkı sağlar. Peeling sadece cildi temizlemekle de kalan bir ürün değildir. Peeling bunun yanında cildin beslenmesine ve kaybettiği canlılığı geri kazanmasına da destek verir. Yağdan tamamen arınmış bir cilt sivilce ve akne gibi sorunları da ortaya çıkartmayacaktır.

En İyi Peeling

Her insanın cilt tipi ve cilt ihtiyaçları birbirinden ayrıdır. Bu sebeple cilt tipine uygun bir peeling kullanmak en doğru tercih olacaktır. Pek çok bilindik ve güvenilir markanın peeling çeşidi bulunuyor. Örneğin cilt tipi yağlı ya da karma olan bir kişi bu cilt tipine özel olarak üretilmiş peeling çeşitlerini tercih etmelidir. Aynı şekilde kuru ya da hassas ciltler için de markaların çıkardığı peeling çeşitleri bulunuyor.

Cilt tipine uygun peeling bulunduktan sonra ise doğru bir uygulama ile cildi temizlemek mümkündür. Peeling uygulama esnasında nazik hareketlerle ilerlenmelidir. Her ürünün kullanım şekli farklıdır. Peeling uygulamasında cilde yeterli miktarda ürün nazikçe uygulandıktan sonra soğuk ya da ılık su ile durulama yapılabilir. Soğuk su, uygulama sonrasında cildin kendisine gelmesine yardımcı olan bir etkendir.

Peeling uygulaması için genellikle uyku öncesi tercih edilir. Peeling temiz cilde uygulayarak dairesel hareketlerle yedirmek ve 1-2 dakika beklemek yeterlidir. Peeling uygulaması sonrası cildi su ile temizledikten sonra bir nemlendirici ya da maske uygulanabilir.

Farklı markaların peeling çeşitlerini Kozmela’da yakından inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü Türkiye’nin neresinde olursanız olun tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

Peeling
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun