Kozmela.com

ORGANİK GÜNEŞ KREMİ

Organik Güneş Kremi kategorisinde 18 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Organik Güneş Koruyucu Ürünler

Güneşin yaydığı zararlı ışınlar cilt için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bu sebeple dışarı çıkarken cildi bu zararlı ışınlara karşı korumak önemlidir. Cildin sadece güneşli günlerde korunması gerektiğine dair bir yanılgı söz konusudur. Oysaki cilt güneşli havalarda da kapalı havalarda da güneşin zararlı ışınlarına maruz kalabilmektedir. Cildi güneşten korumak ise aslında etkili bir ürünle gayet basittir. Pek çok güvenilir markanın güneş bakım serisi bulunuyor. Bunlar içerisinde krem, losyon gibi ürünler yer alıyor. İçeriğindeki güçlü bileşenler sayesinde bu ürünler cildi güneşe karşı en iyi şekilde savunuyor ve cildi güneşin olumsuz etkilerinden korumaya yardımcı oluyor.

Güneş kremi seçimi ise kişinin cilt tipi ve koruma faktör tercihine göre farklılık gösterebilir. Ancak günümüzde özellikle içeriği doğal özlerle formüle edilen cilt bakım ürünleri sıklıkla tercih edildiğinden organik güneş kremleri de oldukça büyük ilgi ile karşılanıyor. Güneşin altında geçirilecek zamana, cilt tipine, çocuk ya da yetişkin durumuna göre güneş kremi tercih edilebilir ve etkili bir koruma sağlanabilir. Güneş kremleri kendi içerisinde fiziksel ve kimyasal olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Organik dediğimiz doğal özlerle formüle edilen güneş kremleri ise kimyasal güneş kremi kategorisindedir.

Fiziksel olarak nitelendirilen güneş kremleri inorganik maddeler kullanılarak üretilmiş olup fiziksel olarak ışınları dağıtmaya yardımcı olur. Kimyasal güneş koruyucular ise organik maddelerin kimyasal formüllerle bir araya gelmesi ile koruma sağlar. Organik güneş kremleri UV ışınlarını emer ve yok eder. İçeriğindeki özel formül sayesinde güneş ışınları hızla emilir ve bloke edilir. Organik güneş kremleri beyaz iz bırakmaz, topaklanma yapmaz. Bu sebeple uygulaması da oldukça kolaydır.

Kimyasal yani organik güneş kremleri UV ışınlarına karşı maksimumda bir koruma sağlar. Ancak bu maksimumda koruma sağlayan kremlerin mutlaka 2 saatte bir yeniden sürülmesi gerekir. Çünkü yoğun koruyucu özelliği güneşe karşı direnç sağlarken hızlı emilim gerçekleştirir ve bu durumda yeniden uygulanması gerekir. Kimyasal filtreye sahip olan organik güneş kremleri kalın yapıda değildir. Bu sebeple cilde kolay yayılır ve hızla emilir.

Bu organik kremler organik bileşikler içermektedir. UV ışınlarını en iyi şekilde observe eder. Cilt yüzeyinin hemen altında bir nevi kalkan oluşturmaya yardımcı olur. Hafif ve yapışkan olmayan bir yapıya sahiptirler. Ciltte kolay yayıldığı için kimyasal güneş kremleri daha sık tercih edilir. 

Organik Sertifikalı Güneş Kremleri

Güneş kreminin organik olarak nitelendirilebilmesi için belirli testlerden geçmiş ve organik sertifikaya sahip olmalıdır. Markaların sunduğu organik güneş kremleri üzerinde organik olduğuna dair ibare bulunmaktadır. Bu ibare ürünün organik sertifikaya sahip olduğunu göstermektedir. Organik güneş kremleri diğer güneş kremleri gibi hem vücuda hem de yüz bölgesine uygulanabilmektedir. İçeriğindeki organik aloe vera, gliserin gibi bileşenler cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı en iyi şekilde savunmaktadır. Ayrıca bu önemli bileşenler cildin nemlenmesine ve beslenmesine de yardımcı olmaktadır.

Hangi organik güneş kreminin tercih edileceği ise kişinin cilt tipi ve tercihine kalmıştır. Hem dünyada hem de ülkemizde güvenilir pek çok marka ve bu markaların sunduğu pek çok organik güneş kremi bulunuyor. Bu güneş kremleri hem yetişkin hem de çocukların kullanımına uygun olarak üretilmektedir.

Organik Bebek Güneş Kremi

Bebeklerin cildi yetişkinlere oranla çok daha hassastır. Bu sebeple bebekler için kullanılacak olan güneş kremi seçimi çok dikkatli yapılmalıdır. Markalar, bebekler için özel formüle sahip güneş kremleri üretmektedir. Organik sertifikalı bebek güneş kremleri bebeklerin hassas cildini en iyi şekilde destekler ve korur. İçeriği tamamen doğal özlerle formüle edildiğinden ciltte doğal bir koruma sağlamaya yardımcıdır. Cilt bariyerini destekler ve güneş ışınlarını hızlı bir şekilde emer.

Organik bebek güneş kremleri çeşidine bağlı olarak içeriğinde aloe vera, aynı sefa ve gül suyu gibi doğal özler barındırır. Bu doğal özler cildin nemlenmesine ve güneşe karşı cildin savunmasına yardımcı olur. Bebek cildi üzerinde doğal bir bariyer oluşturmaya yardımcı olan organik bebek güneş kremleri hem yüz hem de vücuda uygulanabilmektedir. Farklı markaların bebekler için özel olarak ürettiği ve insanlara sunduğu güneş kremleri güneşe çıkmadan önce uygulanır ve faktör korumasına bağlı olarak cildin saatler boyunca en iyi şekilde korunmasına yardımcı olur.

Hem yetişkin hem de bebeklere uygun organik güneş kremi çeşitlerini Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğiniz güneş kremini en uygun ödeme koşulları ile anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun