Kozmela.com

Bebek Burun Aspiratörü

Bebekler, anneleri ve babaları için çok kıymetlidir. İlk doğduğu andan itibaren ebeveynler bebeklerinin sağlıkla büyümesi için ellerinden geleni yaparlar.  Fakat bebekler yetişkinlere göre daha hassas ve narin bir yapıya sahiptirler. Bu sebeple sık sık hasta olabilirler. Mevsim geçişleri, aşırısı sıcak veya soğuk hava gibi pek çok durum bebeklerin hastalanmasına sebep olabilmektedir.

Bebekler hastalandığında anne babalar için en zor durumlardan biri de burun tıkanıklığıdır. Çünkü bebekler henüz sümkürme yetisine sahip değildir. Bebeklerin sık sık tıkanabilen burunları yüzünden beslenme ve uyku düzenleri bozulabilir. Bebeklerin burnu temizlenmezse bu durum bebekleri rahatsız eder. Bu tarz durumlarda anne babalar çözüm olarak burun aspiratörlerinden yardım almaktadır.

Burun aspiratörleri bebekler için özel olarak üretilmiştir. Bebeklerin burnunda biriken ve burunlarının tıkanmasına sebep olan mukuslarının dışarı atılmasına yardımcı olur. Bebeklerin burnunda biriken ve bebekleri rahatsız eden mukusların dışarı atılması bebeklerin rahat nefes almasına yardımcı olur. Bebeklerin daha rahat nefes alması rahat uyku uyumasına ve huzurlu olmasına destek olur. Anne babalar için bebeklerinin huzurlu olduğunu görmek ve bilmek mutluluk vericidir. Bu sebeple ebeveynler için burun aspiratörü önemli bebek ürünlerinden biridir.

Burun aspiratörleri günümüzde oldukça çok tercih edilen bebek ürünlerinden biridir.  Burun aspiratörlerinin hortumlu, pilli ve elektrikli olarak satılan çeşitleri bulunmaktadır. Anne babalar bu çeşitler içerisinden bebekleri için en uygun ürünü tercih etmelilerdir. Ebeveynler burun aspiratörünü alırken kullanımı pratik olan ürünleri tercih etmelidir. 

Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?

Bebeklerin yaklaşık 6. ayına kadar burun aspiratörleri kullanılır. Burun aspiratörlerinin nasıl kullanılacağı anne ve babaların çok merak ettiği konulardan biridir. Burun aspiratörü kullanılırken dikkatli ve özenli olunmalıdır. Öncelikle bebeğin burnu çok kuru ise nemlendirilmelidir. Ürünün ilk kullanımdan önce muhakkak temizlenmelidir.  Kullanım öncesinde yeni ucu takılmalıdır. Burun aspiratörünün ucu bebeğin burun deliğine nazikçe yerleştirilir ve burunun içinde bulunan salgılar nazik bir şekilde, fazla güç uygulamadan burun aspiratörü yardımıyla bebeğin burnundan çekilir. Çok fazla güç uygulanması bebeğin burnunda tahrişe sebep olabilir. Bu yüzden dikkatli ve nazikçe uygulanmalıdır.

Her kullanımdan sonra burun aspiratörü temizlenmeli ve ucu değiştirilmelidir. Gün içerisinde bebeğin burnu tıkandığında tekrar kullanılabilir. Burun aspiratörleri bebeklerin burnunu temizlemeye ve rahat nefes almasına yardımcı olur. 

Burun Aspiratörü Çeşitleri

Bebeklerin burnunda biriken mukuslar, bebekleri rahatsız eder ve huzursuzlanmasına sebep olur. Kendini rahatsız hisseden bebeklerin yemek ve uyku düzenleri bozulabilir. Bu anne babalar için yorucu ve üzücü bir durumdur. Bebeklerin burnundaki mukusların temizlenmesine ve daha rahat nefes almasına yardımcı olan burun aspiratörü anne babalar için kurtarıcı ürünlerden biridir.

Burun aspiratörlerinin hortumlu, pilli ve elektrikli çeşitleri bulunmaktadır. Pilli ve elektrikli burun aspiratörleri otomatik olarak çalışırken hortumlu burun aspiratörleri manueldir. Pilli ve elektrikli burun aspiratörü anne babalar için daha kolay bir kullanım sağlar. Vakum gücü otomatik ayarlandığı için bebeğin burnunda biriken mukusları rahat bir şekilde çeker. Hortumlu burun aspiratörleri ise manuel olarak bebeklerin burnundaki mukusların temizlenmesine yardımcı olur. Hortumlu burun aspiratörleri pilli ve elektrikli burun aspiratörlerine göre daha uygun fiyatlıdır ve elektriğin olmadığı ortamlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Hafif ve taşıması kolaydır. Bu sebeple anne babalar tarafından çok tercih edilir. 

Burun Aspiratörü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler yetişkinlere göre daha hassas ve narin bir yapıya sahiptir. Bu sebeple onlar için alınacak her ürün titizlikle incelenmeli ve araştırılmalıdır. Piyasada birçok çeşit burun aspiratörü bulunmaktadır. Bu ürünü seçerken bebekler için uygun olan ürünü seçmeye dikkat edilmelidir. Ürün için kullanılan aparatlara ve materyallere dikkat edilmelidir. Değiştirilebilir uçların yumuşak malzemeden yapılması ve bebeğin cildine zarar vermemesi gerekmektedir. Uçların sert olması durumunda bebeğin burnunu tahriş edebilir.

Uçları değiştirirken pratik olması kullanım açısından kolaylık sağlar. Uçların çıkartılıp takılmasının zor olması kullanımını zorlaştıracaktır. Burun aspiratörünün ergonomik yapısı annenin ve babanın ürünü kolay kullanması için uygun olmalıdır. Ürünün tasarımı anne babanın burun aspiratörünü kullanırken zorlanmasına sebep olursa üründen istenilen performans elde edilemeyebilir. Alınacak ürünün kalitesine dikkat edilmelidir. Kalitesi düşük ürünler kısa zamanda deforme olabilir veya bozulabilir. Bunun dışında bebeğin burnunu tahriş edebilir ve üründen istenilen tam performans alınamayabilir. Burun aspiratörü alırken kullanım sıklığı önemlidir. İhtiyacınıza göre pilli, elektrikli veya hortumlu burun aspiratörlerinden birini tercih edebilirsiniz. 

Burun Aspiratörü Fiyatları

Anne babalar bebeklerinin her zaman sağlıklı ve huzurlu olmasını ister. Bunun için de ellerinden geleni yaparlar. Ama bebekler çok sık hastalanabilirler. Hastalandıkları zaman tıkanan burunlarını açmak için anne ve babaların çok tercih ettiği ürünlerden biri burun aspiratörüdür. Burun aspiratörü bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Bebeklerin burnunda biriken fazla mukusu dışarı atmak için kullanılır. Anne ve babaların büyük yardımcısıdır. Bebeklerin burnunda biriken fazla sıvı bebeklerin zor nefes almasına sebep olabilir. Bu durum bebeklerin huzursuz olmasına yol açabilir.

Burun aspiratörlerinin fiyatlarını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Ürünün markaları bu faktörlerden biridir. Birçok markanın burun aspiratörü bulunmaktadır. Aynı özelliklere sahip burun aspiratörleri farklı markalarda farklı fiyatlarda satılabilmektedir. Fiyatı etkileyen diğer bir faktörlerden biri ise ürünün çeşididir. Burun aspiratörleri pilli, elektrikli ve hortumlu olarak satılmaktadır. Hortumlu burun aspiratörleri, pilli ve elektrikli burun aspiratörlerine göre daha uygun fiyatlıdır.  Ebeveynler bebekleri için en pratik ve uygun olan ürünü tercih edebilirler. Burun aspiratörünü seçerken fiyatı da önemli faktörlerden biridir. Burun aspiratörleri için birçok fiyat alternatifi bulunmaktadır. Uygun fiyatlı burun aspiratörlerini almak için indirimler ve kampanyalar takip edilebilir. 

Otribebe Burun Aspiratörü

Bebeklerin burnu, yapıları gereği çok tıkanmaktadır. Anne babalar burnu tıkanan bebekleri için burun aspiratöründen yardım almaktadır. En çok tercih edilen aspiratör markalarından biri de Otribebe burun aspiratörüdür. Otribebe Nazal Aspiratörü’nün içinde burun aspiratörünü sabit tutmak için sert bir gövde, esnek silikon tüp, ağızlık ve sünger filtreli şeffaf uç bulunmaktadır. Bir kutu içerisinde 2 adet yedek uç bulunur ve her kullanımdan sonra uçlar değiştirilmelidir.

Chicco Burun Aspiratörü’nün ergonomik tasarımı annelerin kullanımını kolaylaştırır.  Chicco Burun Aspiratörü bebeklerin burnunda biriken fazla mukusu temizlemek için tasarlanmıştır. Yumuşak uçları bebeklerin burun delikleri için uygundur. 

Wee Baby Burun Aspiratörü ergonomik tasarımı sayesinde kolay kullanım sağlar. Burun içi temizliğine yardım eder. Yumuşak ve silikon ucu bebeklerin burnuna zarar vermez.

Rhinobebe Nazal Aspiratör kolay ve güvenli kullanım sağlar. Burunda bulunan fazla sıvıyı dışarı atarak, burnun temizlenmesine yardımcı olur. Yeni doğandan itibaren kullanım için uygundur. 

Milkway Cleanose Burun Aspiratörün kullanımı kolay ve hijyeniktir. BPA ve Phthalate içermez. Bebeklerdeki burun tıkanıklığının giderilmesine destek olur.

Nuk Burun Aspiratörü doğumdan itibaren kullanıma uygundur. Yedek başlığı bulunmaktadır. Ağız kısmı geniş olduğu için tehlikeli bir şekilde bebeklerin burnuna sokulmasını önler.

Aradığınız burun aspiratörünü sitemizden kolayca satın alabilirsiniz. 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun