Kozmela.com

K-BEAUTY

K-Beauty kategorisinde 215 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo

K-Beauty - Kore Kozmetik Markaları

Kore kozmetik yani K-Beauty ürünleri günümüzde oldukça popüler hale gelmiş olup özellikle kişisel bakımına özen gösterenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise Doğu’ya ve Doğu’daki cilt bakım yöntemlerine olan ilgidir.

Korelilerin cilt sağlığına ne denli önem verdikleri bilinmektedir. Porselen gibi pürüzsüz, bebeksi ciltleri de bu durumu kanıtlar niteliktedir. Kore’den başlayan ve dünyaya yayılan Kore cilt bakım ürünleri ülkemizde de büyük bir ilgi ile karşılaşmıştır. Pek çok Kore markası cilt bakım ürünü tüm dünya ile birlikte ülkemiz tüketicileri tarafından da büyük bir beğeni ile kullanılmaktadır.

K-Beauty nedir?

Kore cilt bakım denildiğinde nesilden nesle aktarılan, kendisine has özellikleri bulunan bakım rutinleri akıllara gelmektedir. Korelilerin pürüzsüz, porselen görünümlü ciltleri tüm dünyada büyük ilgi çekmektedir. Korelilerin cilt bakımında bu denli iyi olmasının nedeni kendi geleneksel yöntemleri ile günümüz cilt bakım yöntemlerini en iyi şekilde entegre etmesinden kaynaklıdır. Ürünleri içerisinde pek çok doğal bileşen bulunur ve bu bileşenlerin çoğu kendi bölgelerine özel bileşenlerdir.

Kore kozmetik denildiğinde akla ilk olarak doğallık gelmektedir. Çünkü Kore kozmetik ürünlerinde sert ve yoğun kimyasallar kullanılmamaktadır. Kimyasalların cilde zaman içerisinde ne denli tahribatlar verebildiği bilinmektedir. Bu sebeple insanlar son yıllarda içeriğinde herhangi bir kimyasal bileşen bulunmayan, doğal özlerle formüle edilmiş ürünlere yönelmeye başlamışlardır. Kore kozmetik ise bu yönü ile her daim tercih sebebi olmaktadır.

K-Beauty ürünleri

Kore kozmetiği denildiği zaman karşımıza çok geniş bir ürün yelpazesi çıkmaktadır. Nemlendiricilerden saç bakım ürünlerine, maskelerden serumlara, güneş ürünlerinden makyaj ürünlerine kadar kozmetik ve dermokozmetik alanındaki tüm kategorilerden bahsetmek mümkündür.

Kore kozmetik cilt bakım rutini sıradan cilt bakım rutinlerinden biraz farklılık göstermektedir. Kore’nin cilt bakım anlayışında düzenli bakım yapmak yerine cildin ihtiyaçlarına yönelik bakım yapmak önemlidir. Bu anlamda sürekli uygulamalar yerine ihtiyaca göre uygulamalar cilt bakımının temelini oluşturmaktadır.

Kore cilt bakımında cam gibi cilt anlamına gelen “glass skin” cilt bakımı önemli yer tutar. Bu cilt bakım rutininde adından da anlaşılacağı üzere amaç cam gibi pürüzsüz bir cilt sağlamaktır. Cam gibi bir cilt için ise cilt tipini iyi tanımak ve cilt için en uygun ürünü kullanmak gerekmektedir.

Kore cilt bakımında ilk olarak cildi temizleyerek işleme başlanmalıdır. Ardından ise köpüklü, cilde nazik davranan bir temizleyici kullanılmalıdır.

Temizleme işleminden sonra peeling etkili bir ürün ile ciltteki ölü derileri temizlemek gerekecektir. Hassas cilt yapısında olanlar için peeling her gün değil haftada bir gün uygulanırsa daha yerinde olacaktır. Sonrasında kullanılacak tonik daha sonra kullanılacak ürünlerin daha iyi emilmesine yardımcı olacaktır. Sonraki aşamada ise esans kullanılabilir. Esansların görevi ciltteki nemi tutmaktır. Bu sayede ciltte doğal bir parlaklık sağlanabilmektedir. Serumlar ise ciltteki yaşlanma belirtilerini en aza indirmede etkilidir. Kore kozmetik ürünlerinde tüm bu cilt bakım aşamalarına uygun doğal içerikli ürünler bulmak mümkündür.

Cam cilt bakımı dediğimiz Kore kozmetik bakım rutini (K-Beauty) içerisinde nemlendirici ve güneş bakım ürünleri son derece önemli bir yerde bulunmaktadır. Cildi mevsim fark etmeksizin güneşin zararlı ışınlarından korumak gerekir. Dışarıda geçirilen her an potansiyel güneş ışınlarının cilde zarar vermesi olarak değerlendirilebilir. Cildin güneşten doğal içerikli ürünlerde korunması isteniyorsa Kore kozmetik ürünleri bu aşamada son derece kullanışlı olmaktadır.

Kore Cilt Bakım Markaları

Cilt bakımında fark yaratan pek çok Kore markası bulunmaktadır. Bu markalar tüketicilere sundukları ürünler ile adından sıklıkla bahsettirmektedirler. Kore cilt bakımı denildiğinde akla ilk gelen markalardan bir tanesi Skinfood markasıdır. Yüz bakım, göz çevresi bakım, el bakım, ayak bakım, maske, yüz temizlemeğe köpüğü gibi cilt bakım rutininde ihtiyaç duyulabilecek her türlü ürünü Skinfood markası altında bulmak mümkündür.

Bir diğer ünlü Kore markası da Missha’dır. Missha gece bakım kitleri, gece maskeleri, dudak balmları bir yana göz farı, likit allık, ruj, fondöten gibi ürünlerle makyaj severlere kaliteli deneyimler sunmaktadır.

Heimish markası hassas ciltler için temizleyiciler, AHA, BHA tonik çeşitleri, nemlendirici ve yenileyici göz pedleri ile kapsamlı bir cilt bakımı sunmaktadır. Kore kozmetiğin en dikkat çeken markalarından olan Cosrx, aloe vera gibi bitkisel içerikli doğal cilt bakım ürünleri ile cildi hassas bir şekilde temizlemeye yardımcı ürünler sunmaktadır.

Cildi yatıştıran, temizleyen, siyah nokta ve pürüzlerden arındırmaya yardımcı olan cilt bakım ürünleri ile geniş bir kitle tarafından beğeni ile kullanılmaktadır.

Skin&Lab, yoğun nemlendirici kremleri, tonikleri, kil maskesi, temizleyici köpük ve daha pek çok cilt bakım ürünü ile yine Kore’nin önde gelen tanınmış markalarından bir tanesidir. Kore kozmetiği denildiğinde akla gelen tüm bu markaların ürünlerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kore kozmetiğin en ünlü markalarının ürünlerine Türkiye’nin her yerine aynı gün kargo imkânı ile dilediğiniz an sitemiz üzerinden sahip olabilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun