Kozmela.com

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN BAKIM ÜRÜNLERİ

İnce Telli Saçlar için Bakım Ürünleri listesinde 23 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Davines Oi Oil Saç Bakım Yağı 135 ml Davines Oi Oil Saç Bakım Yağı 135 ml 1999,00 TL 1790,00 TL %10
İNDİRİM
Sepete Ekle

İnce Telli Saçlar için Bakım Ürünleri

İster kadın ister erkek olsun her saç tipi birbirinden farklı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kullanılacak ürün de farklılık gösterecektir. Pek çok marka farklı saç tiplerinin ihtiyacını gidermeye yardımcı saç bakım ürünü sunmaktadır. İnce telli saçlar, bakımı en zor saç tiplerinden bir tanesidir. Markalar ince telli saçlar için bakım ürünleri tasarlarken ince telli saçın ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermeye yardımcı olmayı amaçlar. Hedefe yönelik saç bakımı sağlamak isteyen markalar ince telli saçları güçlendirmeye, onarmaya ve hacim sağlamaya yardımcı ürünler üretmektedir. 

İnce telli saçlar nasıl güçlendirilir?

İnce telli saçlar için bakım ürünleri bakarken içeriğine dikkat etmek gerekir. İnce tellerin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içerdiğinden emin olmak gerekir. Çünkü zaten hassas olan ince telli saçlar yanlış ürün kullanımı ile çok daha fazla yıpranabilir, dökülebilir. İnce tellerin hacmini artıran, köklerine bitkisel destek sağlayan pek çok saç bakım ürünü bulunuyor. Şampuan, saç bakım kremi ve yağlar ince tellere kapsamlı bir bakım sağlamaya yardımcı olmaktadır. 

İnce tellerin en büyük handikabı çabuk yağlanmaya meyilli olmalarıdır. Çabuk yağlanan saçlar ise havasız kalır ve kepeklenme, dökülme gibi sorunlar ortaya çıkabilir. İnce telli saçların dökülmeye daha çok meyilli olduğu bilinmektedir. Çabuk yıpranırlar ve çevresel faktörlerden hızla etkilenirler. Bu sebeple ince telli saçlara sağlanacak bakım düzenli olmalıdır ve aksatılmamalıdır. İnce telli saçlar için bakım ürünleri içerisinde doğal bitkisel içerikli şampuanlar tercih edilebilir. Bu şampuanlar ince teli sarar ve güçlenmesine katkı sağlar. Bitkisel olduğu için ise herhangi bir zarar vermemektedir. 

İnce telli saçlarda farklı denemelere başvurmak sıklıkla yapılan bir hatadır. Saç ne kadar çok farklı ürünler yıkanırsa o kadar çok yıpranacaktır. Aynı anda birden fazla saç bakım ürünü kullanmak saçların çok çabuk yağlanmasına neden olabilir. İnce telli saçlar için bakım ürünleri çok çeşitlidir ve doğru ürünü bulup düzenli bir şekilde aksatmadan kullanmak önemlidir. 

İnce telli saçlar için ne yapmalı?

İnce telli saçlı kişilerin en çok şikâyetçi olduğu konulardan birisi hacimsiz ve sönük saç görünümüdür. Saçlar ince olduğundan yağlandığı takdirde çok çabuk sönecektir ve cansız bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu sebeple ince saçlara bakım yaparken saçlara hacim kazandırmaya yardımcı bir ürün tercih edilmelidir. Elbette aynı zamanda saçtaki sebumu dengelemeye de yardımcı olmalıdır. İnce telli saçların daha gür, kalın görünmesi için bitkisel içerikli bakım ürünlerinden tercih edilebilir.  

İnce telli saçlar için bakım ürünleri içerisinde sadece şampuanlar değil saç kremi ve maskeler de bulunmaktadır. Saç kremleri şampuanı destekleyen ürünlerdir. Şampuan ile kirlerden arındırılan ince telli saç, saç kremi ile beslenir. Saçları dipten uca kadar saran saç kremi saçlara gereken vitamin ve mineral desteğini sağlamaktadır. İnce telli saçlar için özel olarak geliştirilen maskeler ise saçlarda yoğun bir etki sağlar. 

İnce telli saçlar çok hassas olduğundan boya ya da ısıl işlemlerde de dikkatli hareket etmek gerekiyor. Çok fazla maşa ya da fön makinesine maruz kalan ince telli saç çabucak yıpranabilir. Eğer illa ki şekil vermek için bu tip işlemler uygulanacak ise mutlaka en düşük ısı seviyesinde yapılmalıdır. Aksi halde kopmalar, yanmalar söz konusu olabilir ve saç sağlığını ciddi bir şekilde tehdit edebilir.  

İnce telli saçlar için hangi şampuan kullanılmalı?

Hassas ve kopmaya, dökülmeye meyilli ince telli saçlar için doğal vitaminlerden oluşan kompleks şampuanlar tercih edilebilir. Bitki özleri saç köklerinin beslenmesine destek olabilmektedir. Beslenen saç kökleri sağlıklı saç oluşumunu da destekleyecektir. İnce telli saçlar için bakım ürünleri içerisinde şampuan, yağ, serum, maske gibi seçeneklerden dilediğinizi kullanarak saçlarınızın güçlenmesine, daha sağlıklı ve canlı bir görünüm sağlamasına katkı sağlayabilirsiniz.

İnce telli saçlar için bakım ürünleri nelerdir diye soracak olursanız sitemizde ince telli saçlar için bakım ürünleri kategorisine göz atabilirsiniz. Sitemizde en uygun ödeme seçeneklerle dilediğiniz ürünü online olarak anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun