Kozmela.com

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN BAKIM ÜRÜNÜ

Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Bakım Ürünleri listesinde 37 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Ücretsiz Kargo

Yıpranmış Saçlar için Bakım Ürünü

Saç tipi ne olursa olsun yıpranma sorunu yaşayabilir. Saçlar dış görünüş için son derece önemlidir. Saç bakımı ise doğru ürünlerle doğru şekilde sağlandığında ise saçlarda istenen canlı görünümü elde etmek mümkündür. Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri saçları çevresel faktörlerden korumaya yardımcı olur. Saçları yıpratan etkileri en aza indirmeyi hedefler. Saçlara yeterli derecede bakım sağlamamak, yanlış ürün kullanımı gibi nedenlerden ötürü saçlar canlılığını kaybedebilir. Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri organik içerikli olabilir. Bu sayede saçların toparlanma sürecine de doğal bir destek sağlanmış olacaktır.

Saç Neden Yıpranır?

Saçların yıpranmasında pek çok nedenden söz etmek mümkündür. Çevresel faktörler, yanlış ürün kullanımı, saçlarda yoğun işlem yıpranmalara neden olabilir. Bunun için sürekli kuaföre gitmek de maliyetli olacağından bu durumun üstesinden gelmek için doğru bir bakım ürünü kullanmak gerekmektedir. Saçlarda oluşan kırıklardan kurtulmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Sadece düzenli ve doğru bir bakım uygulamak gerekir. Saçlarını uzun tutmak isteyen ancak kırık oluşumu nedeniyle sıkıntıya düşenler için farklı markaların saçları güçlendirici saç bakım ürünleri bulunmaktadır.  

Saçları özellikle yıkadıktan sonra şekil vermek önemlidir. Ancak saçlara şekil vermek için saçları çok sert taraklarla, sert bir şekilde taramak da saçları yıpratacaktır. Karışmış saçları açmak için genellikle tarakla çok sert hamleler yapılabiliyor ancak bu saçlara son derece zarar veren bir işlemdir. Karışmış saçları açarken de nazik bir şekilde taramak gerekir. Saçları bütün şekilde taramak yerine parça parça taramak çok daha sağlıklı olacaktır.  

Saçlar ıslakken taramak yerine biraz kuruttuktan sonra taramak daha yerinde olacaktır. Islak saçlara uygun taraklar saçların yıpranmasının da önüne geçecektir. Saçları çok sık yıkamak da kırılmalara ve saçlarda yıpranmalara neden olabilir. Sürekli saç yıkamak yerine saça uygun bir ürünle doğru bir bakım sağlamak gerekir. Saçları havlu ile sarmak ya da kurutmak yeterlidir. Saç kurutma makinesi kullanılacak ise mutlaka saçlara 20-30 cm mesafeden yoğun olmayacak şekilde uygulama yapılmalıdır.  

Yanlış kozmetik ürünleri kullanmak saçlardaki yıpranmayı hızlandıran bir durumdur. Bu sebeple saç tipine ve saç ihtiyacına uygun ürün kullanmak bu aşamada önemlidir. Hangi saç ürünü olursa olsun bu ürünü sık bir şekilde kullanmak saçlarda yıpranmaya neden olacaktır. Haftada kapsamlı bir şekilde 1 ya da 2 kez saç bakımı yapmak, özellikle organik içerikli ürünlerle desteklemek saçlardaki yıpranmayı ve kırılmaları önlemek adına önemlidir. 

Saçlarda yıpranmaya neden olan faktörlerden bir tanesi de güneş ışınlarıdır. Güneşe fazla maruz kalan saçlarda kuruluk ortaya çıkabilir. Uzun süre güneş ışınları saçlarda kızıl tonları ortaya çıkarabilir. Bakır renge bürünen saç hoş bir görüntü oluşturmaz. Bu sebeple güneşe çıkarken yıpranmış saçlar için özel olarak üretilmiş saç bakım ürünlerinden kullanmak gerekir. Bu saç bakım ürünleri saçları güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyacaktır.

Saçlarda arzu edilen hacmin sağlanamaması yeterli bakımın sağlanamamasından kaynaklanmaktadır. Saçlarda eski parlak, canlı ve hacimli görünümü sağlamak için düzenli ve doğru bir bakım sağlamak gereklidir. Amonyaklı boyalarla yakmak ya da saçları kimyasallarla açmaya çalışmak cansız saçların en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Eğer saçlar bu tarz işlemlerden sonra yıpranmış ise kolay bir şekilde eski canlılığına kavuşması mümkün olmaz. Bu nedenle öncelikle saçlardaki kırıkların giderilmesi gerekecektir. Sonrasında saçları güçlendirmeye yardımcı bir bakım rutinine geçilmelidir.

Saçlardaki kırıklar yıpranmanın belirtisidir. Perma, boya ve kimyasal işlemleri sıklıkla tekrar etmek, sık fön makinesi kullanımı, saçı toplarken çok sıkı lastik toka kullanılması ya da saç yapısına uygun olmayan ürünlerin kullanılması saçların kuruyup kırılmasına neden olabilir. Saçların en büyük düşmanlarından bir tanesi yüksek ısıdır. Yüksek ısıl işlemlerden uzak durmak, sık aralıklarla şekillendirici kullanmak saçlar için son derece sakıncalıdır.

Saç yapısı genetik anlamda kıvırcık ya da kuru olan kişilerde kırılma çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bu tipte saç yapısına sahip kişilerin daha özenli bir bakım uygulaması gerekir. Bu tip saçlar için özel olarak markaların ürettiği ürünler bulunmaktadır. Bunlardan düzenli olarak kullanarak yıpranmış saçı toparlamak ve eski ışıltılı, canlı formuna kavuşturmak mümkün olabilmektedir.          

Çok yıpranmış saça ne iyi gelir?

Bazen saçları düzenli olarak kestirmenin kırık sorununu engelleyebileceği düşünülebilir. Ancak bunu tek başına yapmak da kırık sorununun üstesinden gelmeye yetmeyecektir. 2-3 aylık periyotlarla saçların ucundan aldırılması faydalıdır ancak bununla beraber bu durum yeni kırıkların oluşmasını engellemeyeceği için etkili saç bakım ürünleri kullanmak gerekecektir. 

Örnek vermek gerekirse, her banyo sonrasında saçların güçlenmesine yardımcı olacak besleyici kremler kullanılabilir. Saçları çok sıkı toplamaktan ötürü saçların genellikle orta bölümünde kırıklar ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumları engellemek adına saçları ya gevşek toplamak ya da saçları açık bırakmak gerekebilir. 

Ayrıca saçları nemli haldeyken taramak da kırık önlemenin yollarından bir tanesidir. Kuru saçı tararken kırık riski çok daha fazla olacaktır. Dişlerin uçlarının yuvarlak olduğu taraklar bulunmaktadır. Bu taraklar saçları tararken zorlamadığı gibi kırık oluşma riskini de en aza indirecektir. Saçların beslenmesine katkıda bulunan, esnekliğini artıran, vitamin ve mineral anlamında saçın ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak saç bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermek gerekir. 

Yıpranmış saçlar için şampuan seçiminde bulunurken mutlaka içeriği dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Alkol gibi saçı kurutacak içeriklerin olmaması gerekir. İçeriğinde alkol olan saç bakım ürünleri kullanmak saçları çok daha hızlı bir şekilde yıpratabilmektedir. Bu sebeple alınacak ürünün yıpranmış saçlara yönelik olması ve içeriğinde saçları yıpratabilecek bir bileşen olmaması gerekir.   

Piyasadaki en iyi saç bakım ürünleri

Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri arasında pek çok markanın ürünü bulunuyor. Yıpranmış saçlara özel farklı şampuan, krem, saç bakım yağı gibi ürünleri bulunan markalar arasında Kerastase, Pantene, Urban Care, Elseve, John Frieda, Marc Anthony, Bioxcin, Davines, Vichy, Phyto ve daha pek çok marka bulunmaktadır. Bu markalar her saç tipi ve sorununa göre ürün üretmektedir. Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri arayanlar bu markaların ürünlerini inceleyebilirler.

Saçlar pek çok faktörden dolayı çabuk bir şekilde yıpranabileceği için bu ürünlerin düzenli kullanılması da son derece önemlidir. Bitkisel içerikli ürünler yıpranmış saçların çok daha hızlı bir şekilde toparlanmasına, neme ve canlılığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Markalar özellikle doğal ve bitkisel içerikli ürünlerle kişisel bakımda insanların oldukça hassas olduğu saç bakımına etkili bir dokunuş sergiliyorlar.

Yıpranmış saçlar için bakım ürünleri kategorimizde dilediğiniz ürünü inceleyebilir, diğer ürünlerle karşılaştırma yapabilir ve online olarak en uygun ödeme seçeneği ile anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun