Kozmela.com

ÇOCUK DİŞ FIRÇA SETLERİ

Çocuk Diş Fırça Setleri kategorisinde 19 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Çocuk Diş Fırça Setleri

Ağız ve diş sağlığının ilk adımı bebeklik dönemlerinde atılmaktadır. Çocuklara daha küçük yaşlarda diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak isteyen ebeveynler farklı markalarda diş fırça, macun ya da setlerini tercih ediyor. Ebeveynler çocuklarının diş fırçalama alışkanlıklarını desteklemek adına diş fırça seçimlerini çocuklarına bırakıyorlar. Markalar pek çok renk ve desende diş fırçası ürettiklerinden çocuklar kendi zevklerine uygun ilgi çekici fırçalardan alarak diş fırçalamayı zevkli bir hale getiriyorlar.

Her yaşta önemli olan ağız bakımı maalesef bazen aksatılabiliyor. Bu alışkanlığın tam oturması için ise henüz bebek yaşlarda uygulamanın doğru bir şekilde öğretilmesi gerek. Yumuşak bir fırça ile bebeklerin ağzı rahat bir şekilde temizlenebilir. 36 aylık olduktan sonra çocuklarda tam anlamı ile diş fırçalama rutini başlatılmalıdır. Başlangıçta uçları yuvarlak, yumuşak kıllara sahip diş fırçaları tercih edilebilir.

Bebek ve çocuklarınız için üretilen diş fırça çeşitleri renkli ve çizgi film karakterli olabiliyor. Bunlar çocukların ilgisini çekmekle beraber ağız bakımını alışkanlık haline getirmede etkilidir. Çocukların diş ve diş etleri yetişkinlere oranlar çok daha hassastır. Bu nedenle diş fırçası seçimi de son derece önemlidir. Çocuğun ağız büyüklüğüne uygun, yumuşak kıllara sahip fırçalar tercih edilmelidir. Pek çok marka bu standartlarda çocuk diş fırçası üretmektedir. Kullanılan diş fırçalarının ise mutlaka 6 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir. 

Bebek Diş Fırçası Modelleri

Sektördeki önemli firmalar hem bebek hem de çocuklara yönelik diş fırça ve macun çeşitlerinin geliştirilmesi adına gerekli çalışmaları yapmaktadır. Her bir fırça ve macun farklı çeşitlerde üretilmekte ve sunulmaktadır. Fırça ve macunun yanı sıra ağız temizliğinde farklı destek ürünler de kullanılabilmektedir. Çocuk diş fırça setleri içerisinde diş fırça ve macunun yanı sıra diş fırça kapları da olabilmektedir. Bu diş fırça kapları ağız temizliği rutini bittiğinde diş fırçasının temizliğini ve korunmasını sağlamaya yardımcıdır.

Diş macun ve fırçaları günümüzde teknolojinin son imkânları kullanarak geliştirilmektedir. Özellikle elektronik tarafta diş fırçaları oldukça popüler hale gelmiştir. Bu diş fırçaları pil ya da şarj ile çalışmaktadır. Çocuklar için şarjlı diş fırçası son dönemde ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İster şarjlı, ister pilli ister manuel olsun diş fırçaları set şeklinde tüm temizliği kapsayacak şekilde tüketicilere sunulmaktadır.

Ürünleri tek tek almak yerine içerisinde diş fırçası, macun ve fırça koruma kapları olan setler tercih edilebilir. Bir kerede tüm ağız bakım ve temizliğini yapmaya imkân sağlayan ürünler bu setler sayesinde alınabilmekte ve kullanılabilmektedir. Üstelik setlerde farklı fiyat avantajları da söz konusu olabilmektedir. Çocuk diş fırça setlerine Kozmela üzerinden ulaşabilir ve dilediğiniz seti anında sipariş verebilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun