Kozmela.com

Saç Düzleştirici Çeşitleri

Kişisel bakımın en önemli adımlarından bir tanesi hiç şüphesiz saç bakımıdır. Saçlar sadece güzel bir görünüme kavuşmaya yardımcı değildir. Aynı zamanda kişinin tarzına uygun şekli vererek kendisini daha iyi hissetmesine ve dışarıya daha şık görünmesinde de önemlidir. Saç bakımı için pek çok ürün kullanılmaktadır. Ancak saç bakımı, saç beslenmesi adına kullanılan ürünler kadar saçlara şekil vermek adına kullanılan ürünler de son derece önemlidir. Saç düzleştirici çeşitleri günlük hayatta kadınlar tarafından en sık kullanılan ürünlerin başında geliyor. Çünkü saç düzleştirici ürünler ile saçlar ne kadar asi olursa olsun onları düzenli bir forma sokmak mümkündür.  

En iyi saç Düzleştirici

Saç düzleştirici maşa çeşitleri verdikleri ısı sayesinde saçlar üzerinde kontrol sağlamaya yardımcı cihazlardır. Saç maşası dediğimiz saç şekillendirici ürün dakikalar içerisinde saçlara istenen şekli sağlamaya yardımcı olur. Saç maşası dediğimiz ürünler farklı çeşitlerde ve özelliklerde üretilirler. Saçları düzleştirmeye yardımcı ürünler olduğu gibi saçları kıvırmaya yardımcı saç bakım ürünleri de bulunmaktadır. 

Her iki tür cihaz da makas şeklinde açılmaktadır. Uzun, dar iki plakadan oluşan bu cihazlar hem saçlarınızı düzleştirmenize hem de lüle şekli vermenize yardımcı olurlar. Kısaca saçlarınızda istediğiniz formu bu cihazlar ile rahat bir şekilde yakalayabilirsiniz. Saç düzleştirici modelleri arasında şarjlı tipteki cihazlar son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. Şarjlı saç düzleştiriciler yeterli miktarda elektrik biriktirir ve ısı yayarlar. Kablosuz saç düzleştirici tercih edenler için bu cihazlar oldukça kullanışlıdır. 

Saç düzleştirici çeşitleri her sene yeni özellikler kazanarak tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Saç düzleştirici çeşitleri kullanıcı beklentileri göz önünde bulundurularak tasarlanmakta ve üretilmektedir. Bu ürünlerin profesyonel çeşitleri bulunmakla beraber sık seyahat edenler için seyahat boy dediğimiz daha ufak ve daha pratik çeşitleri de bulunmaktadır. Saç düzleştiricilerin ufak modelleri 10-20 cm uzunlukta değişmektedir. 

Bu tipteki seyahat boy ürünler çantalara, valizlere rahat bir şekilde sığdığı için her yerde rahatlıkla kullanılabilir özelliktedir. Mini modeller ayrıca kısıtlı alanlarda da rahat bir kullanım sağladığı için tercih sebebi olmaktadır. Bu tip ürünler mini boyları ile dolaplara da rahat bir şekilde sığarlar ve yer kaplamazlar. 

Saç düzleştirici modelleri farklı özelliklerde tüketicilere sunulmaktadır. Bunlar arasında profesyonel kullanıma uygun çeşitler de söz konusudur. Örneğin taraklı ya da fırçalı saç düzleştirici çeşitleri işlevsellik açısından çok yönlüdür. Bu tip cihazlar farklı tipteki saçlar için rahatlıkla kullanılabilir. Taraklı ve fırçalı saç düzleştirici çeşitleri saçlarda arzu edilen şekli çok daha hızlı ve çok daha kusursuz bir şekilde vermeye yardımcı olur. Bu tip profesyonel cihazlar her saç tipine uygun şekilde üretilmektedir. Bu sebeple saç tipi fark etmeksizin herkes bu cihazlardan alıp kullanabilmektedir. 

Saç düzleştirici seçimi nasıl yapılır?

Saç düzleştirici ürünler farklı boy ve özelliklere sahiptir. Kullanıcı beklentilerine uygun olarak tasarlandığından farklı tipte ürün bulmak mümkündür. Bu cihazların genel olarak amacı her saç tipinde en üst seviye bakım sağlamaktır. Çevresel faktörler, saç boyaları derken saç yıpranabilir. Saçlardaki yıpranmaya neden olan ve saçların güç kaybetmesine neden olan keratin eksikliğidir. Keratin saç düzleştirici bakım ürünleri saçların onarım sürecine destek vermektedir. İncelen, kopan saçlar için keratin saç düzleştirici çeşitleri oldukça işlevseldir. Çok işlem görmüş, yıpranmış saçlar için özel olarak üretilmiş keratin saç düzleştirici çeşitleri oldukça ilgi görmektedir. 

Saç şekillendirici ürünler arasında yer alan hava üflemeli modeller de sık kullanılan cihazlar arasında yer almaktadır. Islak saçları kurutmak için özel olarak tasarlanmış olan bu cihazlar iyonlu özellikleri sayesinde saçlarda kurutma yaparken kabarmanın da önüne geçerler. Isı ayarı özelliği bulunduğu için bu cihazları kullanmak ve istenen verimi almak mümkündür. Isı ayarlı cihazlar saçların zarar görmesini de engeller. Bu sayede güvenli bir deneyim sunar.

Bazı saç şekillendirici cihazlar fazlasıyla ısı yayar. Bu ısı saçlara zarar verebilir. Aşırı sıcak vermek saçlarda kurumaya, nem kaybına neden olabilir. Eğer buharlı saç düzleştirici ürünlerinden tercih ederseniz bu anlamda saçlar üzerinde tedbir almak mümkündür. Buhar çıkarmaya yarayan ufak bir tuş ile saçlarda nem kaybı olmadan bakım sağlamak, saçları düzleştirmek mümkündür. Bu tip saç düzleştirici ürünlerde buhar elde etmeye yardımcı ayrı bir hazne bulunur. Kullanmadan önce tuşa basarak su haznesinden buhar çıkması sağlanabilir. Bu sayede saçlar nemli kalır ve zarar görmez. 

Kablosuz saç düzleştirici modellerinin pek çok avantajı vardır. Bunlardan bir tanesi de hareket özgürlüğünü engellememesidir. Herhangi hareket özgürlüğü kısıtlanmadan bu tip cihazlarla rahatlıkla saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Kablosuz saç düzleştirici çeşitleri ile alan söz konusu olmadan elinizde cihazla dilediğiniz her yere gidebilir ve her yerde işleminizi sürdürebilirsiniz. Kablosuz modeller özellikle sık seyahat edenler için oldukça idealdir. Şarj ettikten sonra defalarca kullanmanız olasıdır. Bu sayede çantanızdan çıkarıp kullanıp daha sonra ihtiyaç dahilinde yeniden alıp kullanabilirsiniz. 

Saç düzleştirici modelleri arasında portatif tasarımı ile mini modeller oldukça sık tercih edilir. Bazı ürünlerde katlanabilir kablo özelliği vardır ki bu sayede kablosunu rahatlıkla katlayıp çantanıza yerleştirebilir ya da dolapta muhafaza edebilirsiniz. Saç düzleştirici ürünlerinin kalitesi de son derece önemlidir. Özellikle üretildiği malzeme sebebiyle çabuk kırılabilen modeller olabildiği gibi daha dayanıklı modeller çarpmaya, darbelere karşı dayanıklıdır. 

Kullanıcıların her bir farklı beklentiler içerisinde ürün tercih etmektedir. Saç düzleştiricisi fırçalı modeller saçlarında farklı şekilleri rahat bir şekilde vermek isteyenlerin tercihidir. Fırçanın en büyük avantajı inatçı saç tellerinin kontrol altına almaya yardımcı olmasıdır. Düzleştirici fırçalar çatallı saçları düzleştirerek daha eşit ve estetik bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Saçlardaki karışıklığı fırçalı saç düzleştirici modeller ile giderebilirsiniz. 

En iyi düzleştirici kaç derece olmalı?

Kullanıcıların en büyük beklentisi saçların yanmamasıdır. Yani tercih edilecek cihazın bu konuda özellikle güvenli olması beklenmektedir. Farklı ısı derecelerine sahip cihazlar saçlara istenen ısıyı vererek istenen şekli almasını sağlamaktadır. Kalın, kıvırcık ve zor şekil alan saç tipleri için bazı zamanlar yüksek ısıya ihtiyaç duyulabilir. Düşük ve orta seviye ısı ince telli, rahat şekil alan saç modelleri için genellikle idealdir. Saçların yanmaması en önemli konudur. Sıcaklık ayarı ne olursa olsun saçların yanmaması gerekir. Saç yakmayan, kontrollü saç düzleştirici cihazlardan tercih ederek saçlarınız için ideal bir bakım sağlayabilirsiniz. 

Saç şekillendiriciler farklı ısı ayarlarında kullanılabilir. Ancak mutlaka saç şekillendirici üzerinde yer alan talimatlar okunmalı ve doğru ısı ayarı yapılmalıdır. Aksi halde saç yanması söz konusu olabilir. Ayrıca yine yoğun sıcaklık nedeniyle saçlar nemini kaybedip kuruyabilir. Isı kontrolü sağlayan saç düzleştiricileri kullanırken saç tipinize uygun ayarı yapmak önemlidir. Akıllı fonksiyonlara sahip cihazlar sizin saçınız için en ideal ve güvenli ısıyı seçebilmektedir. Bu sayede önlem alabilmektesiniz. 

Cihazların ısıları 115, 230 derece arasında değişmektedir. Hangi ısı ayarını yapacağınız saçınızın tipine ve ihtiyacına göre değişecektir. İnce bir saç teline sahipseniz 140-160 derece arasında bir sıcaklık sizin için ideal olacaktır. Kalın telli bir saça sahipseniz bu sefer ısı miktarını biraz daha arttırabilirsiniz. 240 derece kalın telli saçları kontrol altına almaya yardımcı olabilir. 

Saç Düzleştirici Tarak

Saç düzleştirici taraklar ise ısı sayesinde saçları çok daha rahat bir şekilde düzleştirmeye, tarayarak daha hoş ve düzgün bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Fırçalı modeller ise cihaz belirli bir ısıya ulaştığında saçları istendiği gibi taramaya, şekil vermeye yardımcı olur. Taraklı modeller klasik saç düzleştirici modellerine nazaran daha kullanışlıdır. Ancak hangi model seçilecek olursa olsun mutlaka saç tipi göz önüne alınarak cihaz tercihi yapılmalıdır. 

Saç şekillendirici ürünler saçlara arzu edilen formu sağlamak için ısıyı kullanır. Elektrikli saç şekillendirici ürünler tüketicilerin saçlarında istediği performansı sağlamaya yardımcı olur. Hava üfleme özelliği bulunan saç şekillendiriciler saçları hızlı bir şekilde kurutmaya yardımcı olur. Saçlarla temas eden ve saçlarda istenen formu sağlamaya yardımcı bölüm cihazın plaka kısmıdır. Isı iletkenliği, genişlik ya da kullanılan materyal gibi bilgiler cihaz özellikleri arasında yazmaktadır. 

Bir diğer saç düzleştirici de seramik saç düzleştiricilerdir. Bu tip ürünler düşük bir sıcaklık ile saçı düzleştirmeye yardımcı olur. Seramik plakalı ürünlerde iyon özelliği bulunduğu için saçların elektriklenmesi, kabarmasının da önüne geçmek mümkün olmaktadır. Bu sayede saçlarda parlaklık ve canlılık da sağlanmış olur. Bu tip cihazlar ısıyı eşit bir şekilde dağıtırlar ve bu sayede saç uçlarının da yanmasının önüne geçilmiş olur. Pek çok güvenilir markanın seramik saç düzleştirici ürünü bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesini sipariş vererek saçlarınızda istediğiniz verimi almak mümkün olacaktır. 

Bazı ürünler ise titanyum plakalıdır. Bu tip saç düzleştirici modeller özellikle kıvırcık saçlar için idealdir. Her gün saç düzleştirme ihtiyacı duyanlar bu tip bir cihazı kullanabilirler. Titanyum parça sayesinde cihazdaki ısı saçlara eşit ve ölçülü bir şekilde dağıtılmaktadır. Düzleştirici ürün tercih ederken plaka kalınlığı da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. 

Plaka kalınlığı üründen ürüne farklılık gösterir bu sebeple özelliklerini kontrol ederek plaka kalınlığını kontrol edebilirsiniz. Kenarlı kavisli plakaları tercih ederseniz saça dalgalı bir form sağlamak mümkün olur. Geniş plakalı modeller saçların geniş tutamına bir kerede işlem yapmak isteyenlerin favorisidir. Geniş plakalı ürünler kıvırcık, kalın telli saçlarda işlevselliğini göstermektedir. Orta boy plakaya sahip cihazlar çok uzun olmayan, dalgalı saçlar için kullanılabilir. 

Saç düzleştirici modelleri, saç düzleştirici fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için sitemizdeki saç düzleştirici kategorisini inceleyebilir, ihtiyacınıza en uygun saç düzleştirici ürünü en uygun ödeme seçenekleri ile anında sipariş verebilirsiniz.

Saç Düzleştirici
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun